9 Mayıs 2010-Eskişehir Kalabak Köyü Gezisi ve Türkmen Dağı tırmanışı

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429

bağlantısında duyurusunu yapmış olduğumuz gezimize geleceğini ileten bütün arkadaşlar katıldılar, öncelikle hepsine teşekkür ediyorum.

Bugün yaşadığım yorgunluk ve şu anda dizlerim ve üzerinde hissettiğim ağrıya rağmen konuyu bu akşamdan açmak istedim. Fakat yorgunluk nedeniyle uzunca bir süre uğraşmak istemiyorum ve aklıma değişik bir yöntem geldi.
Fotoğrafları sadece birer cümlelik kısa anlatımlarla aşağıya ekleyeceğim ve geziye katılmış, siteyi aktif olarak izleyen arkadaşlardan isteğim; geziyle ilgili yorum ve gezinin ayrıntılarını kendi akıllarında kalan şekilde kısa kısa konuya yazmalarıdır. Böylelikle hem ben zahmetten kurtulacağım, hem de geziye katılanların gözünden turun akılda kalan anılarını bizzat okumuş olacaksınız

İşte gezimizin fotoğrafları:
YOLA ÇIKIŞ-HASAN POLATKAN’DA. SOLDAN SAĞA: Zafer, Semih, Mehmet, Abdurrahman, Emin

(link)

İLK AKSİLİK. MEHMET’İN ÖN AKTARICIDA TEL ÇEKMİYOR

(link)

ALET-EDAVAT ÇANTASI SEMİH :D
(link)

OGÜ’NÜN ALTINDAKİ TOPRAK YOLDAYIZ
(link)

ASKERİYE İLE KARACAŞEHİR ARASINDAYIZ
(link)

KARACAŞEHİR’DE MOTORCUMUZ SALİM’İ BEKLERKEN
(link)

KARACAŞEHİR-KIZILİNLER ARASINDAKİ TOPRAK YOLDAYIZ
(link)

EKİN KALDIRANLAR
(link)

ABDURRAHMAN VE MOTORCUMUZ SALİM
(link)

KIZILİNLER GİRİŞİNDE EKİBİMİZ
(link)

KIZILİNLER’DEN SONRAKİ MUSAÖZÜ-KALABAK YOL AYRIMINDA
(link)

YOL AYRIMINDAN GEÇEN GRUBUMUZ
(link)

GÖKÇEKISIK’A VARIYORUZ
(link)

GÖKÇEKISIK CAMİİ’NİN BAHÇESİNDE KAHVALTI YAPIYORUZ
(link)

GÖKÇEKISIK’TAKİ İLGİNÇ GÖRÜNÜMLÜ KAYALAR
(link)

(link)

SONUNDA BEN DE OBJEKTİF’DE GÖRÜNÜYORUM. TEŞEKKÜRLER SALİM ;)
(link)

GÖKÇEKISIK’TAN SONRA KARŞIDAN ESEN RÜZGAR VE SIK SIK ÇIKAN RAMPALARDAN BİRİNİ TIRMANDIKTAN SONRA
(link)

GRUPTAN BİR EKİBİN S VİRAJDAKİ ADIM ADIM İLERLEYİŞİ
(link)

(link)
(link)

YOLA YAKIN BİR YALNIZ AĞAÇLA SEMİH VE APO
(link)

BİZDEN 45 DAKİKA SONRA HAREKET EDİP 27.8 ORTALAMA İLE BİZE YETİŞEN NAM-I DEĞER MANYAK ARKADAŞIMIZ DİNÇER :D
(link)

YUKARI KALABAK KÖYÜ’NE VARIYORUZ: 40 KM
(link)

KALABAK KÖYÜ’NE GELİNİR DE ESKİŞEHİR’E ÖZGÜ BU SUYUN ÇIKTIĞI YERDE ÇEŞMEDEN SU İÇİLMEZ Mİ?
(link)

ÇEŞMEDE DİNLENEN GRUBUMUZ
(link)

(link)

BENİM BEZMİŞ VE KALAN 15KM’LİK TIRMANIŞI NASIL YAPACAĞIMI DÜŞÜNDÜĞÜM HALLERİM
(link)

BİSİKLETİ KÖYE KİLİTLEYİP MOTORUN ARKASINA KENDİNİ ZİMMETLEYEN MEHMET AŞIK ARKADAŞIMIZ :D
(link)

ÇIKIŞA BAŞLADIKTAN SONRA VARDIĞIMIZ AYRIMLARDAN BİRİ. SAĞDAN GİDECEĞİZ, EĞİMİN KORKUNÇLUĞU ORTADA
(link)

BENİM DUA EDİP YOLUN SONUNA IŞINLANMAMI İSTEDİĞİM POZ
(link)

YİNE BEN (Biraz kıyak mı geçiyorum kendime ne :D ) BURDA ÇIKMAKTAN VAZGEÇMEK ÜZERE UZANMIŞKEN
(link)

ORMAN İÇİ HARİKA ÇAM MANZARALARI
(link)

AÇ VE BİTAP GÖLCÜK YAYLASINA VARAN EMİN VE ZAFERİN EKMEKLE AÇLIKLARINI BASTIRDIKLARI AN
(link)

SEMİH DE ACIKMIŞ :D
(link)

YOĞUN ESEN RÜZGAR NEDENİYLE 3 KİŞİ ETRAFINI SARMALAYIP YAKMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ MANGAL ATEŞİMİZ
(link)

YAYLADAKİ EVDE BULUNAN AMCALARDAN BİZE GÖNDERİLEN HEDİYE. Semi-vejeteryan BENİM YİYEMEDİĞİM TAVUKLAR
(link)

MANGAL BAŞINDAKİ KÖFTE KEYFİMİZ
(link)

Devamı aşağıda...

Scudo

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
FOTOĞRAFLARIN DEVAMI:

GÖLCÜK KAMP ALANINDAN MANZARALAR. (MUTLAKA GİDİLMESİ GEREKEN(bisikletle değil tabi :D ) HARİKA BİR YAYLA)
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

İNİŞE GEÇTİKTEN SONRA MUHTEŞEM GÖRÜNTÜSÜYLE BİZİ DURDURAN SARIÇAM ORMANLARINDAN BİR KESİT
(link)

(link)

ESKİŞEHİR’DE YILIN YALNIZCA BU VAKİTLERİNDE GÖRÜLEBİLECEK BİR MANZARA, YEMYEŞİL ÇİMLER, AÇMIŞ ÇİÇEKLER VE TABİİ Kİ BİZ ;)
(link)

O KADAR HIZLI VE SARSINTILI İNDİK Kİ TEK İNİŞ FOTOĞRAFIMIZ BU. BİR YOL AYRIMINDA GERİDE KALANLARI BEKLİYORUZ
(link)

İNİŞTEN HEMEN SONRA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜN ORDA GÖRDÜĞÜMÜZ YEŞİLBAŞ DİYE ADLANDIRILDIĞINI ÖĞRENDİĞİMİZ, ZEHİRLİ VE İGUANA-BUKALEMIN TARZI BİR HAYVAN (Üzerine gidildiğinde kuyruğunu dikerek size dikleniyormuş :D )
(link)

SABAH ARAYIP BULAMADIĞIMIZ ÇAYI YUKARI KALABAK KÖYÜNDE BULUYORUZ. MUHTAR VE İHTİYAR HEYETİYLE HEM SOHBET EDİP HEM DE YİYİP İÇİYORUZ
(link)

(link)

SALİM’İN DEĞERLİ ELLERİNDEN KÖYÜN RENKLİ GÖZLÜ AMCASI
(link)

YİNE SALİM’İN PORTE ÇALIŞMALARINDAN: KÖYÜN MUHTARI
(link)

YUKARI KALABAK KÖYÜNDEN ÇIKTIKTAN SONRA, GÜNEŞİN BULUTLAR ARKASINDAN İNATLA ÇIKMAYA ÇALIŞTIĞI MUHTEŞEM BİR MANZARA
(link)

(link)

(link)

DİNÇER’İN ÖNERİSİ İLE GİRDİĞİMİZ YEMYEŞİL YOLDA EKİBİMİZ
(link)

YİNE AYNI YOLDA SALİM’İ EKİNLERİN ARASINA GİRMEYE ZORLAYARAK ÇEKTİRDİĞİMİZ BİR POZ
(link)

YOL ÜZERİNDE HALEN ÇALIŞAN BİR SU KUYUSU
(link)

SU KUYUSUNUN YANINDAKİ YÜKSELTİDE ÇOK HOŞ GÖRÜNEN KAYALAR
(link)

DİNÇERİN TAVSİYESİ İLE GİRDİĞİMİZ YOLDA, KIZILİNLER’İN SAĞINDAN PARALEL OLARAK İLERLERKEN KARŞILAŞTIĞIMIZ PORSUK ÇAYI VE GÜZEL YEŞİL ALANDA DİNLENDİK. ÇIKARKEN EMİN’İN ARKA LASTİĞİ PATLAYINCA, HAZIR SUYUN DA DİBİNDEYKEN TAMİR YAPILDI
(link)

BİZ BEKLERKEN GELEN SÜRÜNÜN KORKUTUCU GÖRÜNÜMLÜ AMA SAKİN KÖPEĞİ
(link)

YAHU Bİ ÇEKİLİN DE SU İÇELİM DİYE BÖN BÖN BİZE BAKAN SÜRÜ ÜYELERİ :D
(link)

SÜRÜNÜN ÇOBANI (VEYA) ONUN ARKADAŞI-EŞEĞİYLE
(link)

EŞŞEK BULUNUR DA GÖZLERİ ÇEKİLMEZ Mİ? (Salim Production)
(link)

GÜN BATMAYA BAŞLADI. GÜNEŞ VE KAYALAR BİZE GÜZEL GÖRÜNTÜLER SERGİLİYORLAR
(link)

GÜN BATIMINDA SALİM’İN ELİNDEN GÜZEL BİR POZ DAHA
(link)

KAYALARIN ARKASINDAN ÇIKAN BEMBEYAZ BİR BULUT
(link)

BU DA GARİP ŞEKİLLİ BİR BULUT
(link)

SON FOTOĞRAFIMIZI OGÜ’NÜN ORDAKİ BİR BENZİN İSTASYONUNDA ÇEKİNİYORUZ
(link)

GEZİMİZİN(Benim km/saatime göre) TEKNİK AYRINTILARI:

GİDİŞ
Gezi Mesafesi: 52,92 km
Bisiklet Üzerinde geçirilen zaman: 3 saat 15 dakika
Ortalama Hız: 16.28 km/s

DÖNÜŞ
Gezi Mesafesi: 55 km
Bisiklet Üzerinde geçirilen zaman: 2 saat 30 dakika
Ortalama Hız: 22,34 km/s

Fotoğrafların ve maceraların bolluğu nedeniyle biraz uzun bir anlatım oldu yine, umarım sıkılmazsınız.

Tekrar katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Harika ve renkli bir tur olmuş, anlatım ve paylaşım için çok teşekkürler. Bu turların devamını bekliyoruz, kaskları da ihmal etmeyin lütfen.

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
Sayın gezi tayfası, konunun başını okuduysanız anılarınızı paylaşmanızı istediğimi görmüşsünüzdür. Lütfen kuru kuru bir teşekkürle geçiştirmeyelim, aklımızda kalan anıları kısaca aktaralım. Fotoğraflar bize çok şey anlatıyor ama orda olmayanlara daha fazla ayrıntı verelim ;)

• Beğen
Tepkiler: aposentr

zafersidal

Forum Bağımlısı
Tepki
640
Bisiklet
Scott
güzel geziydi ama hala yorgunum kendime geliyim yazarım bişiler :D

kron_xc4000 esk

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Gezi çok güzel geçti orman havasıda bir başka oluyor özellikle iniş ve çıkış benim için çok zevkliydi çıkarken 10.20 görüyorsunuz inerken 55.60km hızı köylüler amcalarda çok misavirperverdi Gezi katılan herkese teşekkür ederim..

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
@Emin sarı

isteğime yönelik ilk cevap emin'den gelmiş. Sağolasın. Orman havası gerçekten muhteşemdi. Şansımıza yağmur da yağmadı. Çıkışın zevkli olduğu konusunda pek katılmıyorum sana ama iniş güzeldi ;)

aquistik

Üye
Tepki
31
çok güzel bir gezi olmuş anladığım kadarıyla istanbulda bunu biraz zor yapıyoruz biz belgrad a gitmek için bile tarafiğin içinden geçiyorum emeğinize sağlık,daha nice sorunsuz geziler yapmanız dileği ile

• Beğen
Tepkiler: Umut Palabıyık

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Her ne kadar aranızda olamadığım için buralarda hayıflansamda çekilen resimler ve kısa olsa da öz anlatımla gitmiş kadar oldum oralara. Emin olun İstanbul'da inşallah yağmur yağmazda gidebilirler diye dua ettim:)
Öncelikle seninde resimlerde görünmüş olmana çok sevindim sayın Umut Palabıyık:)
Diğer ekip elemanlarıda görevlerini en güzel şekilde yerine getirmişler. Çekilen resimlerin kalitesi ve olayı anlatması bakımından 10 numara olduğunu düşünüyorum. Sen çekince böyle olmuyordu :vroam:

• Beğen

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
@monstermania

Birincisi her zaman sana dediğim gibi: Resim çekilmez, çizilir.

İkincisi: Keşke sizler de fotoğraf makinesi getirmeyi, taşımayı, arada çıkarıp geziyi ölümsüzleştirecek fotoları çekmeyi akıl edebilseniz de hareket halindeyken çirkin fotoğraf çekme işi sadece bana kalmasa sevgili yeğenim :cool:

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@Umut Palabıyık

Bak yine unuttum. Düzeltiyorum fotoğrafların kalitesi 10 numara.

İkinci konuya gelecek olursak; Bu asli görevi sana bahşettiğimiz için gurur duyman gerekirken sen hala neler diyorsun. Hiç yakıştıramadım sana:D

aposentr

Üye
Tepki
6
Rampayı çıkarken 1. vitesde bile gidemeyip elimize almalar, salimin yeri gelip motorla çekmeleri... köydeki amcanın ve yayladaki amcaların çay ve ekmekleri... en son yeşilliklerin içinden km lerce gidişimiz... o kadar çok şey vardı ki dün...

• Beğen

outdoor1

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
yok
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Nishiki
Her ne kadar gidebilcegimizi sanmasamda bu yagışlı hava göstermesine ragmen varmanın mutluluğu bir başkaydı tabi dönüşte köylü amcanın ikramı ekmeği almayı reddetmiştik karnımız tok haliylen ama arkadaşlar sagolsunlar almıslar dönüşte son anlarda açlık gene zirve yapmıştı o açlıkla ekmeğin patatesli oldugunuda o anda farketmiştim :)

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
@aposentr

Gerçekten öyle. Sanki 2-3günü bi günde yaşamış gibi olduk. O kadar çok insanla tanıştık, o kadar farklı yerler gördük, o kadar değişik deneyimler yaşadık ki, fotoğrafları eklerken hepsinde başka bir anıyı hissettim

• Beğen
Tepkiler: aposentr

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
@semih26

patetesli mi, bak ben bunu hiç farketmedim? Annem de ekmek yaparken içine koyar ama hiç farkedemem ben. Nerden anladın patatesi :)

outdoor1

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
yok
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Nishiki
@Umut Palabıyık

valla bende pek farkında değildim aslında ama apo bak dedi ufak bi parça gösterdi onamı denk geldi o kadar bilemicem tabide olsada olmasada her şekilde yenildi :)

• Beğen