9-10 mayıs şehitlere saygı turu bir aldatmaca mıydı?

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Madem böyle bir durum var, diğer mağdur olan arkadaşlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunun. Belki de amaçlanan buydu, ne kadar fazla katılım olursa olsun yine de iptal edip paranın üstüne yatacaklardı. Telefonu açmamaları da art niyet olarak algıladım...

Scudo

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Nedense bu konuya her okuyuşumda Nasrettin hoca hikayesi geliyor aklıma. Sonu
"Hırsızın hiç mi suçu yok?" diye biten.

• Beğen
Tepkiler: Süleyman DUMANLI

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
Murat Varol için "Bisiklet Çanakkale İl Temsilcisi" diye birşeyden bahsediliyor aşağıdaki linkte;

(link)

bence bu gibi sitelere de mail atıp dolandırıcılık olayından bahsetmek lazım, ne kadar insan duyarsa o kadar iyi..
tabi eğer gerçekten kötü niyet varsa, belki adama araba çarptı ondan açamıyor telefonunu, bu da bi ihtimal

Tepki
184
SONUC: Bursa- Canakkale arasi yolculukla 2 kisilik tur ucretini kisinin elinden aldim.
KENDİ CIKARIMIM: Bir daha turlara kim duzenliyor diye daha ayrintili duzenleyecegim arastiracagim. Onceligim valilik, bisiklet dernekleri, sivil toplum kuruluşlarının duzenledigi etkinlikler olacak. Yada kendim tur planlayip yapacagim

• Beğen
Tepkiler: Matiz

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@Rehavet Şerefsiz işte.

Eğer varsa böyle bir olay.

Tepki
1.359
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
25 ortak arkadaş varmış facede. Telefona cevap verememesinin nedenleri olabilir. Belki kaza filan gecirdi veya başka birşey olmuştur. Bir sorup arastirayim ..

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@can akıncılar

200tl ye çok güzel çadır mat tulum Vs alınır. İnşallah ücret ödeyenler paralarını geri alırlar..

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
kendi ifadesine istinaden en az 35000 lira cebe indirdiği anlaşılıyor. Fazla da olabilir zira kayıt tarihini uzatmış o vakit başkaları da yatırmış olabilir. Güzel bi tatil yapılır bu parayla:) Yattığın yerden kısa sürede kazanç. Ne güzel. Acaba kendisi bi IBAN no verdi de oraya mı yatırdı ki kurbanlar?

175 kişi X200: 35000+

--------------------------------------------------------------------------------

(link)‎(link)
************* ÖNEMLİ DUYURU ***********
03.01.2015 tarihinde başlatmış olduğumuz 100.YILDA ŞEHİTLERE SAYGI BİSİKLET TURU' nun kayıt sayfasını 16.04.2015 perşembe günü sonlandırdık. Bu geçen zaman zarfında grup arkadaşlarım ve şahsım çok büyük umutlarla ve coşkuyla bu organizasyona elimizden gelen desteği ve özveriyi gösterdik. Gelecek olan tüm misafirlerimize 100. yıla yakışan ve gönüllerde iz bırakacak bir organizasyon düzenlemek istedik; fakat 4 aydan beri ne kadar çabalasak da, uğraşsak da, hedefimiz olan 300 kişiye ulaşamadık.
Dün akşam itibariyle yapmış olduğumuz toplantı dahilinde şu ana kadar kayıt yaptıran ve organizasyon bedeli yatıran kişilerin yatırdıkları ücretler doğrultusunda maalesef organizasyonu iptal etme kararı kaldık. Bunun sebebi de şu ana kadar kayıt yaptıran kişi sayısının maalesef hiç bir şekilde organizasyon giderlerini karşılayamamasıdır. Hiç bir sponsor desteği almadığımız için, ne düşündüysek ve çabaladıysak maalesef bir çözüm yolu bulamadık.
Buna istinaden sonlandırdığımız başvuru tarihini son bir umutla 23.04.2015 çarşamba gününe kadar uzatıyoruz ve gerekli olan 125 kişiden daha talep gelmediği takdirde organizasyonun iptal edileceğini ve ücret yatıran tüm katılımcıların yatırdıkları tutarları iade edeceğimizi bir kez daha üzüntüyle belirtiyoruz.
Şimdiden göstereceğiniz ilgiden ve anlayıştan dolayı teşekkür eder, sayfamızı takip eden ve güzel yorumlarını eksik etmeyen tüm bisiklet severlere sonsuz teşekkürlerimizi bir borç biliriz...

Bekleyin bu kişiyi gelcek yıl yine düzenler. Gelecek yıla bi daha. Öyle geçinir gider. Türkiye'yi seviyoruz.

Tabii bu klasik Türkiye uyanığı olduğunu varsayma üzerine bir hesap. Yoksa bunun dışında bi durum varsa diyecek sözümüz olmaz.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Zamane tokatcisi anlasilan. Elundeki parayi faize yatirsa 3 ay tutup odese gzl bir bisiklet parasi bile.kazanir hic yoktan. Ama parayi odeyip odemeyecegide malum. Hicmi canakkalede bisikletli dost yok burdaki onca magdur insan adina bir yerini yurdunu ziyaret etse. Adam ortalikta en azindan millet bunu bilir. Daha da kanmayin bu adama. Seneye

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Bu gibi durumlarda iyi geldiği söylenir. Buyrun...

http://i.imgur.com/UYaDWyS.jpg

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: SEL PER

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@Mustafa AKAN

Kardeş yanlış anlama. Sözüm sana değil. Her ne kadar açtığın başlık altında yazmış olsam da. ortaya söyledim yani.

Sana daha önce söylemiştim zaten söyleyeceğimi

Merickagantek

Daimi Üye
Tepki
74
Bisiklet
Lapierre
!!!193 kişiden geriye kalan 24 kişinin geri ödemeleri bu hafta yapılacaktır tüm katılımcılara duyurulur !!! Ben sımdı gordum facebook da bır grupta yazmıs (link) grubun lınkıne bırakıyım..Yazdıgına gore herkese kısım kısım gonderıyormus ve son 24 kısı kalmıs yazılanın yalancısıyım yanlıs anlasılmasın...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yardımcı olabilirmi bilemem ama şu bilgileri bulabildim netten

Firma/Kişi Bilgisi: Varol Bisiklet / Murat Varol
Telefon: 0286 213 84 97
Adres: Kemalpaşa Mah.Tekke Sokak No: 37/1 Merkez Çanakkale

ayrıca 18 mart grubununda yöneticilerinden kendisi.

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Para filan gönderdiği yok. Dolandırılmış oldu arkadaşlar.

Savcılığa vereceğini söyleyenler vardı, süreçle ilgili bilgi verebilirler mi acaba?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Anlayamıyorum. Birisi bana izah etsin. Şehitlere saygı turu düzenlemek .... İyide böyle bir tur yapmamız şehitlerimize ne fayda sağlar.? Hangi çerçevede saygı gösterir? ŞEhit ailelerine ne yararı dokunur? Soyluyorum bunların hiçbirisini yapmaz.şehitlere yapılacak en güzel saygı onların intikamlarını almak,geride bıraktıklarına kendi ailemizmiş gibi davranmak,artık tekbir şehit vermiyecek şekilde dersalmak ve hazırlıklı olmaktır.istediğiniz kadar turlayın,istediğinz kadar yuruyun,istediğiniz kadar saygı duruşu yapın. Bu yaptıklarınız verdiğim cevaplardan hiçbirini karşılamaz. Ben bunların tur adı altında başka rantlar olduğunu düşünüyorum.

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Ben gittiğim ve gözlemi söyleyim. Saygı turu falan ortada yok. Başını alan basıyor gidiyor, düzen yok. Gelenlerin çoğu kondisyon sıfır zaten ve etkinliğe katılayım diye geliyor. Bayanların çoğu makyaj yapmışlar sanki düğüne gidiyoruz. Şehitlere gidiyoruz birde olgun insanlar bunu yapan. Kahkahalar falan. Turun ismi ve ciddiyeti sıfır. 2 sene ki önce turda 57. Alay Şehitliğinin orada mola verip Şehitliği'ne yakın iki bira içen karaktersiz insan bile gördüm, onlara nasıl bir şey yapmadım halen içim içimi yer durur.

Eğer tur yapacaksanız toplanıp gidin hiiiç böyle etkinlikleri beklemeyin, hem rahat rahat gezersiniz, hemde keyif alırsınız.