900 ytl ye kadar uzun yol bisikleti arıyorum

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
oncelik le herkeze iyi gunler diliyorum
20 yasında unuversite ogrencisiyim dogal olarak cok bos vaktim oluyor bu bos vakitimi bisikletle etrafımdaki sehirleri gezerek , yazları ise haftalık geziler yapmayı dusunuyorum bisikletimi hic topraga yola sokmamayı (fakat turkiye yoları malum) sehirler arasındaki yolarda kulanmayı dusunuyorum en azından bisikletin arka kısmına baya esya koymaymam lazım oldugunu dusunuyorum on tarafına da esya koyabilmem isi daha da kolaylastıracak gibi geliyor bisiklet onerilerinizi yazarsanız cok sevinirim

bu arada boyum 180-85 arası kilom ise 80-85 arası

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Marka model söylemeyeceğim ancak;
28" tekerlekli city bike tarzı, mutlaka aluminyum kadrolu, tercihen önce kısa mesafeli amorsitörlü, 24 vitesli bir bisiklet sizin için ideal olacaktır.
Mağazaların internet sitelerinden bu donanıma sahip marka-modelleri kendi bütçeniz dahilinde araştırabilirsiniz.

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
soyle bir soru daha sormak istiyorum gunluk turlar duzenlemek icin kac hafta kondisyon calısmam lazım ve o fiyatlara adıgım bisiklet benim ihtiyacımı gorur mu bisiklet fiyatlarına baktıgımda 8000 euro ya kadar olan bile var ...

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
DRAG MARATHON LUX nasıl bir secenek olur arka veya on tarafına esya koyabilirmiyim ? bir fikriniz var mı ?

veya ''KRON CT 1000 Altus City Bike ''nasıl bir secenek olur arka veya on tarafına esya koyabilirmiyim ? bir fikriniz var mı ?

ErdoganKesgin

Forum Bağımlısı
Tepki
994
@kcuk_

MTB kısmındaki 1 aylık trek fx 7.3 ilanımı incelemeni salık veririm.

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
ilana baktım bisiklet baya iyi durumda amma birinci el alma egilimdeyim

ve drag blade nasıl olur ?

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
butun forumları ve ve kararımı verdim 0 fx 7.3 alacam yada 7100 aldıgım bisiklet buyuk ihtimal trek bu alacagım ilk bisiklet olacagı icin hata da yapmak istemiyorum 1 hafta daha yorumlarınızı bekleyecem sonra buyuk ihtimal 2 trekten birini alacam

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
bu bisikletlere karar verdim amma en cok seklini beyendigim DRAG MARATHON LUX oldu ... hala alımı bekletiyorum lutfen yorumlarınızı yazınız hatalı alım yapmak istemiyorum...

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
onlara baktım fakat fiyatları biraz yuksek geldi yoksa tercihim kuskusuz onlar olacaktı ...

su anda 7100 dan vazgectim gibi bir sey peki fx 7.3 'un arka ve on kısımına esya koymam mumkun olabilirmi ve forumda yer alan dunyayı gezen kisinin bisikletisinin arkasında pazar cantası gibi bir sey bulunuyordu onun fiyatı ne kadardır ve fx 7.3 um de onu kulanabilirmiyim ?

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@kcuk_
Tabii ki olur.
Arka bagaj 15-20 USD, Çanta 15-80 EU..
Selamlar..

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
peki bisiklet hakınızdaki yorumlarınız nelerdir fx7.3 mu yoksa 7100 mi ?

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
kusra bakmayın bana city bike onermisler amma bu alacagım fx trek'ler dogru secim mi ?

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
ups bu arada Scott Sportster ların fiyatlari daha uygunmus amma sekil bakımıından fx trekler cok hosuma gitti gibi bir sey ne yapıyım :(

ErdoganKesgin

Forum Bağımlısı
Tepki
994
@kcuk_

Mal benim diye yazmıyorum, bu formdaki hemen herkes aynı şeyi söyleyeceklerdir sanada...
Bisiklet temizse neden aynısının sıfırını alarak fazladan 300/400 ytl ödeyeceksin? Benim bisikletim 1 aylık, faturalı , 23 ay daha garantili, sen ce değer mi yapacağına???
Ben de ilk olarak senin gibi karar verip sıfır almıştım ama beni bir arkadaş fiyat konusunda kırmıştı o yüzden sinirlenip almıştım. Keskin sirke küpüne zarar diyorum, fazla vereceğin 300/400 ytl e tüm malemelerini alır paş paşa binersin.

Benim bisikletim de fiyat sıkıntın varsa ara görüşelim derim.

Saygılar,
Erdoğan

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
ikinci el almak istemiyorum cunku ilk bisikletim olacak su anda p3,p4 veya fx 7.3 arasında kararsızlıga dustum sanırsam en son kararı almaya gittigimde verecem amma yorum yaparsanız cok sevinirim

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Karşılaştırma Trek 7.3 FX ve Scott Sportster P3

P3 - Artılar
Suntour NEX 4510 LO, Lockout Susp. fork 1 1/8 50mm travel, integr. 700C
Ön amortisör yollardaki sorunları size yansıtmayacak, konforu artıracaktır.Ayrıca istediğiniz zaman kilitleme özelliği ile düz maşa (amortisörsüz) gibi hızlı da gidebileceksiniz.

Continental Duble Fighter 2 700x37C
Markalı, kaliteli bir lastik. 700x37 ölçüsü Trek'inkine oranla daha geniş.Bu sayede daha dengeli, güvenli sürüş imkanı bulacaksınız.

Shimano Deore SL-M511 Rapidfire plus w/gear indicator
P3'te 9lu vites sistemi vardır.Daha fazla dişli kombinasyonu sunacak, dişliler daha geç aşınacak, daha tepkili bir çekişe sahip olacaksınız.

Shimano Deore FD-M531 31.8mm
7.3FX'teki C serisi ön vites ile karşılaştırılamaz bile.

Shimano FC-M442 48/36/36T w/chainguard
7.3FX'teki M341, bir-iki alt seri aynakoldur ve P3ünkine nazaran daha ağırdır.

Shimano HG-50-9 11-32T
7.3FX'teki HG-402ın oranları 11-30'dur. 32dişli ile daha dik yokuşları rahatlıkla çıkabilirsiniz.

7.3FX - Artılar
Avid SD-3
Fren bacakları markalı, satarken de kolaylık sağlar :)

Bontrager Race Lite Hardcase, 700x32c
P3'e göre daha ince olan bu lastikler, sürtünmeyi azaltacak, hızı artıracaktır.

7.3FX - 590 eu
P3 - 650 eu

60eu fark için kesinlikle buna fazlasıyla değer.
Karşılaştırma sonucu P3 galip geldi, güle güle kullanın.

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
cok tesekkur ederim bilgiler icin P 3 gercekten cok hos fakat dıs gorunus bakımından bence sıfır mekanik ozelliklerden hic anlamadıgım icin dıs gorunuse cok onem veriyorum ve su anda P serisinde dıs gorunus olarak en hos P4 gibi duruyor sizce P4 alıp onu p3 un mekanik ozelligine getirme imkanım var mı ve mantık lı olur mu ?

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Dış görünüşten kasıt boyası olmalı yoksa P4 ve P3 ün öyle uçurum gibi büyük kadro geometrisi, kadro malzemesi farkı yok.
Sadece boyası için de alt model tercih edilmez ama yine de P4 alıp pek tabi P3 ün donanımı P4'e aktarılabilir.

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
direk olarak o dandik renkli p3 u almaya karar verdim :) boylelikle hırsızlara karsı bisikletimi korumusta olurum :9