Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

8 Eylül Pazar B.paşa - Belgrad Ormanı Sucuk Ekmek Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Özgür K. tarafından paylaşıldı.

1. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Rotamız Burada

Sabah 10.30 gibi Eski Edirne Asfaltı üzerinde Bereç benzinliğin biraz ilerisinde 3M Alışveriş merkezinin otoparkından ağacın dibinde buluşacağız. Ardından Sultançiftliği-Pirinççi Köyü-Kemerburgaz üzerinden Belgrad ormanlarına gideceğiz. Orada marketlerden sucuk-içecek alıp Belgrad Ormanında uygun bir yerde sucuk ekmek yada mangal yapıp 1-2 saat dinleneceğiz. Ardından Sarıyer sahile ulaşıp sahil üzerinden 1-2 çikolata-soda molası vererek Beşiktaşa kadar gideceğiz. Beşiktaş tan sonra Karaköye doğru giderken deniz kenarında bulunan kafelerden birinde çay molası vereceğiz. Ardından Eyüp üzerinden başlangıç noktamıza döneceğiz.

Yol üzerinde katılabilir/ayrılabilirsiniz.

Pirinççi köyü civarında köpekler olsa da henüz hiçbiri kovalamadı, yolları çok güzel ve sakin. Genel olarak orman içerisinden gideceğiz.
    Belgrad Ormanı yolunda ise emniyet şeridi oldukça dar ve yol gidiş-dönüşlü, sollama yapanlar olabiliyor. Biraz tehlikeli olabilir fakat bence İstanbulda ki en güzel manzaraya sahip yol diyebilirim, tamamiyle ormanın içerisinde 7-8 km gideceğiz.
    Ardından Sarıyere kadar iniş ve daha sonra da deniz seviyesinde ufak iniş-çıkışlarla Eyüp e kadar geleceğiz. Eyüp de çok dik olmayan fakat oldukça uzun bir rampa var ve ardından da hafif bir eğimi tırmanarak Bereç e kadar geleceğiz.

Katılacak kişilerde arka aydınlatma olması zorunlu, ön de olursa sizin için daha iyi olur. Kask-eldiven-gözlük olmadan bisiklet bile sürmeyin :) Dönüşte karanlığa kalacağımızdan şeffaf gözlük camlarınızı unutmayın.
    Pompa-yama seti-yedek iç lastik alırsanız da sizin için çok iyi olur.

Tura katılacak benden başka volkanrözet kullanıcı adlı Volkan abi var.

Benim katılmam ise aslında kesin değil. Çünkü foruma konu da açmıştım, arka lastiğim patladı ve biraz da kesildi. İç lastiği değiştirip dış lastiğe de içten yama yapmayı deneyeceğim. Bu şekilde uzun tur yapamam fakat bu tur çok uzun olmadığından katılabilirim. Eğer hallolursa katılacağım, fakat düzelmezse Volkan abi ile birlikte turlarsınız :)

Katılmak isteyenler buraya yazarsa sevinirim. Mesafe 73 km. Yakın ilçelerden de katılabilirsiniz. Görüşmek üzere

2. Ali Kerimoğlu

Ali Kerimoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Rota oldukça keyifli görünüyor. Bu akşam itibarıyla yıllık izine ayrılacağım için ben iştirak edemiyorum. İlgi duyan arkadaşların (özellikle Bayrampaşa' dan) katılmalarını tavsiye ederim. Rota çok uzun değil, yorucu da değil.

Bayrampaşa Bisikletliler Kulübü açılmak üzere iken, sevimli bir gelişme olmuş. Tebrik ederim Özgür-Volkan...

3. volkan rözet

volkan rözet Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Daha öncede buna benzer turlar yapmıştık ve çok zevk almıştık. Bu haftaki turumuzunda en az eski turlarımız kadar keyifli olacağından hiç şüphem yok. Gençler genç hissedenler hadi bakalım pazar günü hep beraber:)

4. Cihan Soyugazi

Cihan Soyugazi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bakırköy-Ataköy taraflarından katılacaklarla beraber idonun orada veya başka biryerde buluşup gidebiliriz. Bu arada pazar yağmurlu gösteriyor ,yağsa da yine de olur mu tur?

volkan rözet bunu beğendi.
  5. Emrah DURGUN

Emrah DURGUN Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben de hemen eski edirne asfaltı üzerinde oturuyorum. Eğer büyük bir aksilik çıkmazsa tura Sağmalcılar Lisesi'nin oradan katılabilirim. Eski mass plaza'nın önü. Daha önce Rumeli Fenerine gitmiştim, tek gidince de eğlenceli fakat grupla gidilince keyif daha ayrı oluyor. Beni de dahil edebilirsiniz.

volkan rözet bunu beğendi.
  6. volkan rözet

volkan rözet Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bakırköy tarafından katılımın çok düşük olacağını düşünüyorum. bakırköyden belgrad sarıyer oldukça uzak. yağmur turumuzu etkilemez. şahsen ben yağmasını isterim=)

7. volkan rözet

volkan rözet Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    senide aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız emrah=)

8. Cihan Soyugazi

Cihan Soyugazi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Uzaklik yakinlik kisinin performansina gore degisir kimine gunluk 70 km cok gelir kimine 140 km az gelir .ben 2.gurptakilere bu cagriyi yaptim..

9. Baki KAYAN

Baki KAYAN Moderatör Moderatör

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Yol bisikletine uygun yollar olmayacak diye anladim sanki?

10. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Volkan abi de 2. grupta emin olabilirsiniz :) 100 km lik turdan sonra ki dik bir rampa da bile fırlayıp çıkan bir kişi. Turlarda ona yetişeceğim diye ben de hızlı sürmeye başladım :)

Metro duraklarına yakın olanlar metroya binebilir, Aksaray-Havalimanı hattından herhangi bir durak da binersiniz, Sağmalcılar durağında inersiniz, kalan yolu size tarif ederim, yada birlikte katılırız.

Umarım 6-7 kişi olur, farklı bir tur olur.

Yağmur yağmazsa benim için iyi olur, arka lastik sorunlu zaten bir de ince tekerin yağmurda kayma sorunu olmasın.

11. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hiç yol bisikleti kullanmadım ama Belgrad Ormanı yollarında birçok defa yol bisikleti ile antreman yapan kişilere denk geldik. Bütün yol asfalt, sadece bazı yerlerde asfalt bol yamalı, bence kullanılabilir.

12. Baki KAYAN

Baki KAYAN Moderatör Moderatör

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Yok ben surekli orada kullaniyorum zaten de ormanin icine girecekseniz sikinti yasayabilirim, anayol zaten asfalt sikintisiz benim icin,
    Katilmaya calisacagim dostlar...

13. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Eminim çok eğlenceli geçecektir. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum arkadaşlar :)

14. Yakup Özcan

Yakup Özcan Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ekipmanlarım henüz hazırdegil hazır oldugunda ilk organizyona yazın beni :)

15. volkan rözet

volkan rözet Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    patron senin 2. grup felsefen tam benlik=) istersen pazar sabahı bakırköye gelip önce seni alayım sonra organizasyonun başlayacağı noktaya beraber döneriz ve tura başlarız=)

16. volkan rözet

volkan rözet Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    yakup ilk fırsatta senide aramızda görmek istiyoruz. ekipmanlarını en kısa zamanda tamamlaman iyi olacaktır. malum sezonun sonuna yaklaşıyoruz=)

Yakup Özcan bunu beğendi.
  17. Mehmet B

Mehmet B Wind Blown

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    seyrantepede oturuyorum nasıl gelebilirim

18. volkan rözet

volkan rözet Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Kemerburgazdan bize katılabilirsin.

19. Cihan Soyugazi

Cihan Soyugazi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Dediğin olabilir Özgür kardeş bana özelden telini at istersen gelecek olursam ariyim seni ,şirinevlerden biner sağmalcılar da inerim..

20. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Telefon numaramı ilettim, Volkan abi ben ve 2 de potansiyel tur arkadaşı var.

Diğer kişileri de bekliyoruz 5-6 kişi yada daha kalabalık daha eğlenceli olur. Herkesi bekliyoruz, buluşma yerimiz ilk - rota ilk mesajda mevcut. Başlangıç saatimiz 10.00, her yerden katılabilirsiniz bize, rotamız sabit. Ortalama 17-18 km/h ile gideriz, buna göre tahmini bir saatte farklı bir noktadan bize katılabilirsiniz, özel mesaj atıp telefon numaramı isterseniz haberleşebiliriz yarın.