Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

8 bin dolara Ferrari bisiklet

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında xcangel tarafından paylaşıldı.

1. xcangel

xcangel Forum Demirbaşı

Seviye:
    Otomotivcilerin yeni gözdesi bisiklet tasarımı oldu. BMW'den Porsche'ye kadar birçok lüks marka, tüketicilere özel bisikletler üretiyor. Ferrari'nin karbondan üretilen CF3'ü ise en pahalı model.
    Otomotiv üreticileri son yıllarda bisikletlere merak sardı. Şirketler mühendislik dehalarını artık bisiklet üretiminde de kullanmaya başladı. Tabii dünyadaki bisiklet sayısının 1 milyar adede yaklaştığını söylersek, bu pazarın ne kadar iştah kabartttığını gözler önüne sermiş oluruz. Bu sadece üretici tarafı.

BMW BAĞIMSIZ FREN SİSTEMİ 27 vitesli Q6 S'de motosikletlerdeki süspansiyon kullanılmış. Frenler de bağımsız olarak düşünülmüş.

BMW, Mercedes, Porsche, Ferrari, Hummer, Honda ve Jeep markalı bisiklet sahibi her geçen gün artarken, mühendislik ve teknolojik üstünlüklerini bu iki tekerli araçlara aktaran üreticiler gelişen pazarda söz sahibi olmaya başladı. Örneğin BMW Q6.S modelde 27 vites yer alıyor. BMW'nin motosikletlerinde kullandığı süspansiyon sistemi ve Telelever geometrik gövdesi ile iki tekerli konseptine yeni bir soluk getiriyor. Süspansiyon ve frenleme sistemleri birbirinden bağımsız olan bu modelde, teleskopik çatal sistemi ani frenlemelerde öne doğru ve baş aşağı denge kaybını önlüyor. Bisikletin satış fiyatı 3 bin 995 dolar.

Mercedes resmi bulamadim üstteki resim JEEP DÖRT ÇEKERLİ DAĞ BİSİKLETİ Çekiş aynı arazi araçlarında olduğu gibi çalışıyor. Bir tuşa basınca bütün güç ön tekere gidiyor.
    Mercedes Benz All Terrain modeli dağ bisikleti ise New York polisinin tercih ettiği model. Dünyanın en büyük ve kalabalık metropollerinden olan New York'ta asayişi sağlamak için bisikletli polislerin kullandığı All Terrain, 24 vitesli, Alcoa ve alüminyum alaşımlı ve çok hafif. Tamamen el yapımı olan bisikletin fiyatı yaklaşık 2 bin dolar.
    PORSCHE TIRMANMA İÇİN BİREBİR 2002 yılında tasarım ödülü kazanan bisiklet yüksek tırmanma ve iniş performansına sahip.
    Porsche'nin 2002 yılında tasarım ödülü kazandığı FS modeli, hafif, performansı yüksek ve dengeli sürüş özellikleri ile ön plana çıkıyor. Yüksek tırmanma ve iniş performansının yanı sıra sürati ile de göze batan Porsche FS modeli ise 3 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor.

İşte ben buna hayran oldum Bu bir HUMMER ASKERLERE ÖZEL MODEL 24 vitesli bisiklet askeri kullanım amaçlı üretilmiş. Bisiklet 30 saniyede katlanabiliyor. Nedense fiyat belirtilmemiş.:rolleyes:

Kaynak:Sabah gazetesi arsivi linki: http://arsiv.sabah.com.tr/2004/05/22/oto/odn104-20040512-130.html

gencizmirli bunu beğendi.
  2. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    teknik anlamda iyi muhakkak bu bisikletler ama yakında bizim magazinsel kimlikler küresel ısınmaya karşı!!! barların önünde porce, ferrari bikletleriyle poz verirlerse hiç şaşırmayın, yeterki ünlülerden biri bu akımı başlatsın...

3. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:

sanırım yeterli olur

4. xcangel

xcangel Forum Demirbaşı

Seviye:
    Emreede mükemmelsin.Ben becerememistim resimleri eklemeyi üzülüyordum.Resimlerin mükemmel.Paylasimin için tskler...
    Nasil Hummer mükemmel degil mi?Sari siyah ferrari de güzelmis :)

5. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    BEn bu resimleri kafadan 3saat boyunca aramıştım :D iki sitede daha var bu resimler, onları koyanda benim, burdada imzamız olsun :D Hummer okadar guzel değil, estetik görünüm sıfır :D parçalardan ziyade görünüme önem veren biri olduğum için ferrari modelleri çok daha guzel, özellik mtb olan favorim :)

paylaşım için bende teşekkür ederim abla, bende fiyatlarını öğrenmiş oldm

6. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hepsi birbirinden güzel, HUMMER'da güzel, özellikle yer problemi olanlar için fakat fiyatları çok yüksek 8.000 USD

7. OnErAl

OnErAl Kıdemli Üye

Seviye:
  8. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    ferrariler de aslında ferrari değil colnago...

acer dizüstü bilgisayarların da ferrari sürümü satılıyordu..bu da onun gibi..

9. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ferrariler güzel. ama hummer sanki kalas gibi :)

10. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    en sondaki foto çok hoşuma gitti yaw

11. 07 rider

07 rider Üye

Seviye:
    ewet en son foto güzel

12. fatihgüven

fatihgüven Onursal Üye