Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

9 Ağustos Aydın-Kuşadası-Davutlar

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Yunus Emre POLAT tarafından paylaşıldı.

1. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    9 Ağustos Pazar sabahı, 6 efe bir olduk, düştük akınlara. :D

Soldan sağa,
    Ali Hunter, Tuğrul, Uğur, Ali Ünal, Ben ve Kamil.

Aydın, Söke arasını bir solukta (benim için 2 solukta) geçtikten sonra, Söke şehir merkezinde alışveriş yaptık ve Hatıra fotoğrafını da aldıktan sonra yola devam. Bu arada Tuğrul Abimiz işleri sebebiyle Söke'ye gelmeden önce geri döndüğü için artık ekranda yok.

Biraz da tabela anlatsın :)

Davutlar ve deniz manzarası.

Tüm ekibimizin annelerini ağlatan rampa sonrası, hızlı bir iniş ile ilk hedefimiz olan Davutlar Değirmen Çiftliği'ne ulaşıyoruz. İçeri girerken bir sorun olmadı, hatta bisikletli gezmemize bile izin verdiler ki hayret ettim. Çok güzel bir peyzaj var içeride. Değişik birçok çiftlik hayvanı var. Çocuklar için müthiş eğlenceli bir yer bence.

İçeride çok güzel bir de at çiftliği var. 10 dakikası 10 TL.

Çiftiliğin ortasındaki gölün, ortasındaki gözleme konağının, ortasındaki masanın üst ortasındaki gözlemenin ortasındaki...... neyse uzatmayayım, gözleme 3,5 TL. Buraya kadar gelmişken çiftiliğin ortasındaki gölün, ortasındaki gözleme konağının, ortasındaki masanın üst ortasındaki gözlemeyi yemeden çıkmak olmazdı ama biz çıktık :D

Sırat köprüsü de böyle olur umarım. Lay lay loy geçerdik böylece. Şaka bir yana üzerinden geçmek çok eğlenceli. Kendimi bir ara fear factor yarışmasında hissettim. Gözlerim Asuman Krause'yi aradı ama neeerdeeee biz de o şans? :D

Bu zürafa gerçek olsaydı, önünde böyle poz verebilirmiydik acaba diye çok merak ettim sonradan. En kısa zamanda bir Afrika safari turu yaparak bunu görmem gerekecek sanırım. :D

Kamil arkadaşımızın bu ilk uzun turuydu ve gerçekten çok iyi dayandı bence. Tur başındaki diri vücudunun gelişim safhalarını kısaca izleyelim isterseniz. :D Benim eski hallerimi hatırlattı bana. Nerden geldiğimizi unutmamak gerek sanırım. :)

Biiiiiz akınlaaardaaa çocuklaaar gibiiii şeeeendiiik. :D

Yerel ürünlerin satıldığı büfede, kesin size veya sevdiklerinize göre birşeyler var. Uğramadan geçmeyin derim.

Yaz süprizini de kaçırmayın sakın. :p

Bu fotoğrafa öldüm. Değirmen Çiftiği'nin girişi. Ama bizim çıkış anımız.

Vee gökyüzünün rengini almış masmavi deniz. Sanırım her efenin en çok sevdiği zaman dilimi bu anlardı :D

BU arada 18 yaşından küçükler ve büyükler için sakıncalı olduğunu düşündüğümüzden dolayı deniz keyfi manzaralarını forumda yayınlamama kararı aldık. Sizi bu görüntülerden mahrum ettiğimiz için özür dileriz. :D

Bisikletlerimiz bile sıcak kuma lastiklerini yayarak ve bu manzaranın keyfini birbilerine yaslanarak geçirdiler. :D

Kamil arkadaşımızın bisikleti Söke çıkışında arıza yapınca, Ali Hunter arkadaşımız bir müşterisinden yardım istedi. Saolsun hemen geldi ve pikapının arkasına yerleşerek Aydın'a kadar götürdü bizi. Kendisine buradan teşekkürlerimizi tekrar gönderiyoruz.
    Ali Ünal ve Uğur arkadaşlarımız Aydın'a kadar bisikletleriyle devam ederek 150 km lik turu tamamladılar.

Gidiş dönüş 150 km.

Bu arada Asmirk arkadaşımızın daha önce yaptığı Değirmen gezisi bize rehberlik etti. Ona da teşekkürlerimi gönderiyorum.

Bir dahaki gezimizde görüşmek dileğiyle yolunuz açık olsun. :D

2. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok güzel gezi olmuş fotograflar harika, ayaklarınıza sağlık...

Yunus Emre POLAT bunu beğendi.
  3. Ufuk KOÇARSLAN

Ufuk KOÇARSLAN Üye

Seviye:
    Hayatımın geri kalanını geçirmek istediğim yerler... Fotoğraflar çok güzel. İnsanın içini açıyor. Yaşam sevinci veriyor. :)

4. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Tüm ekibin ellerine ayaklarına sağlık... Muhteşem bir tur olmuş gerçekten...

Paylaşım için tekrar tekrar teşekkürler...

Sevgiler...

5. ibrahim Kızılkaya

ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Yunus Emre..
    Çok güzel geçmiş turunuz.Bu güzellikleri paylaştığınız için çok teşekkürler.Fotoğraflar da çok güzel yansıtmış turunuzu.Emeğinize sağlık.
    Tüm ekibi kutluyorum.İyi bakın kendinize..

6. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Katılmayı ve sizlerle bu güzellikleri paylaşmayı çok isterdim, bir dahaki sefere umarım,resimler için teşekkürler.

7. srud aziz

srud aziz Üye

Seviye:
    cok güzel gezi olmuş dostum... gezinin sonu daha da güzelmiş (denizde yüzmek :) ) elinize ayağnza + bisikletnze sağlı

8. hakın

hakın Aktif Üye

Seviye:
    süper bi gezi olmuş, pedalınıza sağlık.

9. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    Yan profilden bakınca kafasında beşiktaş bandı olan arkadaşı acun ılıcalı ya benzettim:D Lakin o fenerbahçeli. Kafada beşiktaş üzerinde sarı kırmızı forma ayıktırdı beni :D kuşadası davutlar köyüne gitmeyi çok istemiştim çok özel bir sebepten dolayı 10-15 sene önce kısmet olmamıştı.Belki birgün giderim :)

10. Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yahu sabah şekeri gibi bir anlatım.. ( ya da Brunch şekeri mi? desem saat olmuş 11.08 :) )

Dilinize pedalınıza sağlık..

hele bu fotoğrafa bittim.. pek güldüm.. Böyle yorgunluğa can feda..

11. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    gerçekten çok güzel gezi olmuş siftah yapan arkadaşın son durumu nasıldı acaba merak ettim pedalı kırıp çamuramı yattı acaba:D

RECEP İŞLEK ve Yunus Emre POLAT bunu beğendi.
  12. Yunus Emre POLAT

Seviye:
    Hayır, bilakis turu bitirmek istediğini söyledi ama arka aktarıcının kulakçığı kırıldı malesef. 100 km yol yaptı kendisi ki bence çok iyi bir rakam. :)

RECEP İŞLEK, Asmirk ve cedrick41 bunu beğendi.
  13. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    O zaman arkadaşı da tebrik ederim.:in:
    İstek ve kararlılığından dolayı söylediğim sadece inceden takılmak yanlış anlaşılmasın yunus kardeşim :D

14. Yunus Emre POLAT

Seviye:
    Yok yok. Olur mu öyle şey. Yanlış anlayan kulaklarımı keserim inan. Bu arada öğrendiğime göre arkadaşın tüm kasları şu an uyanmış, ağrıyorlarmış. Geçer geçer dedik :)

15. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    ayagınıza saglık abı guzel gezı fotograflar da guzel

16. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

17. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:

Yunus Kardeşim valla davetini sonradan gördum ( 1 gün gecikmeyle :D ) hiç değilse önceden görebilseydim mesajını değirmende karşılardım sizi. Sizi Değirmene bisiklet ile aldıklarına şaşırdım :eek: çünkü biliyorsun benim turumda beni içeri bisilet ile almamışlardı. Herhalde baskılarımız işe yaradı :in: . Bu arada Güzelçamlı'nın denizine gitmşisiniz sanıyorum denizi mükkemmeldir turkuaz rengi ve ince kumludur denizi. Ayaklarınıza sağlık tüm ekibin pedallarına kuvvet. :) Bir dahaki sefere beraber pedallamak dileğiyle

18. fatih alver

fatih alver Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    elinize kolunuz ayağınıza sağlık, paylaşımınız için teşekkürler. güzelliklerle kalın.

19. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok güzel fotoğraflar ve anlatım. fiyatlardan bahsetmeniz ayrıca hoş olmuş. olaki bir gün yolumuz düşerse bütçe hesaplama açısından iyi olur. bir zamanlar nevşehirde amerikalı birisi ile tanışmıştım. beraber yeraltı şehrini gezdik ve vatandaş bana içerde neyin ne olduğunu anlatıyor. sordum nasıl diye, elindeki kitabı gösterdi. backpackers, sırt çantalı turistler için bir kitap. içinde gideceğin yerlerde nerede ne yersin-kaça yersin, nerede kaça kalırsın, nasıl gidersin, oranın tarihi yerleri kısaca, daha bunun gibi kıyamet kadar malumat var. malumat orada bulunmuş başka sırtçantalı tursitlerce verilmiş, fiyatlara baktım aynen tutuyor. usd üzerinden verilmişti fiyatlar. elin amerikalısı taaa amerikadan bizim ülke için bizden daha fazla malumata sahip. bizde maalesef hala böyle kitaplar yok. bikaç denemede reklam kaygısı ile ölü doğdu. aslında böyle bir gelenek başlasa gezi yazısı yazanlarda. fiyatlardan da bahsetse, reklam kaygısı olmadığı için daha doğru şeyler ortaya çıkacaktır. ayrıca oraya gitme fırsatı yakalayanlar en azından bütçe belirlerken bir fikir sahibi olurlar.
    teşekkürler yeniden

20. musti-sa

musti-sa Yeni Üye

Seviye:
    gayet güzel