'' 8 eylül bıçkıdere-kurtdoğmuş offroad performans turudur''

Kerim A.

Daimi Üye
Tepki
504
İsim
Kerim A.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kudret abİ bende dudulluda kİ ekİple katilicam b takimina :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
8 eylül saat 08.30 bostancı çıkış.

tarih 8 oldu bunun nedeni 15 eylül şimşek artı 32 km rüzgar evet 2 saatlik yağış bizi durduramaz bu pazar iş bitecek ,,sabah 18 km ,öğlen rüzgar 27 km ,,

(link)

a- b grub

a -grup süratli sürecek mola yok ilk 54 km de şile rampaları ve kömürlük girişi bıçkıdere ve kurtdoğmuş offroad girişi mola 10 dakika erkan ve m .atay dostlar göçbeyline oradanda istanbul bulvar yoluna ve direk pendik sahilden bostancı yaparlar ,yol bisikletine uygun olmayan tek yer sıkıştırılmış mıcır asfalt olan bıçkıdere çıkışı ama daha önce erkan oradan gitti o kadar kötü sayılmaz,,,evet adem dualı ve kamil dostlar 10 dakika mola sonrası direk 9 km lik offroad'a girerler durma yapmadan devam ederek istanbul bulvar yoluna varırlar yalnız burada ister iseler aydos güneyi ya da direk pendik sahil yaparlar ,,

1- adem dualı-26 jant
2- atom kamil-26 jant
3- erkan közen 28 jant
4- m .atay 28 jant ,,,

b takım,,

1- kudret -arka takım kaptanı ,,
2- sefa, (bostancıya gelecek saat 08.30 da )
3- kerim -a

b takımda yardımlaşma kesin olacaktır ,yolu bilmeyenler var onlara yardımcı olacağım ,dudullu'da kerimi alacağız, birde erkanı evet saat 09.00 orada olurlar biz en geç 09.15 de orada olacağız ,

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/254218_216488031717112_4066501_n.jpg

dudullu kavşak saat 09.00 da orada kerim, ve erkan közen ekibi bekleyecek..

rotaları güncelleme..

(link)

ilk 54 km tempo......

hudut caddesi buluşma yeri....b noktası,,,
adem dualı-atom kamil offroad sonrası b noktasında erkan ve m .atay dostlara raslama durumu olabilir ya da olmayabilir ,,,,cepten haberleşme adem dualı ile erkan arasında olacak,,

(link)

aydos cafe son...

(link)

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/11487_605063696192875_1554409218_n.jpg

kurtdoğmuş offroad yolun sonu...

bu antreman turunun 100 + sı var,rampalar fazla sayılır sona doğru gene rampa var yalnız b takımdan sona doğru yorulma olursa ki olabilir, istanbul bulvar yoluna ulaştığımızda ,pendik sahil istikametine yönelecekler oradan sahil yolu kolay zati tek başıma aydos güney rampalarını alacağım,,aydos güney rampaları aşağıda,,

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/226621_595088830523695_413656677_n.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet bu pazar iş biter bu yağış sabah saat 08.00 de 'var sonra 12.00 'de sonra 16.00 'da var bunlar hafif çiseleme olabilir evet 2 mm 'lik yağmur bi anlam ifade etmez ,ormanlık yere fazla indirir ,ama kurtdoğmuşa indirmediğini gördük,daha önceki turda bulutlar var idi ama yağmur yağmadı,,,
herkese özel mesaj attım ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@özer çankaya

evet a grupta süratli olan adem dualı ve atom kamil ile offroad yola kadar basacaksınız tam 54 km adem dualı saat tutacak kriterleri bana yazacak, ben bu turda arka takım kaptanı olarak temposu süratli olmayan dostlara eşlik edeceğim ,şimdi saat 08.30 da bostancıdan çıkış var,,,
bostancıya atay dostumuz yol bisikleti ile gelecek ama offroad 'a girmeyecek erkan közen dudulludan katılacak o da girmeyecek 23 hacim orada gitmez ,evet a takımında olan mtb de 26 jantlı dostlar ,kurtdoğmuş yoluna kadar durmadan tam 54 km basacaklar ,buraya gelene kadar şile rampaları ve bıçkıdereden sonra gelen 4 km lik sert rampalar alınacak akabinde kurtdoğmuş yolun girişinde 10 dakika mola yaparak 9 km lik amansız offroad 'a girilecek,özer çanta felan alma arkana,
gereksiz ,,bisiklet forma arkasında herşey taşınır ya da küçük bel çanta al ,,,evet gazamız mübarek ola ,,,

tarih 8 oldu bunun nedeni 15 eylül şimşek artı 32 km rüzgar evet 2 saatlik yağış bizi durduramaz bu pazar iş bitecek ,,sabah 18 km ,öğlen rüzgar 27 km ,,

(link)

a- b grub

a -grup süratli sürecek mola yok ilk 54 km de şile rampaları ve kömürlük girişi bıçkıdere ve kurtdoğmuş offroad girişi mola 10 dakika erkan ve m .atay dostlar göçbeyline oradanda istanbul bulvar yoluna ve direk pendik sahilden bostancı yaparlar ,yol bisikletine uygun olmayan tek yer sıkıştırılmış mıcır asfalt olan bıçkıdere çıkışı ama daha önce erkan oradan gitti o kadar kötü sayılmaz,,,evet adem dualı, özer , ve kamil dostlar 10 dakika mola sonrası direk 9 km lik offroad'a girerler durma yapmadan devam ederek istanbul bulvar yoluna varırlar yalnız burada ister iseler aydos güneyi ya da direk pendik sahil yaparlar ,,

a takım-sürat yapacak,,

1- adem dualı-26 jant
2- atom kamil-26 jant
3- erkan közen 28 jant
4- m .atay 28 jant ,,,
5- özer 26 jant

b takım,,

1- kudret -arka takım kaptanı ,,
2- sefa, (bostancıya gelecek saat 08.30 da )
3- kerim -a

b takımda yardımlaşma kesin olacaktır ,yolu bilmeyenler var onlara yardımcı olacağım ,dudullu'da kerimi alacağız, birde erkanı evet saat 09.00 orada olurlar biz en geç 09.15 de orada olacağız ,

rotaları güncelleme..

(link)

ilk 54 km tempo......

(link)

aydos cafe son...

(link)

b takımdan kerim ve sefa dostlarım arka sırt çanta yorar bunun yerine orta boy bel çanta işi kurtarır ,,sırt çanta rampalarda eziyet olarak size dönecektir,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
adem a takımının raporlarını burada senden alacağım a grup tempo yapacak no -mola saat tut kurtdoğmuş yolun başladığı yerde ,oraya kaçta varırsan saati tut, bostancı çıkış baz saati 08.30 olacak ona göre hesap yapacağız evet ilk 9 km tempo yavaş olur çünki sefa dostuma eşlik edeceğim ilk 9 km de tempo yapacaklar basabilir 9 km sonra ekibe dudulludan kerim ve erkan katılacak esas tempoya oradan sonrada geçebilirsiniz ,,,ben sefa ve kerim dostumla gerilerde kalacağım önde olacak olanlar adem ,sen ve atom kamil ,erkan, özer,ve atay dostlar olacak evet 28 ler teğet geçecek offroad' u göçbeyliye devam edecekler erkan yolu biliyor,oradan istanbul bulvar yoluna girerler,
b noktasında çakışma olur ya da olmaz ..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

12-14 arası yağmur 1 mm ,çiseleme bizi etkilemez,,,rüzgar kuzey doğu 29 km akşam 23.00 de netten çıkarım sabah bakarım ..

özer çankaya

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Sedona
Kudret Abi Ben Bu Haritadan Pek birşey Anlamadım Bostancı Deniz Otobüsü İskelesinde Mi Buluşacağız Birde Bana Özelden Numaranı Yazarsan Sevinirim Saygılar :)

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Merhaba,
Ben de tam bunun gibi bir aktivite arıyordum. Kendi başıma kaybolurum diye gitmeye korkuyorum. Henüz çok yeni olduğumdan belki B grubu belki bana uygun olabilir. Henüz 3 haftada 250km kadar yol yaptım. Ancak düzenli yaparak kondisyonu tutturmaya uğraşıyorum. Daha önce uzun hiç çıkmadım. Şimdiye kadar en uzunu 35 km ile ilk sürüşümdü. Bostancı'ya sürerek gelebilirim. Eğer uygun olur derseniz ben de aranıza katılayım. Sen daha çaylaksın bizim de hızımızı düşürme de diyebilirsiniz :)
Kudret Bey bu arada sizinle geçtiğimiz hafta Bostancı'da ışıklarda kırmızıda beklerken konuşmuş olabilir miyiz? Bisiklet yolundan gidemediğimizden mecbur yoldan gidilmesi gerektiğinden bahsetmiştim biriyle sizi andırıyor ancak siz misiniz bilemedim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@özer çankaya

şimdi adem ile irtibat kuracaksın avrupa sorumlusu o kaptan odur ,,,evet sana cebini verecek ,sende ona, bende cep yok
geç kalma ekip beklemez ,,çanta alma arkana ,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Çağrı Soylu

çağrı bey burada kimse çağlak asla diyemez anadolu performans tüm performansı düşük dostlara açıktır daha önce çalışmalar çok yapıldı, inanın insanlar geliştiler, bu bir nevi sıkı disiplin ve çalışma ,,saat 08.30 da bostancıdan hareket var sizi b takıma aldım ,,galba ben değildim..bir de çanta almayın arkanıza orta boy bel çanta alın ,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

hava durumu,,

(link)

a- b grub

a -grup süratli sürecek mola yok ilk 54 km de şile rampaları ve kömürlük girişi bıçkıdere ve kurtdoğmuş offroad girişi mola 10 dakika erkan ve m .atay dostlar göçbeyline oradanda istanbul bulvar yoluna ve direk pendik sahilden bostancı yaparlar ,yol bisikletine uygun olmayan tek yer sıkıştırılmış mıcır asfalt olan bıçkıdere çıkışı ama daha önce erkan oradan gitti o kadar kötü sayılmaz,,,evet adem dualı, özer , ve kamil dostlar 10 dakika mola sonrası direk 9 km lik offroad'a girerler durma yapmadan devam ederek istanbul bulvar yoluna varırlar yalnız burada ister iseler aydos güneyi ya da direk pendik sahil yaparlar ,,

a takım-sürat yapacak,,

1- adem dualı-26 jant-bostancı
2- atom kamil-26 jant -bostancı
3- erkan közen 28 jant-dudullu kavşak
4- m .atay 28 jant ,,, bostancı
5- özer 26 jant bostancı

b takım,,

1- kudret -arka takım kaptanı ,,bostancı
2- sefa, (bostancıya gelecek saat 08.30 da )bostancı
3- kerim -a dudullu
4- çağrı, bostancı

rotaları güncelleme..

(link)

ilk 54 km tempo......

(link)

aydos cafe son...

(link)

b takımdan çağrı ,kerim ve sefa dostlarım arka sırt çanta yorar bunun yerine orta boy bel çanta işi kurtarır ,,sırt çanta rampalarda eziyet olarak size dönecektir,,

çok önemlidir

1- kask
2- iç lastik
3- pompa

tehlikeli inişler vardır uzun ömerli inişi,,

Adem Dualı

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Merida
avrupa yakasından gelecek arkadaşlar 7.15 de karaköy iskelede olacaktır, 7.30 vapuru ile kadıköye geçiş, kadıköyden bostancı iskeleye geçeceğiz. cep no için özelden msj atabilirsiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@adem dualı

adem avrupa senin yalnız en fazla 5 dakika bekle sonra hareket et ,avrupa yakadan yol bisikletinde atay bey gelecek özer 26 jant sen artı kamil zati atom kamil ile partnersiniz..evet bostancıda en çok 5 dakika bekler ekip ,sonra hareket edeceğiz dudulludan kerim ve erkanı alacağız onlar için en fazla 5 dakika bekleme sonra devam yol uzun ve çetin,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
b takımında lastik patlaması olursa yardımcı olacağım a grup bizden ayrı gidecek onlar hız yapacak a grup ile b grup karışmayacak ,,,evet b grup kaptanı olacağım ,,,b gruptaki dostlarım özellikle 5 km lik ömerli inişinde hıza ayar çekecekler ömerli inişinde durulacak ekip toplanacak ..b grubu tabi,,zati tur başlamadan yolun nerelerinde risk var anlatacağım yeni gelecek dostların tüm sorumluluğunu üzerime alıyorum özellikle dudulludan sonra gelecek olan rampalarda a grup zati kopacak b grup ise kesin temposunu koruyacak aksi takdirde kurtdoğmuş offroadın acımasız rampalarına güç kalmaz b grup mola sayısı fazla olabilir oldukça zor bi güzergaha gidiyoruz acelemiz yok akşama kadar vakit var b grubun saat ile işi yok gezi amaçlı olacaktır ,,beslenme ise fındık fıstık artı su matara bisiklete monte olması lazım ,yemek olayı olmayacak,,yanımıza çıkın alabiliriz kuru üzüm kuru incir kuru kayısı ,aşırı su kaybı olacaktır ,,,
prosedür dudulluda ise a takımı önden basacak 5 dakika sonra b takımı harekete geçecek,,
dudulluda çıkış startı verilecek ,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ufak bi tur yaptım bisiklete bakım yapacağım lastiğin havasını biraz aldım ,75 hava çok sert kaçacak kurtdoğmuş offroad 'da, mtb lerde en fazla 60 hava basılıyor,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1235264_554091234678025_1276819429_n.jpg

evet mtb ler toprak yolda yarın ben 28 ile gireceğim 700 x 32 teker hadi hayırlısı ,,,,,

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/253453_215682508464331_4743026_n.jpg

kılıçkaya tepesi ,1500 rakımdan bakış, aşağı toprak yoldan zirveye son derece kötü zeminden çıkıldı 3 yıl önce amortisör var idi o vakitler ve 2. 2 kalın dişli teker yol koca koca taşlardan örülü idi,,

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
Kudret bey mesajlara yeni bakabildim mumkunse beni B grubunda yazarsaniz sevinirim Ilk defa sizin performansa tanik olacagim bu yuzden destek alacak grupta gitmek faydali olur.Donus rotasinda benimle pendik sahil yoluna sabiha gokcen uzerinden kimler donecek bilgi verirse sevinirim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@M.atay

atay bey oldukça yavaş olacak çünki kimseyi şile rampalarında bırakmam öncelikle bu b takımda arkadaşları kollayacağım şile rampaları hatırı sayılı uzunlukta eğim 6 felan ama üst üste gelince yorucu olacaktır b takımda kesin yardımlaşma olacak ve tempo düşük olacak ,dönüş rotasında b takımdan kimse olmayacak ,ama göçbeyliden sonra istanbul bulvar yolundan direk pendik sahile çok kolay inilmekte ,erkan yol kullanıyor olmaz ise o da b takıma yazılır böylelikle o da yavaş gider sorun halledilir sürat yapacaklar sadece 3 kişi kalır atom kamil -adem dualı ve özer olur..evet erkan ne der ona bi bakalım ,,

a takım-sürat yapacak,,

1- adem dualı-26 jant-bostancı
2- atom kamil-26 jant -bostancı
3- erkan közen 28 jant-dudullu kavşak
4- özer 26 jant bostancı

b takım,,

1- kudret -arka takım kaptanı ,,bostancı
2- sefa, (bostancıya gelecek saat 08.30 da )bostancı
3- kerim -a dudullu
4- çağrı, bostancı
5- m. atay,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://img187.imageshack.us/img187/1264/1004520.jpg

2009 da ki şile turu dönüş yolu eski şile yolu idi ben kalp krizi geçirmiştim ayakta duran evren tuğutlu 270 km yi 9 saatte yiyen dost evet yol bisikleti ile,,kalp krizi şaka tabi ,,:)