800CC Motosikletten inip bisiklete binince yaşanan burukluk

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Arkadaşlar bayağı bir para döküp güzel bir bisiklet toplamıştım kendime, hatta şöyle 10-13 bine giriş seviyesi bir Racing motor falan düşünüyordum, son anda vazgeçmeyi başardım ve bisikleti topladım biraz daha az bir maliyetle. Reklam olmaması için hiç bahsetmiyorum bisikletten, konumuz da o değil.

Sorun şu ki bir saat önce fırlama bir arkadaşım geldi, gece yarısı motoruyla gazladık tabiri caiz ise boş otobanda. Kawasaki Z800 isimli bir arkadaş vardı altımızda, ilk defa böyle bir motora artçı olarak biniyordum, benim için Racing motor izlediğim videolardan falan ibaretti.

Hani benim için yaşadığım adrenalini anlatamıyorum, çıktığımız hızı tahmin edemiyorum. 230 falan vardır herhalde çünkü normal araçların 2 katı hızda gittiğimizden emindim.
Bizim Ford Focus araba ile 180'i görmemiz zaman alıyordu açıkçası, bunda elim depodan kayacak kıvama gelmeye başladı. öyle bir kasıldım ki inince sağ kalçama kramp girdiğini anladım :)

Peki mübarekler ben bu eşşek arkadaşımın yaşattığı vakadan sonra nasıl 30km hızla giden bisiklete bineceğim :) Yanlış anlaşılmasın çok seviyorum bisikletimi ve sürmeyi, toplarken çektiğim çileyi bilen biliyor :) Ancak 230'dan inip 30'a binince ilerleme hissim yok oldu. Bisikleti gitmiyormuş gibi görüyorum resmen. Taktik varsa alabilir miyim?

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!
Scudo
Tepki
6
Bisiklet
b'Twin
motosiklet tecruben var mi?
motosikleti ciddi suren insanlarin çoğu bisiklet surer. marc marquez, aleix espargaro...
yani motosikletin yoksa bisiklete binersin gibi bir yokluk durumu yok.
dort silindir bir spor motosikletle gazlamaya gidip satin alip baslayamazsin.
kucuk hacimli ucuz bir motosiklet al, tüm ekipmanlarını al, doğru ve tam ekipman, eğitim al
hem motosiklet öğren, hem bisiklet sür

Can_517

Aktif Üye
Tepki
59
Bisiklet
Diğer
Ekrandan akan heyecanında kendimi gördüm. Annemin mali desteği sayesinde dönemine göre yüksek güç üreten otomobillere erken yaşta binebildim. Hatta annemden gizli 600f de elimden geçti. Anaların her hakkı ödenemez. Yani şimdi olmasa da ilerleyen yaşlarda anlayacağın 17 - 23 yaşlar arası çok tehlikeli : ))) Bence bisiklet alman hayır olmuş.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Sabah eve ekmek almak için bisikletle caddeye çıktığımda fark ettim ki olayın psikolojisinden kurtulmuşum, bisiklet ziyadesiyle hızlı gidiyor gibi geliyor ve güven veriyor :)

@fewer details
Küçük hacimliler beni tatmin etmiyor, Yamaha R25 falan almaktan vazgeçmiştim satın aldıktan sonraki maddi sorumlulukları boyumu aşacağı için, kazasını belasını da hesaba katıp düşünmeyi başarabilmiştim :) Almış olsam şuan kaza yapmıştım kesin olasılıkla.
@Can_517
Ben o deneyimden sonra daha 22'ye varmadan altıma sağlam bir motor çekmiş olurum diye hayal ediyorum. Korkutucu olsa da inanılmaz bir duygu gerçekten. Bisiklet ile 60'ı geçemiyorum, şimdilik sorun yok :)