Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

8 Haziran -İstanbul'dan İzmit'e

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında coşkun ayaz tarafından paylaşıldı.

1. coşkun ayaz

coşkun ayaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar,
    İzmit'ten Taksim'e güzel bir günde çok güzel bir etkinlik için geldik.
    Çok güzel insanlarla tanıştım. Sanki çoğu benim dostum arkadaşımmış gibi bir hisse kapıldım.
    Turumuz başladı. Ben bisiklet sürerken fotograf çekmenin zorluklarını yaşadım.
    Azkaldı bir duran moto-polisi deviriyordum. Bir arkadaşa çarptım özür diledim.
    Harem'e geldiğimizde çocuklar gibi şendim.
    Bu etkinliği düzenleyenlere teşekkürler...
    Gelelim bundan sonrasına eğer sıkılmazsanız yaşananlar;
    İzmit'li genç arkadaşım Baki Berk Kayalar teklifini yineledi ve kanıma girdi:
    -Abi İzmit'e bisikletle dönelim.
    -Ama bak Berk ben senin kadar tecrübeli ve kondüsyonlu değilimdir. 20 km/saat anca giderim.
    -No problem abi.
    Harem-kadıköy(burada yakıt takviyesi)-sahil yolu gidiyoruz. Tabi Berk aldı başını gidiyor sonra beni bekliyor.
    Sahil yolunda bisikletçi arkadaşlarla karşılaşıyor ve selamlaşıyoruz sanki aramızda güçlü bir birlik var.
    Pendik'ten E-5 e çıkıyoruz. Ben bu yolu İzmit'e kadar dümdüz ve genellikle iniş
    sanıyordum yanılmışım.
    Bir petrol istasyonunda duruyoruz. Büfedeki genç bizim yaptığımız etkinliği ve İzmit'e bisikletle gidiyor olmamızı birtürlü algılayamıyor.
    Gebze civarlarında yağmur başlıyor. Dilovası inişinde benim fren papuçları dümdüz oluyor. Bizimde suratlar çamurdan az görünüyor.
    İne çıka ve genellikle ben arkada berk önde Kirazlıyalı düzlüğüne iniyoruz.
    Fakat rüzgarda baştan güzel esiyor. Yağmur kesiliyor fakat bende kesiliyorum.
    Kaba etlerimi seleye koymakta zorlanıyorum.
    Bize acır gibi bakan arabadan havlayan 2 ayaklı köpeklerlede karşılaşıyoruz.
    Eve vardığımda saat:2100 gösteriyor. Km.saatinin günlük bilancosuda= 153 km.
    Hanımın tepkisini anlatmayayım.
    Ama ben bu kadar yorgunluğa, sıyrıklara, but ağrılarına, yollardaki ayılara ve yaptığımız turun risklerine rağmen ertesi gün yine bisikletimin yanına gidip onu temizliyor ve yeni gezilere hazırlıyorum...
    Yolunuz açık olsun...

2. livingdeath

livingdeath Yeni Üye

Seviye:
    ayaklarınıza sağlık..

coşkun ayaz bunu beğendi.
  3. Taner Yavuz

Taner Yavuz Bisikletkolik

Seviye:
    Tebrik ederim .Bende bisiklet heyecanımızı anlamayan insanları anlayamıyorum..

Merdan Erdoğan ve coşkun ayaz bunu beğendi.
  4. merveö

merveö Kıdemli Üye

Seviye:
    kesinlikle size katılıyorumm...

Merdan Erdoğan ve coşkun ayaz bunu beğendi.
  5. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Boğaz turu kesmemiş olacak ki, böyle bir maceraya atmışsınız kendinizi Coşkun abi :rolleyes: Boşverin iki ayaklı köpekleri, havlasın dursunlar. Hayatları boyunca anlayamayacakları ve tadamayacakları zevkleri, keyifleri ve heyecanları ve de dostluğu yaşıyoruz bizler. Bırakın havlasınlar.
    Kazasız belasız bitirmişsiniz ya, sevindirici olan da bu. Ayağınızdan pedal eskik olmasın.

6. beyzade1978

beyzade1978 Aktif Üye

Seviye:
    Bize acır gibi bakan arabadan havlayan 2 ayaklı köpeklerlede karşılaşıyoruz.
    Eve vardığımda saat:2100 gösteriyor. Km.saatinin günlük bilancosuda= 153 km.
    Hanımın tepkisini anlatmayayım.

Bazen böyle söyleyerek köpeklere bile haksızlık ettiğimizi düşünüyorum, öyle ki geçen yıl kuzenimle sultanbeyli-şile turu dönüşü içi tıka basa zontalarla dolu bir pejo minibüsü üzerime arabayı sürmüştü,kaybettiğim dengemi güç bela toparladım, yanımda geçerlerken amaçsızca şuursuzca bağırıp çağırışmalarını duydum ki sanırım küfür de ediyolardı, bu yaptıklarından ne zevk ne keyif duyarlar bilmem ama bildiğim birşey var bunu Dünyada sadece Türkiyede yaşayabileceğim

Kemal Tecimen ve coşkun ayaz bunu beğendi.
  7. euzun72

euzun72 Üye

Seviye:
    ayaklarınıza sağlık

8. cemm

cemm Aktif Üye

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık, gerçekten tebrik ederim e-5 yolu gebzeden sonra biraz tehlikleşmeye başlıyo, o gün işim olmasaydı Berkle size bende katılacaktım ama kısmet değilmiş..:rolleyes: inş başka gezilerde birlikte pedallamak dileğiyle..

9. coşkun ayaz

coşkun ayaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Mesaj gönderen ve yazdıklarımı okuyan bisiklet forum dostlarına teşekkürler.
    Ben o gün biraz haddimi aşmıştım. Fakat güzel şeylerde böyle yaşanıyor değil mi? Düşünün binbir zorlukla çıktığımız bir tepede dinlenip panaromayı seyretmenin zevkine doyum olur mu?
    Bu yazımda asla köpeklere hakaret etmiyorum. Onlarda bize havlarya onu örneklemek istemiştim.
    Bizler cesur olup yollara çıkmadıkça yollar yanlızca motorlu taşıtlara kalır.
    Yolunuz açık olsun...

enis57, Kemal Tecimen ve cemm bunu beğendi.
  10. okokok

okokok Yeni Üye

Seviye:
    Kardeş bu köpeklerin itliklerini tabiki onaylamıyorum.. Fakat memlun değilsen ülke değiştirebilirsin ; sen ya Türkiye'den başka ülke görmedin..Yada başka problemler var.

Bu arada yaptığınız gezi için tebrik ederim:) saĞlıcakla kalın..

11. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Coşkun Abi yazıyı yeni gördüm. Çok beğendim. Tur arkadaşım olduğunuz için çok teşekkürler.. İnşallah devamı gelecek. Turdaki tek aksaklık Tavşancıl çıkışında arka lastiğimin bir metal talaşına yenik düşüp patlaması olmuştu.

Bahsedilen dengesiz tipler herhangi bir ülkede de karşımıza çıkabilir. Bisiklete önem verilen Hollanda' da bile nadirde olsa böyle kişilikler çıkabilir bence.. Bunu Türkiye ile sınırlamamak lazım.

12. coşkun ayaz

coşkun ayaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar,
    Yoldaşım olan Berk arkadaşımız gerçekten iyi bir bisikletçi ona pedal uydurmaya çalıştım. Onunla ve İzmit'li diğer bisiklet dostlarıyla güzel turlar yapacağımıza inanıyorum.
    Yolunuz açık olsun...

cemm ve Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  13. beyzade1978

beyzade1978 Aktif Üye

Seviye:
    Hocam bahsettiğim konunun vatanseverlikle bi alakası yok,elbette bende türklüğümden ve bu vatanın bi evladı olmaktan gururluyum,fakat o olay esnasında ölümle burun buruna gelende siz değilsiniz,soner sarıhan ve eşi inci hanımın hindistan turundan haberdarsındır, iran-pakistan-hindistan turu boyunca bu ülkelerde bile taciz anlamında herhangi bir olay yaşamadıklarını soner bey ifade ederken ülkemizde yaşanan vakaları görmek emin olun hiç hoş değil (yozgatta danimarkalı bisikletli turistin uğradığı tecavüz,gebzede italyan gezgin sanatçının tecavüz edilip öldürülmesi)
    Ha! Sizin kadar geniş ve imkanlı olupta başka ülkeleri gezmemiş olabilirim,ama çok şükür gözüm kulağım sağlam ve bu teknoloji çağında dünyanın her yerinden haber alınabiliyor.
    bütün bu tarz vakaların sadece ülkemizde yaşandığını iddia etmiyorum ancak siz eşinizi yanınıza alıp da bir avrupa ülkesine nazaran ne kadar güvenle türkiye yollarında pedal çevirirsiniz bunu kendinize sorun, benim kanımca bunun çaresi sizin önerdiğiniz gibi ülkeyi terketmek değil, biz bisikletseverlerin gerek forumdan gerek medya yada görsel yayınlardan ülkemizde her yolda her şartta genele bisikleti kabul ettirmeye çalışmak, sürç i lisan etmediğimi umuyorum, sağlıklı ve sporlu günler dilerim

14. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    bu saygısızlıklar çok kötü birşey.şile tarafı zaten çingene.bir peugeot'a binerler 30 kişi gelene geçene laf atanlar.görgüsüzler!

15. aykutt

aykutt Yeni Üye

Seviye:
    Okokok kardeşim,
    Her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de bazı sorunlar, insanlık dışı davranışlar var. Hatta bazıları ülkemize öz maalesef. Kimsenin bu sorunlardan memnun kalacağı düşünülemez. Memnun kalmayanlar ülkeyi terketse bu ülke sorun çıkaranlara kalmaz mı? Ülkenin bekası için kaçmak yerine dile getirmek, üzerine gitmek lazımki bi nebze sorunları azaltabilelim.

Coşkun Abi ve Berk, İstanbul- İzmit yolunu hiç pedallamadım ama az çok bilirim. Oldulça dar yolda kamyonlarla baş etmek!. Tebrikler.

16. ekzotik

ekzotik Yeni Üye

Seviye:
    helal olsun tebrikler .......

17. Merdan Erdoğan

Merdan Erdoğan Yeni Üye

Seviye:
    düşüncelerinizi doğruluyorum.

18. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bir bisikletlinin heyecanından ancak bir bisikletli anlayabilir.Gerisi hikaye