Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

900-1000 lira bütçeli dağ bisikleti seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Murat T. tarafından paylaşıldı.

1. Murat T.

Murat T. Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Burayı bir süredir takip ediyordum ve bende kafamdakileri netleştiremeyince üyeliğimi aldım ve onaylanır onaylanmaz geldim :)
    Şimdi başlıktaki gibi benim 1000 tl ye kadar bütçem var. Elime bu kadar para geçmemişti hiç, üniversite öğrencisi için büyük bir meblağ. Yani en azından benim için :) Ben nasıl birşey arıyorum? Şehir içinde ve dağda bayırda kullanabileceğim tek maşalı bir mtb. Hidrolik frenli modellere bakıyorum hep.
    Ancak herşeyden önce bir sorum olacak: Bizim memlekette(Mersin) bisiklet satan iki dükkan var populer. Delta bisiklet ve antmen bisiklet. Delta bisiklet çok pahalıya satıyor, bisikletlerin donanımına göre. Büyük ihtimal Antmen'den alacam fajat şöyle bir sorum var, ben pazarlık yapmayı pek sevmem çünkü ne fiyat alırsam alayım kazıklandığımı hissediyorum. Bu yüzden hep büyük mağazalardan ve netten alışverişimi yaparım. Fakat bu durumda pazarlık yapmak zorundayım. Ben 1300-1400 Tl'lik bisikletleri acaba 1000 Tl'ye kadar indirebilir miyim sizce? Nakit olarak ödeyeceğim ve peşin dediğim zaman zaten %10 indirimi yapıyorlar. Acaba yüzde kaçlık bir indirim yaptırmam gerekir? Aksesuarlarımı da oradan alacağım bunu da ekleyeyim. Bu işten anlayan ve bu işin içinde olan sizlerden bu konuda yardım bekliyorum.
    Şimdi gelelim asıl konumuza, mesajım uzun oldu biliyorum ancak zaten buraya kadar okuduysanız gerçekten yardım etmek istiyorsunuz demektir, teşekkür ederim.
    Benim gözüme kestirdiğim modeller:
    Kron XC 500 HD
    Sedona 720( bayide yok uzun süre gelmez. Bir üst modeli 740 varmış)
    Carraro CRS 620(Mersinde satan yok sanırım)
    Salcano Asto 26 HD
    --Bunlar hep 1000 TL-900 TL bandındaki bisikletler. Bir de işte indirim alabilirsem alabileceklerim var:

Kron XC 750 HD(1400 tl + %10 peşin indirim)
    Sedona 740(1600 tl + %10 peşin indirim)
    Salcano insomnia 26(1300 tl + %10 peşin indirim)

Bunlar da böyle. Gözüm Kron'da kaldı. Ancak dediğim gibi bunları pazarlıkla 1000 tl ye alabilir miyim arkadaşlar sizce? Yani Kron Xc 500 ü(1100 tl) 800 tl ye alabilen varsa bunları 1000 tl ye çekmeleri gerekmez mi? Siz ne dersiniz? Gidondan kilit ve vites takımına çok takılıyorum bu yüzden bu modelleri daha çok istiyorum. Sonradan değiştirmek daha pahalı çünkü. Bisikletimle hem dağ bayır gezmek hem de uzun yok yapmak istiyorum. Ve bu tür organizasyonlarda aranızda olmak istiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim, iyi günler :)

2. Kağan Ayan

Kağan Ayan Üye

Seviye:
    Kronlar güzel. 750 acera aktarıcılı hoş bir model. Ben şu an kullandığım Merida'yı almasaydım Kron alıyordum az kalsın.

3. Murat T.

Murat T. Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Evet benim de aklımdan geçen model o. Meridanın hidrolik fren modelli bana biraz pahalı geliyor. 1330 tl den 1000 tl ye düşürebilir miyim aklıma takılan bu işte. Nakitte indirim alabilirsem süper olur ama bu konuda tecrübem olmadığı için bilemiyorum.

4. Murat T.

Murat T. Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar sizler de yardımcı olmazsanız, kimler yardımcı olacak? Hala araştırmalarım sürüyor. Haftaya almayı planlıyorum. Yardım ederseniz biriktirdiğim paramı boşa harcamamı engellemiş olursunuz :)

5. Emrah KARAYEL

Emrah KARAYEL Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    1000 tl ye düşerlerse hemen al 750 yi.

6. egemen akca

egemen akca Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba benim yeni takas ettigim daha 400 km yol yapmis oldugum carraro crs 620 bisikletimi sahibinden.com da gordum 800 tl yazmis extra bagaj lastik vs.aksesuar var ben cok ama cik memnun dum ama katlanira gectigimden takas etmistim sifiri 1200 tl yani daha 1 yildan fazla garantisi faturasi 1 kullanimlik bakim fisi bence kacirmayin ben sram koldan vites yapmistim zaten sahibinden.com da 2 tane var isallah fikir vermisimdir

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Murat T.

Murat T. Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    2. el almayı düşünmüyorum açıkçası teşekkür ederim.

Benim de takıldığım noktalardan birisi de bu. Acaba bu modelleri alanlar ne kadara aldılar bilmiyorum. Bu yüzden pazarlıkla ne kadar fiyat düşürürler gözüm kesmiyor açıkçası. Pazarlık konusunda kendine güvenen arkadaşlar yada bu bisikletlerden herhangi birini alanlar yardımcı olabilirse harika olur.

Ayrıca Salcano astro hakkında ne düşünülüyor ve kron?

8. ReFik01

ReFik01 Yeni Üye

Seviye:
    Dostum Sedona 740 ı 1400 e satıyolar sahibindende sıfır ücretsiz kargo bende bugun yarın bir bisiklet alacagım kararsızım.,

Sedona 740 vs Merida mats 70 önerisi olan varmı arkadaşlar?

9. veli uşak

veli uşak Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Mosso bak derim (y)

10. Murat T.

Murat T. Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Neden mosso bakmalıyım? Nedenleriyle birlikte yazarsanız memnun olurum.

11. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Mosso donanımı yüksek fiyatları düşük bir marka olduğu için l!..

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Salcano veya Carraro baksa daha iyi o bakımdan. :)

13. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Ben neden? Sorusuna cevap verdim. 1000 TL lik bisiklet alternatif leri o kadar çok ki..

14. Murat T.

Murat T. Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Maalesef Mosso'yu Mersin'de bulmam çok zor. Alternatiflerim Cannondale,Ghost,Kron,Merida ve Salcano. Salcano İnsomnia gayet uygun geldi ancak nedense kimse güvenemiyor Salcanoya. O yüzden büyük ihtimal ya Kron Xc 750 ya da Xc 500 alacağım. Ama maşası beni korkutuyor bu yüzden salcano alma olasılığım da artıyor. Ghostun modelleri hakkında hiç bir fikrim yok. Yalnız sunduğum alternatiflere pek birşey diyen çıkmadı. Pazarlık konusuna da değinen olmadı hiç. Galiba forum ahalisi bu tür konulardan epey sıkılmış :)

15. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kron veya Salcano ikisi de aynı şey. Bütçeniz Cannondale ve Ghost için düşük kalıyor onların başlangıç modellerine bile yetmeyebilir belki. O nedenle tavsiyem Salcano Insomnia.

16. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  17. Murat T.

Murat T. Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Cannondale'e yetmiyor bütçem zaten. Ghost'un da SE1175 modeli var 463 euro 1335 TL yapıyor sanırım. Bütçem yetiyor gibi ancak 1000 tl ye çekebilirler diye düşünmekteyim. Nakite %10 indirim yapıyorlar. Birde üstüne pazarlık yaparsam alabilirim belki. Ancak özellikleri tam anlayamadım. Sitesinde tam açıklayıcı yazmıyor. Yada ben bilemedim.

Link için teşekkürler ancak Mersinde Carraro da yok :D Ben bulamadım.

Düzenleme: Ghost SE 1175'i gördüm. Hoşuma gitti. Nakit ödeyeceğim için de bütçe yetiyor. Alman malı imiş sanırım. O fiyat bandında gidondan kilitlemeli maşa kullanılıyor yani donanımını sınıfdaşlarına göre biraz kısmışlar gibi siz ne düşünüyorsunuz?

Düzenleme 2: Bulduğum bir yorum hoşuma gitmedi. Buyrun link https://eksisozluk.com/ghost-se-1175--3836006 ayrıca maşasının dandik olduğunu düşünüyorum. Alman kalitesine güveniyordum açıkçası. Yani bir kron ile arasındaki fark nedir ki? Yada bir salcano ile?

18. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ben de bugün xc250mi sattım ve sizin gibi bütçem 900 1000tl civarında..Bu arada ben 29 jant almak istiyorum. Aklımdaki modelleri sıralamak istiyorum. İlk sırada sedona 910 var , ikinci sırada kron xc500 29 hd, son olarak salcano astro 29 hd. Sızce hangisini tercih etmeliyim. Benim içimde salcano almak var. Bir kron kullanıcısı olarak bakımlarını yaptığım için mütevazi xc250 beni her zaman memnun etti. Salcano hakkında çok şikayet var. Yorumları bekliyorum

19. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bence baktıklarınız arasında en ideali Carraro Crs 620. hepsiburada.com'dan sipariş verin bisikletin büyük bir kısmı kurulu geliyor gerisi tamamlanabilir tamamlayamazsanız yakınınızdaki bir bisikletçi kurar 10-15 liraya.

20. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    www.bisikletcim.com dan da fiyat bakılmasında yarar var bir çok bisiklet daha uygun fiyata satılıyor..