Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

7'li Sistem Vites Kolu Değişimi İçin Yardım

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Aras E. tarafından paylaşıldı.

1. Aras E.

Aras E. Yeni Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    Selamlar,
    Forumdaki Halil Eroğlu'nun ilanından ( http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=136419&highlight= ) temin ettiğim Shimano SL-M310 7'li vites kollarını mevcut 7'li Shimano Revoshiftlerimin yerine takmak istiyorum. Aşağıda hem bisikletin hem de vites kollarının fotoğrafları mevcut. Vites kollarının değişimini ben yapabilir miyim? Henüz öğrenme aşamasında biri olarak yardımlarınızı bekliyorum.
    Atala Mirror 26'

2. Aras E.

Aras E. Yeni Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    Arkadaşlar vites kollarını nasıl takacağım konusunda hala yardımınızı bekliyorum.

3. Aras E.

Aras E. Yeni Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    vites kollarını değiştirmeyi anlatacak ya da halihazırda mevcut olan anlatıma link verecek bir arkadaş yok mudur?

4. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Önce gidondan elcikleri cıkar sonra alyan anahtar ile revoshiftleri gevşet. Vites teli digerlerindede var zaten ona elleme istersen o yüzden direk arka ve ön aktarıdan kabloları sök ve revo kolları iç telleri ile birlikte cıkar.Sonra yenileri eskilerin yterine takıcaksın ama vites tellerinin ucları dagalmıs gibi onları kablo içinden gecirmek için kesmen lazım ama boyuna bakmalısın eger olmazsa yeni tel alman lazım ayrıca telleri kablo içinden gecirmeden önce kablo içersinde kalan kısımları yaglarsan iyi olur tekrar söker gibi teli viteslere monte ediceksin ve tabi son olarak telin gerginligi ile birlikte vites ayarı gerekicek .

Anlattıklarımı gözünde canlandıramadıysan eger en yakın bisikletci bu işlem için yeni teller dahil 5-10 tl bir işcilik alır diye düşünüyorum kolay gelsin.

Aras E. bunu beğendi.
  5. Aras E.

Aras E. Yeni Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    Teşekkürler Uğur Recep Akgül. Telleri değiştirmem gerektiğini hesaba katmamıştım, sanırım şimdilik bisikletçiye yaptırmak ve o yaparken gözlemlemek en doğrusu olacak.

6. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Vites telini eski izlerinde sıkmaya dikkat et sonra vites ayarı yapmak zorunda kalma