9 ağustos kartepe -bostancıdan -4 tur -toplam 172 km

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
Bu, olaylara Fransız kalma durumu yavaş yavaş beni üzmeye başladı. Aranızdayken de kendi dilinizde konuşacaksanız sıkılırım.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@G. Akpınar

bütün gerçeği eriklide anlatacağım
hadi gene dayanamadım sana bir ip ucu
karga öldüren karbon bisiklet

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
@kudu

Umarım dediğin gibi olur. Aksi taktirde ben de DAYİG dili yaratacağım.

sado

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
@kudu

Bu nasıl ipucu abi? İpin ucu kaçmış resmen:D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@G. Akpınar

inanmıyacaksın çok entresan bir olay oldu benim için çok üzgünüm bu olay beni gerçekten çok üzdü hayvanlara son derece saygım var benim bir hayvan öldürmek ne betermiş geri döndüm sana komik gelebilir o koca karganın ruhundan özür diledim içimden yavaşça ölü bedeni yerden sürerek büyük çöp torbasının yanına bıraktım çöpçüler onu torbaya koyar acaip üzüldüm offroada giderken de dönüştede hep onu düşündüm ve sonra bu gün telefon geldi yazlığım satıldı bu nasıl bir ilahi takdirmidir yada bana orda işaretmi verildi hiç bir olay tesadüfi değildir ekonomik sıkıntılarım bitti şu an
bu nasıl bir ödüldür karga öldürüyorsun iki gün sonra ekonomik sorunun hallediliyor yaşam büyük öğretilerle dolu başımıza gelen acı olaylar hep bizi olgun bir insan yapmak için adam olmalıyız insan olmalıyız evet bu olay bana bir şeyi getirdi ve düşündürttü
olay şöyle gelişti sol tarafımda ilerde siyah büyükçe çöp torbası bulunuyordu bisiklet yolunda giderken sağdaki kargalar kaçıştı fakat bir anda çöp torbasının arkasından yerden gelen karganın duramadığım için boynu benim tekerin altında kaldı bir çıtırdı duydum bu çıtırtı hala kulaklarımda neyse o büyük karganın belkide yaşam ömrü orda bu şekilde bitecekmiş yazgısı böyle imiş yapılacak hiç bir şey yok

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
@kudu

İnanamıyorum gerçekten çok ilginç bir olay. Ben çarparak falan sandım, tekerin altına nasıl girdi hayvan , gerçekten ilginç.
Ama üzülme Kudret Abi, onun ömrü o kadarmış.

Ben ve Zuhal geçen haftalarda Riva'dan dönerken otoyolda gözümüzün önünde beyaz çok güzel bir kuşa otobüs çarptı. Kuşun tüyleri bütün İstanbul'u sardı. Gittik gittik gittik fakat o tüyler bitmedi, arabaların rüzgarı ile, ileriye doğru gittikçe gidiyordu tüyler. Kilometrelerce tüyler bitmedi. Çok tuhaftı gerçekten.

Ben hiç bir hayvanı öldürmedim şimdiye kadar ama bir hayvan avcumda ölmüştü ki o da beni çok üzmüştü. Miniminnacık (bir ceviz büyüklüğünde ancak var) bir serçe bizim eve girmişti. Bir ses geliyor ,tiz bir cik cik sesi ama ben dışardan geldiğini düşünüyordum. Kocaman balkonumuz vardı, balkondan geliyor sanıyordum sesi. Sonra yere eğildim ve bir baktım TV sehbasının altında bu. Minnacıktı ya tutmaya kıyamazsın. Top gibi. Gözleri yarı açık yarı kapalı. Sonra ona su içirmeye çalıstım, ne yiyeceğini de bilmiyordum, çaresiz kaldım. Hayvancağız gagasını bile oynatamıyordu zaten. 3 saat falan avucumda tuttum ısınsın, kendine gelsin diye ama nafile, boynunu büktü ve öldü avucumda ve tabi ki ben günlerce unutamadım o olayı aklıma geldikçe ağladım. Muhtemelen annesi onu düşürmüştür.

Bir kez de evde beslediğim 4 civcivimden biri ölmüştü. (bayağı büyümüşlerdi) Sonra onu gömmüştüm ben. O zaman daha çok üzülmüştüm.

Yazlığının satılmasına hem üzüldüm hem sevindim. Nerede olduğunu bilmiyorum ama madem ekonomik sıkıntılarını gidermiş, hayırlısı olsun diyeyim. Bu emlak krizinde konut satmak da zor.

• Beğen
Tepkiler: cedrick41

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
entersan olay gerçekten banada yolda martı çarptı aklım çıkmıştı!
Kolu kırılmıştı heralde uçamıyordu belki bugünedir bende bir çocuğa çarpıyordum çarpmadan uçtum üzerinden ama kısasa kısas senmisin martının kolunu kıran benimde kolum kırıldı!:D
benimki kısasa kısas;seninki ödül:D
Dünya işine akıl erdirmek zor kudret abi!:rolleyes:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cedrick41

dostum
içten bütün kalbimle karganın ruhundan özür diledim bu tavrım çok kişiye aptalca gelebilir bunu neden yaptım çünki bu eski bir kızılderili geleneği kızılderililer avladıkları bizonların yanı başlarına gelip bizonun ruhundan özür dilerlerdi ve ağlarlardı kültüre bak hay canına yandığım kültürü ve siyu kadınlar her bir fasulya tanesine karşılık farenin inine mısır tanesi bırakırlardı doğada bir kural var- denge- alan vermelidir takas yapmalıdır değerli bir şeyi almak istiyorsan senin için en değerli olan bir şeyi vereceksin ve başkasının rıskını çalmayacaksın
biz bu uygarlığın fakir çocukları çok mekanikleştik ve bizim içimizdeki ruhu unuttuk asla ruhumu unutmadım ve unutmayacağımda bana ruhumu unutturmaya çalışan bu uygarlığada ölene kadar karşı duracağım tabiki bisikletimle

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
@kudu

sen özür dilemişin ruhundan ben verdim veriştirdim martıya:eek:
sana ödül bana kısas olmuş!:D