Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

9 lu dişliye geçme?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında abdullah toprak tarafından paylaşıldı.

1. abdullah toprak

abdullah toprak Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    s.a arkadaslar bi kaç sorum olacak şu anda 7li bi dişli takımı kullanıyorum .9 lu dişliye gecmeye karar verdim ama kafama takılan birkaç soru var
    .alacak oldugum 9lu vites kolu arka vites attırıcıya uyarmı onuda değiştirmem gerekiyormu?
    .9lu dişlinin her bi dişilideki diş sayısı vites kolu ve arka vites attırıcıya uyarmı bellibi değeri varmı yani su makinaya su diş sayısı gibi?
    .birde ayna kolu değiştirmek istiyorum yani diş sayısı daha fazla olan bir dişli almak niyetindeyim bunun içinde ön vites attırıcıyı değiştirmem gerekiyormu?

2. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    öncelikle arka attırıcınız kesin değişecek şahsen öyle biliyorum. :) 2.soruna cevabım dişli sayısında sorun yok her türlü vitesler geçiş yapar. 3.sorunun cevabıda şu büyük aynakol taktığında ön attırıcıyı değiştirmenize gerek yok :)

3. abdullah toprak

abdullah toprak Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    cevaplar için tesekkur ederim cok yardımcı oldu :) fakat arka aktarıcıyı da değiştirelim diyelim onun 9 lu dişliye uyumlu oldugunu nasıl belirlenecek yani bir değeri varmı yada adı

4. Ziya Yılmaz

Ziya Yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Öncelikle şunu diyeyim arka jantın 9lu kaset dişliye uyuyor mu? Bunu kontrol etmek lazım
    2.si mutlaka vites kolunu ve arka vites arttırıcı değiştirmen gerekiyor.
    3.sü zinciri de 9lu sisteme uygun alman gerektiği için eski aynakolun da iş görmez. onu da mutlaka değiştirmen gerekir.