Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

9-10 ağustos İstanbul(Bulgurlu)- İznik Gölü turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında metan tarafından paylaşıldı.

1. metan

metan Üye

Seviye:
    herkese selam, henüz bisikletleri alalı 1 ay olmamışken ilk turumuza çıktık.

toplam km: 221.83
    ortlama hız: 17,6 km/s

9 ağustos
    toplam km: 144,13
    toplam pedal süresi: 07:58:03
    ortalama hız: 18 km/s

10 ağutos
    toplam km: 77.70
    toplam pedal süresi: 04:38:37
    ortalama hız: 16.7 km/s

Rota:

Akşamdan bagajı hazırlıyorum, sabah erkenden çıkmak için ama öyle olmuyor...

uyumuyorum ve ilkeride kaldırıp gece 3.30 gibi yola çıkıyoruz.

gece vakti sahil yoluda pek keyifli oldu, kartalda köpeklerin peşimize takılmasını saymazsak -istanbulda ilk defa böle köpek gördüm :)- ama E5'e çıkınca işler değişiyor kamyonlar trafik keyfimizi bozuyor hafiften.

eskihisardan topçulara vapur keyfi, ve bir dipnot; eskihisar-topçular arasındaki feribotta bisikletten ücret alınmadığını öğrendik. Federasyonla anlaşmaları mı ne varmış tamda anlamadık ama sadece yaya jetonu ile geçtik.

bagajın sadece birinde olması sebebi ile değişerek kullanıyoruz, tabi iki bisikletinde kadro boyu ve model olarak aynı olması pek uyum sorunu yaratmıyor.
    yalova girişi:

yalovanın ardından başlayan yokuşun son 5 km'lik kısmı bizi baya bir zorladı. 2-3 defa mola vermek zorunda kaldık. insan yorgun olmasa ormanın içine giden bu yollardan gidesi geliyor:

istanbul-kocaeli-yalova illerinden sonra bursa sınırına da giriyoruz kısa günün karı 4 il sınırı :p

ilk hedef orhangaziye ulaşıyoruz:

gölün kuzeyinden iznik'e doğru yola çıkıyoruz. yol çok sıkıcı. gölü göremiyorsun, dümdüz ne bir viraj ne bir aksiyon var, ve çakıllı asfalt olduğu için devamlı bir titreşim içindeyiz. bir diğer kötülüğüde yolun büyük kısmında yerleşim yok. bir bölümünde şifalı su dedikleri bir su var. artık sıcağın ve yorgunluğun ve en önemlisi gece uyumamış olmanın verdiği uykusuzlukla yol işkenceye dönüşmekte.

iznik'e varıyoruz ve o namını duyduğumuz kilo ile köfteyi yiyelim diyoruz ama 250şer gram yiyip doyuyoruz. yanındaki mezelerle güzel bir ziyafet çekiyoruz. fiyatı da çok uygun duyurulur.

tabi uykusuzluktan izniki gezmek falan aklımıza gelmemiş pazaar günü jetonumuz düşüyor. iznikten çıkıp kamp için uygun bir yer arıyoruz. her yerde aileler falan göle girmekte, artık aramaktan vazgeçip bi zeytin bahçesinde 1-2 saat kestirip devam ediyoruz. akşam vakitlerinde göllücenin hemen çıkışında kamp atıyoruz:

sabah vakitlerinde göl çok iyi geliyor:

dönüşümüz gölün güneyinden oluyor ve kuzeyinin hakikaten işkence olduğu kanısına varıyoruz. güneyindeki yol çok güzel. sölöz belediyeliğinde bir çay bisküvi yaptıktan sonra orhangaziye doğru devam ediyoruz:

gölde kuş sürüsü:

orhangazide kahvaltı-yemeğimizin ardından yalovaya doğru yola koyuluyoruz, orhangazinin hemen çıkışındaki yokuşpu çıktıktan sonra uzun yalovaya kadar iniş bizi bekliyor:

yalovada kartal deniz otobüsünü beklerken biraz dinlenmece:

ve artık istanbuldayız, pazar günü sahil boyu dipdibe piknik yapan insanların arasından evimize gitmeye çalışıyoruz:

ilk gezimizden keyif alarak tamamlıyoruz. hatalarımızı, eksikliklerimizi gördük ve tecrübe yaptık. bir başka gezide buluşmak üzere :p
    ekmel.

2. Görkem Kılınç

Görkem Kılınç Bisikletkolik

Seviye:
    Güzel bir gezi yapmışsınız paylaşımınız için teşekkürler...

metan bunu beğendi.
  3. enis57

enis57 Forum Demirbaşı

Seviye:
    ooooo
    muchos grassyasseee

kardeş slm
    çok güzel bir tur yapmışsız.elinize ayağınıza sağlık
    günlük gidiş dönüşlü uzun turlar yaparsanız haberim olsun

4. metan

metan Üye

Seviye:
    ilk turumuz olduğu için hiçkimseyi çağırıp yaşayacağımız yorulma ölme bitme gibi olasıkları düşünüp gezisini rezil etmek istemedik :)

fakat gördükki o kadar zorlanmayacakmışız, yalova-orhangazi yolunun son 5 km lik yokuş kısmı hariç.

bundan sonraki gezilerimizde etkinliklere başlığı açacağım, ve birlikte pedal çevirmek bizide sevindirir.

teşekkürler.

5. el turco

el turco Kıdemli Üye

Seviye:

6. hasim_hakli

hasim_hakli Aktif Üye

Seviye:
    Güzel bir gezi olmuş pedallarınıza guvvat. Bu tur açmıştır bacaklarınızı. Bundan sonrakilerde daha rahat edersiniz.

7. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    güzel gezi olmuş ayakarınıza sağlık ve ilk gezinizde hayırlı olsun.devamlı olması dilegiyle bol pedallı geziler.

8. Dinamo

Dinamo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler, bedeninize sağlık!..
    Başka gezilerinizin paylaşımlarını bekleriz.

9. metan

metan Üye

Seviye:
    teşekkürler millet, başka gezilerde birlikte pedallamak niyetiyle diyelim.

el turco, gişedeki kişi dedi bisiklete ücret almıyoruz diye biz ne kadar bisiklet diye sorduğumuzda.

10. Mhmt_EMR

Mhmt_EMR Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Tern
    Seviye:
    Güzel bir gezi olmuş , ayağınıza sağlık , paylaştığınız için teşekkürler...

11. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    abi gebzeden geçmişsiniz beni niye çağırmadınız yaw:D eskihisara kadar eşlik ederdim.eylül aylarında eskihisar turumuz var bekliyoruz;)

12. mhmmd123

mhmmd123 Üye

Seviye:
    Çok güzel geçmiş olmalı.Darısı başıma:D

13. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Güzel bir gezi olmuş kutluyorum sizi...

14. mehmetbaris87

mehmetbaris87 Kıdemli Üye

Seviye:
    çok güzel bir gezi olmuş tebrikler...
    bu arada ben de eylülde okulum açılacağı zaman bisikletimle Gemlik(Bursa)'ten İstanbul'a gidicem, Yenikapı feribotunu kullanmayı düşünüyorum, acaba fedarasyonun anlaşması tüm hatlar için geçerli mi yoksa sadece eskihisar-topçular hattı mı böyle bilen var mı??

15. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Açık kısımları olan gemilere; motor, vapurlar ve Topçular feribotu gibi, bisiklet ile girişte herhangi bir problem olmuyor. Daha önce o feribotta Yalova'ya giden dağ bisikletçileriyle karşılaşmıştım onlar da yaya gibi giriş yaptılar gemiye.

Geziniz çok güzel Ekmel. Dile kolay uykusuz 144 km. Rota zaten şahane. Gölün kuzey yolu hakkındaki izlenimler için teşekkürler. Eylül ayında aynı yolu 3 günde çıkarma niyetindeydim. Şimdi daha bir heveslendim. :)

Tebrikler.

mehmetbaris87 bunu beğendi.
  16. metan

metan Üye

Seviye:
    sabah 6 gibi idi sanırsam gebzeden geçtiğimiz :) henüz sen sineklerle uğraşıyorsundur o saatte heralde :) bundan sonraki gezilerimizde önceden duyurusu yapıp katılmak isteyenleri bekleyeceğiz :)

cevap verilmiş gerçi ama, mesela yalova kartal deniz otobüsünde bisiklet ücreti ödüyorsunuz -ödedik oradan biliyorum- tahminimce yenikapı hattında da ödeniyordur.

teşekkürler. uykusuz çıkmak tecrübesizlik oldu, pek tavsiye etmiyorum. çünkü son bölümlerde geçtiğimiz yerlere dahi bakmıyordum tamemen bi yer bulup uyumaya endekslenmiştim.

bu rotayı yapacaksan, narlı belediyesi var güney tarafta. oradan bilecik'e yol ayrılıyor ve 70 km yazıyor. bilecike gidilip trenle de dönülebilir. tabi o yolun durumunu bir bilenden öğrenmek lazım.

mehmetbaris87 bunu beğendi.
  17. keremkeke

keremkeke Forum Bağımlısı

Seviye:
    bravo arkadaşlar güzel gezi olmuş
    teşekkürler

18. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    sabah 6 fln:D uykum önemli değilki:D bisiklet turundan:D

19. ahmetruzgar

ahmetruzgar Yeni Üye

Seviye:
    evet 3 ağustos da beşiktaş iznik gölü turunu bende yaptım güzergah gidişde değişiklik sadece orhangaziden gölyaka tarafından devam ettim.. dediğiniz gibi yalovadan çıkarken o rampa epey yoruyor ama orhangaziye 60 - 70 km hızla iniş insanı deli ediyor:)) güzel bir gezi ama ben tek gittiğim için pek resim çekme imknım olmadı:)) inşallah pamukovadan iznik turunu birlikte yaparız:)) sol dizim biraz incindi ama iyileşir iki aya kadar..

20. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bu ilk gezinizin güzelliğinin yurdumuzun başka yerlerinde de devam etmesi dileğiyle..

merakla bekliyoruz:)