Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

8 haziran yağmur sonrası istanbul -anadolu yakası raporu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bu gün değişiklik yaparak bisikletsiz yayan olarak kamerayı alıp yola çıktım bu arada vergi borcumu ödedim emlak vergisi yüzde yüz zam yapmışlar bu paralar bana hizmet olarak dönmediği müddetçe ne edeceğiz
    kadıköy belediyesi sınıfta kaldı bisiklet alt yapıları bakımından ana karterler ana yollar büyük şehire ait ara yollar kadıköye ait ve ara yollar tam bir rezalet hepsini resimledim bütün foruma sunuyorum kadıköy belediyesi çalışmıyor
    büyük şehir çalışıyor nasıl mı bütün sahil bisiklet yollarını onlar yaptı ta fenerbahçeden tuzlaya kadar ama tabi eksiklikler var bisiklet yolu ile yaya yolu aynı yerde olmayacaktı bunlar hep hata baştan yapıldı bu hatalar bundan 3 yıl önce avşar kafede tesadüf karşılaştığımız
    büyük şehir planmacıları ile tanıştık bize bazı sorular sordular bunlardan en garibi bisiklet yolu ile koşu yolunu ayı güzergaha yapmayı düşünüyorlardı biz dedik olmaz böyle şey ayrı yapın dedik adamlar ne yaptı bu sefer yaya yolu ile bisiklet yolunu aynı güzergaha yaptılar al sana bir yanlış
    açıkçası benm aklıma gelmedi keşke gelseydi söylerdim yaya yolu ile bisiklet yolu aynı yerde olmaz eğer avrupa böyle ise ki ben norveçte böyle bir şey görmedim
    bizde eğitimsizler çok olduğu için yaya bisiklet yolunda bisiklet yaya
    yolundan gider
    evet istanbulun anadolu yakasının göztepe -erenköy-kızıltoprak daki alt yap eksiklikleri gözler önüne serelim
    ara yollara bisikletle girmek demek sandviç olmak demek

çavuş iş başında :D :D :D

fenerbahçedeki bisiklet yolları yalnız burda ben çok dikkatli olurum çünki sağ yandan her an araç gelip size çarpabilir

evet sular birikmiş

evet yan kaldırıma geçiyorum burda bisiklet yolu yok

gelelim bizim fenerbahçe den bostancıya kadar olan bisiklet yollarına yalnız bisiklet yolu bostancıda bitmektedir balıkçıları geçtikten sonra bisiklet yolları başlayarak kartala kadar gider kartalda kesintiye uğrar ışıklardan tekrar başlayarak tuzlada son bulur bulurda böyle yamalı bohça gibi bisiklet yolu olmaz bisiklet yolu kesintisiz motorlu araçlardan uzak yerlerde olur

2. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    kudret abi belediye çalışsa nolcak bu havada sabah kalktım evin önünden sel gibi su akıyor vurdum kafayı geri yattım çıksaydım eğer o su beni alır götürürdü o kadar şiddetliydi :D sonra kalktım baktım biras azalmış hemen çıktım dolmuşa atladım işe geldim öğlen bi ara kesildi yapmur şimdi sağnak bi şekilde yine yağıyor yaz yağmuru dediğimiz anlık olur serinletir bu yağpmur 1 haftadır sel oldu resmen

kadıköydeki o su birikintilerine bişey diyosan bu taraflara hiç gelme abi göl oldu her taraf kartal pendik tarafları yani :)

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  3. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

midye kabukları lastiğin düşmanı

hoş bulduk

sular burda da birikmiş

bisiklet yolunda ufak bir delik sonra büyüyebilir

kurallar mükemmel büyük şehir belediyesi bence bostancıdan sonra ne kadar mangal yapan varsa engellemeli

4. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

samet yürüyerek gelecektim emme harbiden sıçana dönerdim şemşiye bile kar etmedi

5. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Abi bisiklet yoluna motor sokuyor adam görevliler tınmıyor. Ama onlarda abi yetkimiz yok birşey desek biz suçlu oluyoruz diyor.

6. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

yaya yolu ile bisiklet yolunu bir sarı çizgi ile ayırmak
    gerçi sağda işaret var yaya yolu diye ama havalar iyi olunca burası tarhana çorbasına dönüyor

koşu bandına geçiyorum ayağımda spor ayakkabı var ve çok rahat ediyorum gerçekten hem yürümek için hemde koşmak için ideal ama sular burdada beni teslim aldı

evet geçmek imkansız oldu artık

evet yan yan giderek devam ediyorum koşu bandında

evet yağmur demeden binenler var

7. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    çirkin bu konu üzerinede gitmek lazümdür emme nasıl olcek bakalım bu işler

:D :D :D

çirkin bunu beğendi.
  8. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

burası caddebostandan yukarı bağdata bağlanan ara yol bu yol kadıköy belediyesine ait hafta sonu sağlı sollu park yapan araçlar arasından yukarı çıkmak isteyen bisikletçi anında sandviç olabilir bütün ara yolları olmasa bile sahil bisiklet yoluna bisikletlilerin emniyetli bir şekilde varması için bağdat caddesinin bir kaç ara sokağını trafiğe kapatmalı

burası göztepe sağlı sollu park eden araçlar trafiği sıkıştırmışlar

gördüğünüz gibi park eden araçlar bisiklet nerden gidecek
    anadolu yakasında bisiklet kullananların sayısı pek fazla değil diyor belediye
    bu mantıktan hareketle ara sokaklarda bir tek bisiklet yolu göremezsiniz

göztepe bisiklet yolun başlangıcı ey bu ülkenin güzel insanları orda tabela var yine bisiklet yolunda gidin siz :D :D :D
    çünki millet geçim derdine düşmüş kredi mağduru tabela görecek halimi kalmış
    yaya yolundan gitse ağaca toslayacak :D :D :D :D :D

9. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Abi birde bira içip şişesini bisiklet yollarında kıranlar var, birde içtikleri pet şişelerin kaplarını kapatarak yola atanlar, bunlar değil bisikleti, motosikletleride düşürürler;(

cedrick41 ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  10. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Çok güzel bir çalışma olmuş, duyarlılık için teşekkürler.

11. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    belediye diyorki bisiklet yolu yaptık..peki nasıl yaptınız abi?

-sahil yoluyla deniz arasındaki yürüyüş yoluna çizgi çektik iki tane 1 metre arayla öyle yaptık.

Bu bisiklet yolu bizim gibi binicilerin işine yarıyor mu?

Tabiki hayır..

Bisiklet yolu demek şehrin her cadde ve sokağına ,en ücra yerine kadar ulaşan sadece bisiklete özel yol demektir.

Bisiklet sürücüsünün araba çarpacak mı diye arkasını kollamadan rahat ve güvenle gideceği ayrılmış yollar demektir.

12. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

derken tam önüme bir taksi çıkmasınmı
    ya burda bir bisikletli olsa idi vay anasını
    yoldan içeri doğru taksi girdi ve park etti bisiklet yoluna
    bir de sağda kahverengi taşların bisiklet yolu olduğunu anlamak için uzman olmak gerek böyle kahverengi taşlardan bisiklet yolumu olur

evet gezi devam ediyor bağdata inen bir ara yol gene park etmiş bir araç sağdan bisikletli aşağı inecek ama nasıl daracık yol arkadan araç gelse yandı

büyük şehir belediyesi neden düşünmez geniş bağdat caddelerine bisiklet yolu anadolu yakası - kadıköy zenginlerin muhidi emme unuttum zenginler dört tekere biner bir ailede dört araba vardır bisikletmi o neymiş
    artı kaldırımda park etmiş araçlar evet malk mülk sahibi olmak aynı zamanda kültürlü olmak demek değildir kültür yaşamanın adam gibi yaşamanın adıdır

burası bağdat caddesi nerde sarı şeritler nerde bisiklet yolu
    yok öyle bir şey

burası kızıltoprakta ara sokak bisiklet nerden gidecek

bu mazgal yoldan yukarda kalmış bu mazgalın orda olmasıda yanlış bir araçta gelmiş park etmiş bisiklet nerden gidecek mazgal edebiyatını bırakmalıyız artık dünyanın en iyi alt yapısına sahip olan norveç sorunu şu şekilde çözmüştür
    yolun her iki yanında su akış yolu vardır ve sular burdan akarak bisiklet yolunun tam yanından gider ve bisiklet yolu için bir tehlike teşkil etmemesi içim üstü telle örtülüdür ve asla yol ortasında ne bir mazgal nede kanalizasyon kapağı görürsünüz artı bu gün şuna dikkat ettim telefon idaresinin yer altından geçen kabloları kapalı kapakların altında bu kapaklar yuvarlak bir biçimdedir üzerinde telefon yazar ve bu kapaklardan sular sızdığı vakit telefon ve internetinizde bir sorun olduğu vakit beni hatırlarsınız
    aynı şekilde diğer kapaklar üstünde iski yazar onlarda kanalizasyon kapaklarıdır bunlar asla yolun ortasında sağında solunda olmaz yaya kaldırımlarında olur ama asla yayalar bunlara takılmaz

gördüğünüz gibi sağ yan yolun durumu milli felaket burdan bir bisikletli geçerken dikkati dağılırsa yandı üstelik burası dar bir ara sokak arkadan gelen bir araç burda bisiklete sorun yaratır

evet minibüs caddesi mecbur olmadıkça asla bu yola girmeyin tek bir bisiklet yolu yoktur

evet hasan paşadaki dere bu gün taşarak bir kişiyi aldı bir belediye işçisini bu dereleri bir an önce büyük şehir kurutmalı

arama çalışmaları
    evet burdan büyük şehir belediyesine çağrı yapıyorum lütfen bu dereleri artık kurutun burda bu gün bir işçi kardeşimizi kaybettik kederli ailesine baş sağlığı diliyorum

evet esen kalın
    dostlar bisikletsiz yayan olarak anadolu yakasının sorunlarını dile getirmeye çalıştım

cedrick41, Selim Üsel ve Deniz Taş bunu beğendi.
  13. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisiklet sürücüsünün araba çarpacak mı diye arkasını kollamadan rahat ve güvenle gideceği ayrılmış yollar demektir.

Bisiklet yolu demek şehrin her cadde ve sokağına ,en ücra yerine kadar ulaşan sadece bisiklete özel yol demektir.

teşekkürler goflet dostum

__________________ :in: :in: :in: :in: :in: :in: :in: :in:

cedrick41 ve Goflet bunu beğendi.
  14. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    kudret abi seni bidahaki seçimlerde aday olarak görmek istiyoruz :)

Deniz Taş ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  15. Selim Siliğ

Selim Siliğ Onursal Üye

Seviye:
    Bravo Umut abi sonuna kadar haklısın :in:

Kudu abi sen ve senin gibi özgür bisiklet severlerle beraber çok yol alacağız daha biz. Birbirimize destek olma zamanı.

cedrick41 ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  16. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

yok hocam daha neler yahu
    sadece aldık makineyi ele
    bastık deklanşöre
    birşey değişeceğini zannetmiyorum böyle gelmiş böyle gidecek

:in: :in:

17. Cenk Ercan

Cenk Ercan Yeni Üye

Minibüs yolunda bisiklet sürmeye çalışmak zaten kesinlikle kazaya davetiye çıkarmak. Yola adını veren minibüslerin, otobüslerin ve özel araçların trafik canavarlığının yanına bir de bozuk kaldırımlardaki yayaların dağınık trafiği ekleniyor. Keza ara sokaklarda da durum böyle. Bu sebepten ben her daim gece çıkmayı tercih etmişimdir.

18. erdemis

erdemis Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok güzel bir çalışma Teşekkürler

19. Yavuz Sevgili

Yavuz Sevgili Yeni Üye

Seviye:
    Geçen hafta İzmir'de fırtına oldu, sahildeki bisiklet yolu sabahın köründe denizden gelen çok sayıda madde ile kaplanmıştı. Özellikle küçük küçük midyeler vardı heryerde. Mecburen üzerlerinden kıra kıra geçtim. Lastiklerim patlamadı ama yıpranmış mıdır bilemiyorum :)

20. eminozk

eminozk Kıdemli Üye

Seviye:
    Kudret bey ;Bende Lalezar sokak'ta yeşil bisikletin yanındaki apartmanda oturuyorum.Kadıköy belediyesi özellikle diğer belediyelere göre emlak verğisini bir kaç misli fazla arttırmış.Ödediğiniz verğinin gerçek değerinin çok üstünde olduğuna ve size hizmet olarak döneceğine inanmıyorum.Herhalde Kadıköy'de yaşayanların beşiktaş ve diğer lüks semtlerde oturanlara göre gelirlerinin çok daha fazla olduğunu düşünüyorlar .İstanbul'a geldikten sonra iki kere fenerbahçe'den Kartal'a sahildeki bisiklet yolundan gidip döndüm. Yayaların bir kısmı özellikle bisiklet yolunu kullanıyorlardı,hatta denize giren bazı çocuklarda bisiklet yolu üzerinde denizden çıktıktan sonra güneşleniyorlardı .Diğer bir sakıncada o yolu bir çok biskletli ve yaya kulanmasına rağmen bazı bisikletlilerin son süratle bisklete binip perfonmans yapmaları ayrıca bazı bisiklet binicilerinin de çok dikkatsiz binmeleri (sadece kendisinin youlu kulandığını düşünuyor) ve küçük bebekler bile o bisiklet yolu üzerinde.Ben şahsen dikkatsiz bir bininci yüzünden kaza geçirecektim ama yavaş olduğum için durabildim.Bu sorunu inceleyip gözler önüne serdiğiniz için size teşekkür ederim .İşallah başkalarıda bu yazınız okur ve çevrelerindeki diğer insanları ikaz ederler,ama bizde "bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın" düşüncesi oldukça ikazda bulunacaklarını sanmıyorum.Şİmdilik hoşça kalın.

binRR ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.