Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

9 Mayıs BURSA Doğanlı Barajı!!!

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Burçak Erbil tarafından paylaşıldı.

1. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar;

Haftasonu Bursa'da olacağım.. Fırsat bu fırsat Pazar günü bir tur yapmayı düşünüyorum; katılmak isteyen arkadaşlar arıyorum. Yalnız yüksek tempolu, az molalı, sağlam rampalı bir tur olacak (en yüksek nokta 1000m rakımlı Hüseyinalanı'ndan geçiyor) Yani performanslı arkadaşlara göre ama bir o kadar da güzel olacağını düşündüğüm bir rota :in: Rota şöyle; Kükürtlüden Uludağ Yoluna çıkıp bir süre sonra yoldan ayrılıp Hüseyinalanı'na çıkıyoruz, daha sonra Tuzaklı ve Doğancı Barajı.. Baraj etrafında yarım tur atıp uygun bir yerde yanımızda getirdiğimiz sandviç vs ile kahvaltı molası, Doğancı ve Doburca Mah. üzerinden şehre dönüş. Toplam 50km civarlarında ama 800m tırmanış var. (Tahminimce net 3-3.5 saati geçmemesi lazım, molalarla 4-4.5saat)

-Yola çıkış 06.00-07.00 arası
    -Dönüş 12.00'yi fazla geçmemesi tercihim

Yanınızda yedek lastik, tamir takım taklavatı ve özellikle bol yiyecek (kek vs ;) ) getirmeniz kuvvetle tavsiye olunur.

Ben sadece haritadan bakarak rotayı çizdim, o yüzden en azından araziyi bilen bir arkadaşın katılması çok iyi olur. (Rotayı harita olarak da akşam yükleyeceğim)

Volkan ULUÇ bunu beğendi.
  2. Burçak Erbil

Seviye:

3. Burçak Erbil

Seviye:
    Hava durumu şu anda Pazar için yağmurlu göründüğünden tur Cumartesi de olabilir..
    Yok mu hala katılan?

4. Volkan ULUÇ

Volkan ULUÇ Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba;
    Ben katılmak isterim ama performans konusunda pek iddialı değilim. Bisikletim çalınınca iki yıl ara ermiştim şuan için 1 Aydır hergün antreman yapmaktayım.
    Bu arada bursa ve çevresi konusunda pek bir bilgim yok.Anlayacağınız Bursa'nın yerlisi değilim.
    Fakat katılmak isterim. Güzel bir güzergaha benziyor.
    Güzergah konusunda araştırma yapacağım.
    Selamlar...

Burçak Erbil bunu beğendi.
  5. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende katılırdım ancak geçen pazarki turda biraz fazla zorlamışım. sol diz kapağım bir süre sonra ağrı yapıyor. o yüzden 2-3 gün dinlendirmeyi düşünüyorum.

size iyi yolculuklar.

Volkan ULUÇ ve Burçak Erbil bunu beğendi.
  6. Burçak Erbil

Seviye:
    Teşekkürler arkadaşlar, ancak Bursa ziyaretim iptal olduğundan bu tur da başka bahara kaldı :(

7. Volkan ULUÇ

Volkan ULUÇ Aktif Üye

Seviye:
    Hevesim yarıda kalmasın baraja kadar da olmasa kısa bir uludağ tırmanışı yapayım bende. Resimleri sonra eklerim.
    Bir dahaki sefere görüşmek üzere.
    Selamlar

8. Volkan ULUÇ

Volkan ULUÇ Aktif Üye

Seviye:
    Hevesimiz yarıda kalmadı uludağ inişi tuzaklıdan doğancı barajına geçtim. İlk defa gittiğim doğancı barajına bir daha gitmek isterim.
    selamlarımla

9. Burçak Erbil

Seviye:
    Bu haftasonu yine Bursa'daydım, aslında bisikleti getirmek istiyordum ama bacağımdaki ufak bir sakatlık sebebiyle yattı. Zaten çok fena da yağmur yağıyordu. Umarım kısa zamanda düzelirim de yaparız böyle bir tur. ;) Görüşmek üzere..

10. Volkan ULUÇ

Volkan ULUÇ Aktif Üye

Seviye:
    Doğancı barajında bir yağmura yakalındım ki ne yağmur sırılsıklam oldum ayakkabımın içi bile oldu bir doğancı barajı :)
    ama deydi. ilk defa gittiğim o yerlerin keyfi yapmurda ıslanmakla unutulacak gibi değil.
    kısmet olursa gideriz.

Gelecek hafta sonu bursa merkezden kestel cumalı kızık saibat köyü civarlarına uzanan bir gezi planlıyorum. katılmak isteyen arkadaşlar olursa özelden bilgi geçebilirler. konuyu toparlayınca konu açacağım. selamlar