9 saatte 190 kilometre

Scudo

emrehan.

Aktif Üye
Tepki
129
İsim
Emrehan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de arkadaşımla Fatsa-Hopa(380km) arasını 2 günde almayı düşünüyorum.
1.Gün için hedefimiz Fatsa-Akçaabat 202 km.
9 saatte 190 km gittiyseniz bence iyi bir derece.
Turun amacı neydi? Tam rotanız bu kadar mıydı?
Yükünüz ne kadardı?
Kondisyonunuz ne durumda idi?
Bisikletinizin türü nedir? MTB/Tur/Yol
Lastiklerinizin özelliği marka modeli neydi?
Bu soruları ve başka arkadaşların varsa sorularını cevaplarsanız bizi aydınlatırsınız.

Tepki
33
İsim
Ömer Faruk ŞAHAN
Bisiklet
Carraro
Şimdi benim babam Giresun annem Samsun'lu turumun amacı Giresun'daki tatilin ardından Samsun'a geçip orada tatile gitmek. Asıl amacım bu yani hem yolu görmek amacı ile hem de gezmek amacı ile. Daha önceden en uzun yolum gidiş dönüş olmak üzere 98 km idi. Bu en uzun turum oldu. Evet tam rotam buydu. Yüküm 20 kilogramdan belki fazla belki az olabilir ama dilerseniz resim ekleyebilirim heybemin falan. Kondisyon dediğiniz zaman ben 8 yıldır profosyonel güreş ile ilgileniyorum güreşten dolayi olan bir kondisyon var. Bisikletim çok pahalı değil Carraro Sportive 221 modeli 3×7 tourney vites sistemi var. Bisikletim tur bisikletidir. Lastikleri üzerindeki orjinal lastikler olan Michelin Protect sanırım bu model olması gerekiyor. Sorduğunuz sorular umarım yanıt bulmuştur. Teşekkür ederim :):)

• Beğen
Tepkiler: emrehan.

emrehan.

Aktif Üye
Tepki
129
İsim
Emrehan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ÖmerFarukŞ bence resim ekleyebilirsiniz :)
Ordu-Fatsa arasını otoyoldan mı gittiniz? Perşembeyi biliyor musunuz?
Perşembe üzerinden gitmediyseniz bence bi dahakine orayı deneyin. Biraz yorar ama değer de.

Tepki
33
İsim
Ömer Faruk ŞAHAN
Bisiklet
Carraro
Evet sahil yolu güzel ama ben biraz da Samsun'a yetişmeliydim biran önce bir de Nefise Akçelik Tünelini merak ettim bu sebepten dolayı iç yolu kullandım. Şimdilik bisikletimin yüklü resmini attım ilginiz için çok teşekkür ederim

Dosyalar

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla bende istiyorum ama 9 saat o selede oturunca bir daha başka bir yere oturabilirmiyim onu bilmiyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Volks
Tepki
33
İsim
Ömer Faruk ŞAHAN
Bisiklet
Carraro
Ya ben epey bastım ama ve de Ünye de tek bir mola verdim onda da 3 tane Gofret meyve suyu muz yedim yani uzun mola olarak 20 dk civarı sürdü biraz susuz kaldım sadece onun dışında süper geçti zaten gece 3 de çıktım

Tepki
33
İsim
Ömer Faruk ŞAHAN
Bisiklet
Carraro
@jenqdodo hocam kendi aparatı var ama garanti olsun diye lastik de takma gereği duydum

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
İlk turun için 190 km iyi bir mesafe tebrik ederim.Zamanla ortalamayı dahada yükseltebilirsin (23-27/kms) ve hatta dahada üstü olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Fatih Koçak

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
Çıkmadan ne yediniz acaba bende yeni gibi sayılırım şuan normal 80-100 Km gitmek istiyorum ama şuanda problemim gece uyumam ve 1 de uyanmam oyüzden tam kendimde olduğum zaman akşam 10 oluyor :D Bunu sabaha çekmk istiyorum kahvaltıda yemek olarak ne önerirsiniz.

Tepki
33
İsim
Ömer Faruk ŞAHAN
Bisiklet
Carraro
@Zübeyr gun Valla hocam sabah çıkarsanız aşırı zor bir tur olur şöyle diyim bisikletin kadrosuna eliniz bile deymeyebilir aşırı derecede sıcak oluyor. Ben bile saat 12 , 1 civarında yoldaydım kask eriyecek gibi hissettim. Ben kahvaltıda çıkmadan önce 2 30 da kalktım 3 23 de yola çıktım zaten kahvaltıda az bir ekmeğe nutella ve de meyve suyu fazla tok olmayı önermiyorum yolda ikinci duruşumda muz yedim ve su içtim midem biraz tıkanır gibi oldu.

Takipte kalın merak eden olursa çok heyecanlı bilgiler var teşekkür ederim

@Candan Biberci
Hocam haklısınız ama ben normal yolda gr özellikle tünellerde baya bastım tünellerde güvenlik açısından bastım ama sandığım kadar korkutucu değil 20 km/s altına fazla düşmemeye çalıştım kimi yerde 30 , 35 hatta sanırım 45 bile yaptığımı hatırlıyorum. Yüküm ağır diye korktum çünkü epey ağır ama korkulacak bişey yokmuş teşekkür ederim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ÖmerFarukŞ
yaşınız 16,
ailenizin haberi oldumu ?

https://www.bisikletforum.com/dosyalar/20160709_072700-jpg.78849/

toplam ağırlık ,30 kiloya yaklaşır, ayrıca bulancaktan samsuna uzun eğimleri çıktınızmı bu yolda uzun süren eğimler varmıydı ?

(link)
rota sahil yolu,,
03 .23 de yola çıktıysanız ,arka spotlar yanıp yanıp sönüyormuydu ?
üzerinize fosforlu yeşil yelek giydinizmi ? kaskınız varmıydı ?eldiven yazlık varmıydı ?
bunları neden soruyorum ,tedbirsiz yola çıkmak risktir,iç lastik aldınızmı ? pompanız varmıydı ?
tekerin içindeki iç lasik patlasaydı değiştirebilecekmiydiniz ?
tekeri janttan çıkarmak için levyeniz varmıydı ?elle çıkarmak zordur.
önceden evde talim yaptınızmı ? her turcunun bilmesi gereken tekerin iç lastiğini değiştirmektir,
tüneller risklidir, başınıza bi şey geldiği an aileniz üzülür,açıkça annenizin ve babanızın haberi olmadan asla bir uzun tura çıkmayın bu turda ailenizin haberi oldu ise sorun değil ,ama riskede girmişsiniz (tünele girmekle)

(link)

@ÖmerFarukŞ

susuz kalma hatadır,maden suyu ve ayran takviye şarttır,kuru üzüm ve fındık,lokantada bir işkembe çorba seni ayıltır ya da paça....

Tepki
33
İsim
Ömer Faruk ŞAHAN
Bisiklet
Carraro
@Kudret Kurtcebe

Evet rotam buydu kaskım var 6 tane aydınlatma lamba vardı 3 arka ve 3 ön olmak üzere dediğiniz herseyi çok iyi biliyorum bunlar ufak şeyler Sorduğunuz şeylerin haricinde birçok şey de var fren teli vites teli pabuç gibi ailemden habersiz de iş yapmam ben yani eleştiri tarzınız pek hoş değil bana herşeyi biliyorum havası verdi jargona dikkat edersek hoş olabilir dikkat ettiyseniz bana düzgün bir şekilde hitap edene fazlasıyla cevap verdim iyi gunler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ÖmerFarukŞ

eleştiri olarak algılama ömer dostum ,ailenin haberi olmasına sevindim,ama tünele girmeni tasvip etmedim,herşeyi biliyor havasında değilim ama 1976 da bisiklete başladığım için çok tecrübeler edindim .

Tepki
33
İsim
Ömer Faruk ŞAHAN
Bisiklet
Carraro
@Kudret Kurtcebe hocam 1976 da başlamınız iyi güzel hoş ama ben el becerisi çok iyi olan birisiyim. Yani jargon pek hoşuma gitmedi kusura bakmayın dediğiniz herşeyi yapabiliyorum teşekkür ederim

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
@Kudret Kurtcebe 40 yılın tecrübesi , on binlerce km'nin birikimiyle 16 'lık bir ergene tavsiyelerde bulunacak ,yol gösterecek bu yeni yetme de çıkıp "üslubunuz hoşuma gitmedi yok jargona dikkat edelim"...ulan sinir oluyorum şu yeni nesildeki her şeyi ben bilirim ,her şeyi ben yaparım , küçük dağları babamla beraber ikimiz yarattık tavırlarına ...Bu konunun açılmasındaki maksat ne idi? Madem bu kadar beceriklisin , başarılısın , baban hatta deden yaşındaki adamın tavsiyelerine ihtiyacın yok ne diye bu konuyu açtın , pohpohlanmaya ,gururunun okşanılmasına mı ihtiyacın var?

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
vay vay vay özgüvene bak sen..