Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

9 Mayıs otobandan Babaeski

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında rancid tarafından paylaşıldı.

1. rancid

rancid Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar pazar sabahı saat 04.30 civarı Sultançiftliğinden Babaeski'ye doğru yola çıkıyorum...Güzergahım otoban üzerinden olacak...Otobandan bisikletle gitmek sorun olmaz mı? diyen arkadaşlar için; kısa bir süre önce gittim ve geldim herhangi bir sorun teşkil etmiyor...
    ismail_nedved@hotmail.com

Ozkan Aydin bunu beğendi.
  2. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu turdan haberim olsa sizi karşılamaya gelirdim. . .

3. rancid

rancid Yeni Üye

Seviye:
    valla bu 2. gidişim oldu...Ama bu ay içinde kısmet olursa bir kez daha gelicem...O zaman haberdar ederim seni karşılarsın :)))

4. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Karşılarım tabi ama otoban tehlikeli değilmi? E5 ten gelseniz daha iyi olmaz mı? gisiş dönüş mü yapıyorsunuz babaeski - istanbul 200 km... iyi performans bence...

5. rancid

rancid Yeni Üye

Seviye:
    Bana göre otoban E-5'ten daha güvenli...Emniyet şeridi oldukça geniş...Evet gidiş dönüş yapıyorum....Geleyim istersen dönüşü senle yapalım...:))

6. erdomsuper

erdomsuper Kıdemli Üye

Seviye:
    işinize karışmış olmayayım ama otobanda bisiklet kullanmak yasak ve cezası var bildiğiniz üzere.onuda geçtim adı üstünde otoban ve araçlar en az 110 -120 ile gidiyorlar ve bence çok tehlikeli bir iş yaptığınız.kendinize dikkat edin.

Cool_uzak bunu beğendi.
  7. rancid

rancid Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar sandığınız kadar tehlikeli değil...Emniyet şeridi çok geniş...2 tane trafik polisi geçti yanımdan,pekte umursadıklarını sanmıyorum...110-120 yapan araçlar sol şeridi kullanıyorlar siz en sağdan gidiyosunuz bu farkı da göz önünde bulundurun derim...Kısacası öteki yollara göre çok daha güvenli...

8. çağrı kolçak

çağrı kolçak Kıdemli Üye

Seviye:
    bu otobanın yasak olması konusu baya tartışılmıştı bi ara. evet yasak ama gerçekten arkadaşın dediği gibi henüz hiç bir tehlike görmedim daha. şimdi e-5teki harem-gebze dolmuşları mı temde 120 yapan araba mı derseniz yani temi seçerim tabi ki:D

bi de okul olmasa izmirdeyim ben. abiler o çeşme otobanını görüp de yol bisikletiyle oraya girmeyi istemicek adam tanımıyorum yani:)

9. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Otobanda bisiklet kullanmak yasak. Bunun dışındaki değerlendirmeler tamamen oradaki anlık koşullarla ilgili.

Cool_uzak bunu beğendi.
  10. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşlar otobanda 110-120 yapan araçlar soldan gidiyor diyorsunuz fakat soldan gidemeyecek kadar hız yapan araçlar zaman zaman boş gördüğü tüm yolları kullanıyor.ve buna bilhassa emn. şeridide dahil.her gün otobanda 200-250 km yapan biri olarak söylüyorum makasa giren araçlar şerit tanımaz.o hızda sizide farketmez ciddi riske giriyorsunuz.devamlı duymuyormuyuz emn. şeridinde lastik değiştirirken tır ezdi,arızalanan araca arkadan kamyon vurdu falan diye.niyetiniz macera ise otoban doğru yer fakat tavsiye etmiyorum.o durumda kask falan hepsi yalan olur.yinede bol şans...

kaptan vural 74 bunu beğendi.
  11. ozzy

ozzy Yeni Üye

Seviye:
    otobanlar belli bir hızın altında ilerleyen araçlar ve yayalar için ölümcül risk taşır. bisikletle otobanda başınıza bişey geldiğinde hiç bir hak arayamazsınız. lastiğiniz patlar yada zinciriniz koparsa hayatta kalma şansınız çok daha düşük olur. otobanı kullanmayın, kimse üzülmesin.

Cool_uzak bunu beğendi.
  12. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    Lütfen dikkatli olalım otoban konusunda.. Bir acı haberi daha kaldıramayız..

Cool_uzak bunu beğendi.
  13. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşlar otoban her zaman tehlikelidir.tehlikeyi göze alırsınız başka ama fikrimi sorarsanız diğer arkadaşlarıda tehlikesi yok diye yanıltmayın.malum 10 gün önce kaybettik çağatay arkadaşımızı.kaza yaptığı yeride çok iyi bilirim.3 şeritli yol ve emniyet şeridinde oldu bu kaza.yolun kalabalık olması durumunda altında otoban faresi denilen araçları olanlar aniden makaslara girerek emniyet şeridine dalıyorlar.ve inanın körfezde rallilere ve draglara katılan biri olarak söylüyorum o hızda bisikletliler sinek gibi görünüyor.bir an var bir an yok.yapmayın.en azından kendiniz yapıyorsanız da yanınıza bu işler için yandaş bulmaya çalışmayın.bi kaç pedal sever dostumuzun daha arkasından rahmet okutturmayın bize.kimse alınıp kızmasın bana ama bence bu turu otobandan yapmaksa hedef kimse katılmasın... bisiklet sporu profesyonellik ister.bu bisikletçi adamın ve aklı başında sporcunun yapacağı yada göze alacağı bir risk olmamalı bence. boşu boşuna bişey olmaz demeyin.ilerisini göremediğiniz tünelin nereye çıkacağını kim bilebilirki... yine de hepinize sevgiler....

kaptan vural 74 ve Cool_uzak bunu beğendi.
  14. Cool_uzak

Cool_uzak Forum Demirbaşı

Seviye:
    200-250 km hzmı yapıyorsun? Burayada yazdın yani. Yolundakilere sabır diliyorum. Allahtan bisiklet konusunda bu kadar hızlı değilsin. Hantal ve formsuz olmana borçluyuz bunu. Buda büyük sanş bizim için. :D

Fakat söylediğin her kelimede haklısın. Artı arkadasımızın polisler yanımdan geçti ama birsey demedi. seklinde yazmıs olması..Acaba polislerin mi? Arkadasımızın mı? yoksa her ikisinden kaynaklanan bir hatamı? hani durumun boyle olması birseyi dğistirmiyor. Tehlikde olan sensin. Maasını alan seni yoldan kazıyacak olanlarda onlar.

Bu noktada herkesin yanlısı var. Ve bende kesinlikle otoban ı onermiyorum. Küçük köylerin içinden geçmek ve temiz havayı derin derin içine çekmek varken ne diye cigerlerine egzos dumanın sokmak istersin anlamıs değilim. İki üç bes kere yapmıs olman kaçılmaz sonu engellemeyecektir.

O yola çıkma derim. Çıktıklarını da unutmalısın. Bu kesinlikle yaptım, yapmıştım denecek birsey değil.

enver avcı bunu beğendi.
  15. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    otoban yollarda avrupanın hiç bir ülkesinde kullanamazsınız sene 1980 norveçte otobana bisikletin girmesi yasak idi en ağır ceza 500 kron para verirdiniz fakat o kadar güzel alt yapılara sahiptirki norveç yolları orada şehir bisikleti ve yol bisikletinin zevki çıkar mtb o yıllarda yoktu norveçte ben yol bisikleti kiralardım ve asfalt balık sırtı idi jilet gibi kayıyordum asfaltta fiyordlara dağ yollarına hiç bitmeyen sağlı sollu sarı çizgiler var idi bisiklet kültürünün sıfır olduğu ülkemizde her şey salganyoz misalidir açıkçası bu ülkede zihniyetlerin asla değişeceğini zannetmiyorum
    bisiklet kültürü devlet kültürü olmadığı müddetçe hiç birşey olmaz öyle milletvekillerimiz varki dünyadan bi haber ya biz bunlara ne anlatacağız kardeşim adama bisiklet diyoruz adam misiklet anlıyor alt yapıyı bilmeyen şehircilik alt yapısından bi haber olan belediye başkanlarını bu halk oraya getirmedimi o vakit bu halka sorun bakalım bisiklet yolu nedir diye anket yapın daha doğrusu şehirlerde kaçta kaçı bu halkın bisiklet kullanıyor istanbul ankara ve izmir pilot şehirler olsun ve bir anket yapılsın bakalım bu üç şehirde
    bisikleti kanıksamış kaç adam bulabilirsiniz daha hala bisikleti çocukluk zevki olarak gören bu ülkede milyonlar var biz burda ne anlatacağız kime neyi anlatacağız

:mad:

16. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

200-250 km yol yapıyorum.hız demedim bülent.okuma yazma öğren sonra tekrar konuşalım kardeşim :D :D

17. kaptan vural 74

kaptan vural 74 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    özellikle işinize karışmak gibi olsun :) bu turu ya tek kendiniz yapın veya sadece tanıdıklarınızı,bisiklete nasıl bindiğini bildiğiniz kişileri alın sonra kötü sonuçlarla karşılaşmayın kask falan hikaye olur ben şahsım adına kimse kızmasın hepinize saygılar sevgiler fakat bu turun iptal edilmesinden yanayım Ayrıca ENVER AVCI'nın fikirlerine aynen katılıyor ENVER Bey'in söylediklerini dikkate almanızı isterim..

Bu turu tek başınıza yapın saygılar sevgiler sakın bana kızmayın malum hayat ince bi çizgi :)

enver avcı bunu beğendi.
  18. Cool_uzak

Cool_uzak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Zaten bu mesajında hatanı düzeltmişsin. Bende simdi cümlenin ne anlama geldiğini doğru olarak anladım. Enver paşam saygılar.. :)