8 Şeklindeki Jant Tamir Edilir mi?

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
Dün yaptığım kaza sonucu ön tekerimin son hali.
Bisikletçiye götürsem tamir edilir mi bu jant? Hiç umudum olmasa da bir sorayım dedim.

http://i1216.photobucket.com/albums/dd377/darqflames/IMAGE201107091117_170yeni.jpg

http://i1216.photobucket.com/albums/dd377/darqflames/IMAGE201107091116_169yeni.jpg

http://i1216.photobucket.com/albums/dd377/darqflames/IMAGE201107091116_168yeni.jpg

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Öncelikle geçmiş olsun epey ağır bir kaza sanırım.jantınızada gelince eğer tel başlarının girdiği yerlerde veya jantın çemberinde çatlama ayrılma yoksa eskisi gibi olmasada binilecek kadar düzeltilmesi mümkün.tek sorun onu düzeltmek için uğraşacak bisikletçiyi bulmanız ve uygun fiyata uğraşmaya razı etmeniz.

Tepki
19
bildiğim kadarıyla bu kadar büyük çaplı bir bozukluk düzeltilse bile eski verimi alamıyor ama şansını dene istersen, geçmiş olsun bu arada sen iyisin ya?

• Beğen
Tepkiler: Ekrem Erten

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
şuan teller çektiği için de kötü görünüyor önce teller sökülüp bakılmalı ama ben akortla düzelmeyecekdurumda yani çekiçlenecek, doğrultulacak jantı tercih etmem. zaten düzeltmek için de baya para isterler.

• Beğen

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
Jant çemberinde veya tellerde görünen bir çatlak, kırık yok.
Peki yenilemek istesem sadece jant çemberi almam yeterli olur mu?
Teller ve göbek yeni çembere monte edilir mi?

Kazaya gelince; dün 115 km'lik sürüşte eve 100 metre kala her zaman indiğim yokuştan solumda bir arabayla paralel 25-30 km/s hızla inerken, arabanın sinyal vermeden sağdaki sokağa sapması sonucu gerçekleşti. Çok daha kötü sonuçlar olabilecekken benim muhteşem uçuş ve düşüş kabiliyetim sayesinde :)D) sadece küçük sıyrıklarla atlattım. İlginç ama çok zevkli bir uçuştu :D . Normalde o yokuşta arabalara hiç güvenmem, her sokak sapağında araba sinyal vermemiş olsa bile yavaşlarım, dönmeyeceğinden emin olunca girerim sağına ama bir kez gireyim dedim ve anında bedelini ödedim. Bir daha hiçbir arabaya güvenmek yok.

• Beğen
Tepkiler: Samet Yavuz

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
Yakınlardaki bir bisikletçiye sordum o teker düzeltilmez dedi. "Yeni çember alsam monte eder misin" dedim. "Uğraşamam onla" dedi sağolsun.

Yeni çembere teker örebilecek bir bisikletçi bilen var mı avrupa yakasında ?
Çok mu işçilik ücreti isterler? Yeni jant seti alsam daha mı ucuza gelir?

3 gündür binemiyorum bisikletime krize girdim acilen halletmem lazım.
Forum da sağolsun; ilk kez bir başlık açıp soru sordum, hemen çöküverdi.

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bence,komple aynı boyutta cant satın almak,en akıllıcası.Sadece cant çemberiyle artı işçilik,sıfır cantın parasını geçiyor.Bu arada kazadan dolayı geçmiş olsun kardeşim.

• Beğen
Tepki
43
Ekrem benimde arka amortisör patlamış yağ akıtıyor habire :( Demekki girdiğimiz o topraklı yol zevkli olsada zararlı olmuş :D Sana da tekrar geçmiş olsun hadi hallette tekrar gezelim senle ;)

• Beğen

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
@ilkay çağda

Aynı çemberin yenisi 30 lira, yeni jant seti ise ön ve arka 130 lira. Sadece ön satan bir site bulamadım. Bir bisikletçiye daha sorucam, 10-15 liraya teker örerse ördürürüm. Yoksa yeni jant alıcaz artık.

Samet sana da geçmiş olsun. :) Benim bisiklete o bozuk yollarda bir şey olmadı, asfaltta oldu yine. Demiştim asfaltı sevmiyor bizim bisikletler diye. :)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Bakırköy'deki Aktif pedal ile görüşün jant ördürmek için. Benim güvendiğim, bu işi düzgün yapar dediğim 2 yer var.
1. Aktif Pedal (Bakırköy)
2. Erdoğanlar Bisiklet (Ankara)

Sadece çember alarak ördürebilirsin eski setini.

Ek olarak, geçmiş olsun

• Beğen

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Böyle bir yamulmanın çemberin sökülüp yenisinin takılmasında başka sağlam çözümü yok arkadaşım..

Geçmiş olsun..

• Beğen
Tepki
9
Geçmiş olsun Ekrem Abi .. Sen yine ucuz atlatmışsın , Ben uçmayı becerememiştim malesef :D Bu arada çember alıp ördürmek jant seti almaktan daha mantıklı gibi geliyor .. Umarım en kısa zamanda bisikletine kavuşursun ..

• Beğen

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
Daha önce jant ördürenler, ne kadar ödediklerini söyleyebilirler mi?
En azından yaklaşık bir fiyat öğrenmiş olayım.

Murat BAYRAKTAR

Aktif Üye
Tepki
26
@Ekrem Erten

İstanbulu ve bisikletçileri bilmiyorum ama İzmirde ufak ilçelerdeki motorsikletçiler mesela benim mondiala bakan servis 20 liraya örüyor jantı. Ufak ilçelerde bisikletçiler olmadığı için motorculara muhtacız ama onlar daha iyi yapıyor gibi geliyor bana :) geçmiş olsun bu arada :)

• Beğen

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Öncelikle geçmiş olsun!

Madem bütçeniz kısıtlı, daha önce bir arkadaşın dediği gibi telleri bir gevşetip jantın serbest durumuna bakmak lazım. Çok kötü olmayabilir; fotoğraflar bana ümit veriyor ;)

Kendiniz de kontrol edebilirsiniz: Önce lastiği, iç lastiği, bandı vs çıkarın. Tel başlarını akort anahtarı veya tornavida ile oldukça gevşetin. Telleri tamamen sökmenize gerek yok..
Bütün telleri gevşettiğinizde bakalım jant nasıl görünecek? Belki elle az bir düzeltmeden sonra tekrar bir akort ayarıyla hayata döner..

Ama çember almanız gerekirse de, yenisinin ERD ölçüsünün eskisiyle yakın olması lazım, yoksa aynı telleri kullanamazsınız.

• Beğen

Didem Üstünol

Aktif Üye
Tepki
86
Ne demeli sana bilmem ki. Benim ahım tutmuş belli ki :p Kısa süre de olsa uçmanın keyfine varmışsın, güzel deneyim. Çok geçmiş olsun tekrar. Bizim oradaki bisikletçilere sorarım yapabiliyorlar mı diye. Ona göre ortalama bir fiyat isteyip haber veririm sana.

• Beğen

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
10 liraya teker ören bir bisikletçi buldum. 30 liraya da çemberi alıp ördürücem.
Yardımcı olan herkese teşekkürler. :in: