8 yaşındaki cocuguma 1.35 boyunda ne tavsiye edersiniz 140-180 ytl

temelt

Üye
Tepki
0
8 yaşındaki cocuguma bisiklet almak istiyorum .. ancak bisiklettende anlamıyorum
120-180 ytl arası bisiklet tavsiyelerinizi bekliyorum.. yardımcı olacak arkadaşlara ve okuyanlara şimdiden teşekkur ederim

Scudo

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Bütçeniz iyi bir bisiklet almak için kısıtlı. Ancak şu anda çok da iyi birşey alınması taraftarı değilim. Zira boyu uzayacak ve küçük kalacak. Çok da kötü olmayan, Bisan, Salcano gibi markalara bakabilirsiniz. Scott Scale JR 20 var, 325 €... Ama dediğim gibi, boşa verilmiş bir para olur. Onun yerine ilerde daha iyi bir bisiklete terfi ettirirsiniz. Ya da bütçeyi biraz daha yukarı çekebiliyorsanız şöyle bir Drag alabilirsiniz:

http://www.bikeandoutdoor.com/uploaded/urun/big_tomahawk_bike.jpg

Özellikle ne olursa olsun, seçerken hardtail dediğimiz kadro tipi olmasına özen gösterin. Çift süspansiyonlu bisikletlerin çoğu işe yaramaz ve çocuğu yorar boşu boşuna. Fotoğrafını verdiğim şekildeki kadrolar hardtail oluyor...

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
BMX derim ben; marka olarak da DRAG'ı öneririm. Bulamazsanız Salcano'nun BMXLerine bakın.

temelt

Üye
Tepki
0
teşekkur ederim SERCAN kardeş..
başka arkadaşlardan da oneri bekliyorum

temelt

Üye
Tepki
0
yazmayı unutmuşum.. 1,35 boyundaki cocuga kadro boyu ve jant olcusu??

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Kadro boyu 12'' gibi birşey olması lazım. Jantlar da 20'' olabilir.

temelt

Üye
Tepki
0
başka tavsiyesi olan arkadaşlar lutfen tavsiyelerde bulunurmusunuz

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Şuanda piyasada o yaşlar için en uygun 160 ytl civarı Bianchi modelleri mevcut 16" yada 18" jant ölçüsüne sahip bisikletler olabilir...

temelt

Üye
Tepki
0
ya mesela bianci nin şu modeli iyidr haafiftir hoştur diyebilirmisiniz..?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Valla o yaştaki çocukların binebileceği çocuk bisiketi modelleri genelde hep aynı ağırlıkta olur ve donanımlarıda birbirine yakındır... Yani aralarındaki tek fark boya ve kaynak kalitesidir ki bunlarda bisikletin ömrünü biraz daha arttırmak için önemlidir... Yani boya kalitesiz olursa ve çabuk çatlayıp dökülmye başlarsa paslanmalar başlar ve çabuk eskir...

İşte burda Bianchi Türkiyeyinin tek işe yarıyan yanı (tabiki bana göre) kaliteli ve uzun ömürlü çocuk bisikletleri üretmesi... Yani model söyleyemesemde marka olarak yardımcı olabilirim... Oda bu kadar...

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
Meraba. Sercan ın dediği gibi Scott JR 20 8 yaşındaki çocuk için küçük gelir. Corratec in bir modeli var ismini bilmiyorum ama o Scottlar 5-8 yaş arası kullanılıyor. Benim dediğimi daha uzun yıllar kullanabilir. Model, fiyat olarak bilmiyorum ama ben Bike And Outdoor'da görmüştüm. Eğer oraya giderseniz size yardımcı olurlar. Nakitte %10 indirimde yapıyorlar.

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Bianchi o yaşda fazlası ile iyidir :)
Büyüyünce kaliteli birşeyler alabilirsiniz..

temelt

Üye
Tepki
0
bisiklet toplayan firmalar varmı sirkeci tarafında?.. toplarsam nasıl olur 12/13kadro 20jant? tavsiye edermisiniz toplama işini.. yada uygun konfigrasyon tavsiyesi

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Valla o tip bisikletler toplama olacağını sanmıyorum...

Tepki
0
Yorumları okudum ama net bişe söylenmiyor sonuçta çocuk hem uygun hemde kaliteli bir kaç marka ve model bileniniz yokmu tabi bir en önemli koşul uygun fiyatlı olması da şart

justme

Üye
Tepki
0
bmx aranıyor küçükçekmece soğuksu :boese157: :boese157:
100.150 civarı