Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

781 sedona

Konu, 'Kadrolar' kısmında sarp yetginer tarafından paylaşıldı.

1. sarp yetginer

sarp yetginer Yeni Üye

Seviye:
    781 sedona kadro almayı düşünüyorum bütçem 50otl ile 750 tl arasıdır. aslında amacım yarıprof bir kadro almak.... sizce 781e güvenebilirmiyim ? 781 e denk ne gelen kadro nedir biraz yardıma ihtiyacım var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ::D

2. Orhan Atilgan

Orhan Atilgan Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    781 ve 761 gözünüz kapalı evet diyebilirsiniz ben 761 2011 kullanıcısıyım hiç bi sorun yok ;)

3. erkan sozoren

erkan sozoren Kıdemli Üye

Seviye:
    evet 781 cok ıyı bı kadro olabılır ama sızın yerınızde olsam giant scott Specialized trek gıbı kadrolara bakardım

4. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    781 e güvenebilirsiniz,hafiflik diyorsanız 2.elden karbonlara bakın derim ama fiyat yükseltmeniz şart.. giant ve scott kadrolarınada bir göz gezdirin..

5. A.Kadir Ünal

A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

Seviye:
    781 Şık Ve rigid bir kadro.Almanızı tavsiye ederim.Yanlız kadro boyu konusunda size uygun olan inç deki kadroyu alın unutulmaması gerek bir husustur.

6. Dinçer ÜNSAL

Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yaklaşık 1 sene arkadaşlarımla birlikte 781 kullandım.Ama hem benim kadrom hem de arkadaşımın kadrosu çatladı.Ve sedona bizi afedersiniz ortada ... gibi bıraktı.Elimizde çatlak kadrolarla kaldık ve kendi başımızın çaresine bakmak zorunda kaldık.
    Bisiklet kullanım alanımız dağlar ve mutlaka her hafta toprak parkuru olan bir dağ tırmanışı ve inişi yaparız.Kendi adıma konuşmam gerekirse, o 781 benim ilk göz ağrımdı ve şu ana kadar en temiz baktığım bisikletimdi.Hiçbir şekilde kullanım amacı dışında harekette bulunmadım, atlama zıplama yapmadım. Çok temiz kullandım ama kadrom çatladı. sedonanın ve bayilerinin bisikleti sattıktan sonraki tavrını hiç iyi bulmadım.Adamların konuşma tavırları suçlayıcı ve azarlayıcı nitelikte. Tüm bunları görüp yaşadıktan sonra bir daha ne sedona alırım ne de bana bisiklet konusunda danışan birine sedona aldırırım.
    Eğer yoğun olarak dağlarda gezeceksen tavsiye etmem! Dayanmıyor.

7. Tolga Yücel

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    781 kadrosunun kaç modelini kullanmıştınız? 2011 mi?

8. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Dinçer Uysal, kardeşimden bizi biraz daha aydınlatmasını isterim, mesela boyunuz kaçtı kaç inç kadro kullandınız, sele borusunun yüksekliği neydi, çatlayana kadar? Sizce nasıl oldu da o kadro çatladı, ve neresinden çatladı merak ediyorum, orada burada arkadaşlarıma Sedona aldırıyorum, çok ekstrem kullanmadıklarını biliyorum, ama kendi koşullarında kullanılmasına rağmen bu tarz vahim sonuçlar doğuruyorsa tavsiye etmem, bu arada 711 2010 kullanıcısısıym. :)

9. erkan sozoren

erkan sozoren Kıdemli Üye

Seviye:
    bende salcano dan sonra sırf bu yuzden 2010 model 781 kadrosu almadım ayrıca arladasımın 771 de catlak, ıyıkı giant almısım taş gibi kadro

10. Dinçer ÜNSAL

Seviye:
    Ben 2008 kadrosunu, arkadaşım 2009 kadrosunu kullanıyordu.

11. Mert KURT

Mert KURT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Salcanonun 255 - 030 - 020 gibi modellerinde kullanılan kadrolar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sedona 781 ile karşılaştırırsak dayanıklılık bakımından

12. Dinçer ÜNSAL

Seviye:
    boyum 175,kilom 70, 16 inç kadro kullandım.Sele borusu üzerinde yazan alt sınırdan 5 cm daha içerideydi. Çatlak, arka disk fren bağlantı noktasıyla arka mil yuvasının arasında kalan bölgede.Normalde burası tek parça metalden oluşmakta.Ve burada yükü paylaşan 4 tane daha destek bulunmakta.
    [​IMG] Önce 1. sonra da 2. yer çatladı. Bir kadronun buradan çatlaması kesinlikle üretim hatasından kaynaklanmakta. bayideki adamlarla tartışırken laf arasında adam da ağzından kaçırdı, bunda hata var diye, ama hiç birşey yapılmadı.Suçu bende buldular.

Artık yorumu sizlere bırakıyorum!
    Hatalarını kabul edip kadroyu değiştirselerdi böyle olmayacaktı.
    1 kadro masrafından çekindiler, ama daha fazlasını kaybettiler farkında değiller! Ve hala daha kaybetmekteler...

13. Tolga Yücel

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dinçer bey kadronuz üretim hatasından bu hale gelmiş,dağda zıplamakla vs. ne alakası var anlayamadım? 2009 kadroylada yarışıp atlayıp zıplayan var ama kadrosu çatlayan veya kırılan yok.. Üretim hatası olduğu için olabilirmi bu başınıza gelenler?

14. mert türkmen

mert türkmen Aktif Üye

Seviye:
    kadro konusunda trek derim başkada birşey demem bisikleti okadar ama okadar pis hard kötü ne derseniz deyim tık yok atlarım zıplarım taş taşşş sadece maşam dayanmadı acayip sesler çıkarmaya başladı gidici zaten maşası bisikletimde üst seviye falan deildir gariban bir 3900 ama sorun bakalım deoreliye deişirmiyim asla :D

15. özgürakbuz

özgürakbuz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Başka kadrolarıda araştır ben bir hevesle 2010 sd 781 kadro lamıştım 5 ay içinde kırılmıştı kadrom hemde çok feci şekilde...