8 li sistemi 9 luya çevirmek

Cemre Can Süral

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Corratec
İyi günler arkadaşlar.Bisikletim salcano astro 241sv v-fren acera vites donanımlı 8 li sistemdir.Bisikletimi geliştirmek amaçlı 9 luya çeviricem .9lu set olarak deore set düşünüyorum.9lu sete geçerken aynakol zincir flnda değişecek ama merak ettiğim.Janttaki göbekler değişecekmi ve başka değişecek parça varmı
(link)

Scudo

Onat GÜRSOY

Daimi Üye
Tepki
86
aynakolun değişmesine gerek yok sadece ruble,zincir ve vites kolları değişecek o kadar bir aynakol 7 yide çalıştırır 10 uda

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
geliştirme olarak dişli sayısını arttırman gerekmez bence sistemi değiştirirsen tamam bu geliştirme olur 8 li deore var mı bilmiyorum ama 8 li alsanda 9 lu alsanda farketmez.

Tepki
14
8li sistemden 9lu sisteme geçmene gerek yok.son dişli sayıları aynı diye biliyorum.boşa masrafa gerek yok.

Tepki
0
Bisiklet
Carraro
uzun zamandır bende araştırıyorum ve sonuç=8'li sistemde prof.serisi yedek parça neredeyse yok.herşeyinle 9'lu sisteme geç.(ruble-arka vites-ön vites-aynakol-zincir-vites kolu)parçalarda özellikle model yazmadım,bu seçim bütçene bağlı.
benim seçimim:hg61 ruble-xt arka vites-deore530 ön vites-slx aynakol-hg53zincir-deore530 vites kolları.....kolay gelsin

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Cemre Can Süral

Öncelikle acera 8 li sistem ile deore 9 lu sistem arasındaki kullanım ve performans farkını hissetmeniz çok zor görsel farka birşey diyemem.Neden böyle bir değişikliğe ihtiyaç duyuyorsunuz açıklarsanız daha iyi yardımcı olmaya çalışırız.yapacağınız masraf oldukça yüksek bir tutar alacağınız sonuç için fazla olabilir diye düşünüyorum.Şu yazımı da okumanız faydalı olacaktır.

(link)

Son olarak da sorduğunuz soru için teker göbeklerini değiştirmenize gerek yok.