870 TL!..Lütfen içeriye...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mertcan gölge

40tl lik kask pek güvenli değildir. en az 80-90 liralık bişey almanızı tavsiye ederim eger bütçeniz yetiyorsa.

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Mesut Dursun

F/p
Fiyat/Performans
Yani olabildiğince düşük fiyata olabildiğince iyi performans almak.

Mesela KM saatine 35 lira demiş arkadaşlar. Fakat 35 liralık saat sadece "km/saat'i" ölçer. Turlar için ortalama hız gösteren saatler gereklidir. Bunun için 55-60 lira vermek lazım.
Mesela ben, olmuşken kadans (dakikada çevrilen pedal sayısı) da olsun diye 90 liralık saat aldım.

Ayakkabı alacaksan eğer, kilitli pedal'a geçmek için alabilirsin.
Eğer geçmeyeceksen günlük ayakkabınla kullanırsın zaten.

Işık, kesinlikle almalısın derim ben. Rota planında hata olur, veya herhangi bir aksilik olur da geceye kalırsanız, ışıksız bisiklet sürmek tam anlamıyla delilik.
Kendi önünü bir şekilde görüyorsun fakat arkadan gelen araba kesinlikle farkedemiyor seni. Üstelik bir de dar yoldaysa, karşıdan gelenini farı adamın iyice gözünü alıyor, tamamen görünmez oluyorsunuz.

O yüzden, Kask ve eldivenle beraber ön-arka far almak gerek.
Bu donanımda sana tavsiyem de, arka farı güçlü almak.
100 lira altında alacağın ön farların çoğu sadece 1-2 metre önünü aydınlatabilecek güçteler, onu da zar zor yapıyorlar zaten. Bu da birazcık hızlanınca hiçbir işe yaramıyor. O nedenle, önü karşıdakinin dikkatini çekecek şekilde flaşör yaparak kullanıyorum ben. Çok karanlık yerlerde normal modu açıyorum, zaten karanlık olduğu için yolumu görecek kadar aydınlanma sağlıyor bana.

Arka far ise, trafikte sizin de olduğunuzu belirten en önemli aygıt. O nedenle, gözü en çok alan, ledlerin önü olabildiğince açık farlara bakmak gerek.
Birçok farda, zaten güçsüz olan led'in önüne bir kat da kırmızı plastik ekleniyor. Sadece kendini aydınlatır hale geliyor arka far.

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
Benim istediğim tam olarak şunlar;

1-Kask

2-Eldiven

3-Ayakkabı

4-Stop lambası

5-Ön far

6-KM saati (Sanırım KM saatleri wireless ve kablolu olarak iki çeşide ayrılıyor benim için wireless olursa oldukça iyi olur.Kablololular beni rahatsız ediyor ve kopması biraz kolay sanırım.)

7-Gidon boynuzu

bu istediklerim orta seviyede yani iş görecek kadar iyi olsa yeter.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Mesut Dursun

Çok güzel, isteklerini belirlemişsin.
Bu arada uyaracağım tek şey "ayakkabı"

Eğer kilitli sistem pedal'a geçeceksen ayakkabı gerek.
Google'dan SPD'nin çalışması ile ilgili videolar izleyebilirsin :)

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
Bu arada ya ben göremedim yada anlayamadım...Kron XC 2000 bisiklet hidrolik disk frenmi yoksa mekanik disk frenmi...

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
Yazmayı unuttum çok özür dilerim düzenleme butanu zaman aşımından gitmiş.

8. olarak birde Matara ve matara tutaçağı...

Murat.Bagci

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Scott
aldın mı bisikleti ne yaptın. ?

hayırlı bayramlar

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
mesut selam. bizim yanımıza uğra bir gün. konuşalım ayrıntılı,bildiğim bir sürü bisiklet var.ayarlarız sana bisiklet sorun değil.görüşmek üzere.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Salcano NG 303 SRD de alabilirsiniz 905 tl.

ömürcan güler

Aktif Üye
Tepki
25
Kafana Sedona Ve Kron seçeneklerini yerleştirdiysen kafanı karıştırmak istemem ama ben Bianchi Sauk kullanıyorum çok memnunum genelde yolda kullandığım için bir de yol lastiği aldım sana da öneririm eğer düz yolda ağırlıklı kullanacaksan...Rubena lastikler gayet kaliteli. Bence MTB'lerini asfaltta da kullananlar için aşırı bir performans artışı sağlıyor. Teşekkürler!.. :cool:

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
Ben en az 5-6 yıl kullanmak için istiyorum...Yani uzun müddetli kaliteli bir makina istiyorum...

• Beğen
Tepkiler: RAHMİ

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
mesut 5-6 yıl bisiklet istemen kullanım tarzına bağlı.yarışlara başlıycaksan eğer iyi bir bisiklet şart.ama önce acemiliği atlatıyım,sonra parçaları değiştiriyim diyorsan yanlış yaparsın.ben şuan parça değişim listemi hazırladım,kullandıklarımı satıcam,üstüne para verip üst model alıcam.ama pişmanım çok.keşke zamanında xt donanımlı rock shox reba maşalı iyi bir bisiklet alsaydım.yapılan masraflar sıfır bisiklet fiyatına yaklaşıyor.bugün aldığım avid juicy 5'ler sürtme yapıyor,jant bilyeleri dağılmış.yine masraf çıktı,umarım iyi bir bisiklet alırsın.bu mesajımda anlatmak istediğim açık.herşey bütçeye bakar.görüşmek üzere.

• Beğen
Tepkiler: Murat İçlek
Tepki
23
benim tavsiyem uzun süre kullanacağım diyorsan full deore komponentli bir bisiklet almandır.aksi taktirde biraz kendini bilgisel olarak geliştirdiğinde bisikletin sana yeterli gelmeyecektir.o fiyatlarada kron xc 3000 bulabilirsin bildiğim kadarıyla full deore komponent var. ama bana sorarsan sabret carraro al derim hem komponent bakımından hemde fiyat olarak piyasayı çok zorluyorlar.

Kaan Bayhan

Forum Bağımlısı
Tepki
377
Bisiklet
Scott
@Mesut Dursun

(link)
bunu aldır peşin verirsen indirim yapıyorlar :)

• Beğen
Tepkiler: Tesup Taru

selcuk yucel

Daimi Üye
Tepki
124
bende bir carrrarocu olarak carrraro almani tavsiye ederim f/p acisindan hem ekonomik hemde guzel bisikletler madem gebzedesin bigun goruselim bisikletimi incele sonra da alma kismina gelirsen sana yardimci olurum...

Volkan Berberci

Aktif Üye
Tepki
37
Bence birazdaha bekle 2011 model al , hem donanım hemde yeni görünümlü bisikletler :)

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Benim tavsiyemde 2. el temiz bir bisiklet düşürüp o paraya alınabilecek en iyi donanımdaki bisikleti alman olucaktır. Parça satışı olsun bisiklet satışı olsun zararında olmaz. Yinede karar senin saygılar.

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
2. el temiz bir bisiklet fikri bence de fena değil.. Bunu düşünebilirsin.. Bi de konudan ayrı bişey sormak istiyorum.. Kaç yaşındasınız acaba, merak ettim de.. Bence her üye forumda yaşını belli etmeli, niye diyecek olursanız karşındakine hitab ederken ona göre konuşur davranır ve fikir verirsin.. Benim görüşüm..