Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

761 neden 690$'dan 865$'a çıktı?

Konu, 'Sedona' kısmında mightywings tarafından paylaşıldı.

1. mightywings

mightywings Üye

Seviye:
    Her ne kadar 781 almayı düşünsem de 761'in bu ilginç fiyat artışını çok merak ediyorum. Özellikle öncekinden çok daha ucuza bir maşa kullanıldığını görüp normal olarak fiyatının daha ucuz olmasını beklerken bu fiyat artışına hiç bir anlam veremedim?!

Eski fiyattan daha ucuz olsaydı belki 761 alıp modifiye etmeye niyet edebilirdim fakat bu tabloya göre 781 ile 761 arasında sadece maşa bazında 250 dolar civarı fiyat farkı olduğundan diğer ekipman farklarıyla beraber direkt 781 almak çok daha mantıklı geldi bana.

Siz ne dersiniz?

Feyyaz Alaçam ve cihan aksoy bunu beğendi.
  2. dumenb

dumenb Yeni Üye

Seviye:
    evet arkadaşım 781 daha mantıklı ama gördüğüm kadarıyla drl ve xcr nin fiyatları aynı bütçen müsaitse 781 i al . 781 deki rld maşa dan arkadaşlar çooook memnun onu da bilmeni isterim ve 781 in görüntüsüde yakıyo ortalığı beyaz aslan. benim de dururum olsa 781 i alırdım. ihşallah 781 ini alırsın arkadaşım

mightywings bunu beğendi.
  3. dumenb

dumenb Yeni Üye

Seviye:
    Carbon 11.2kg
    991 10.83kg
    761 12.3kg
    781 in kilosu da iyi bence herkeze bol pedallı günler 781= 11.63kg

4. mightywings

mightywings Üye

Seviye:
    Bu fiyat artışı hakkında açıklama bekliyoruz?

cruphasulie bunu beğendi.
  5. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    2006-2007-2008 modelleri var, 2006 modeli 2007'den daha pahalı idi(amortisöründen dolayı) ben net hatirlayamiyorum geçen sene 2007 modeli kaç paraya aldiğimi çünkü amortisörü yükselttim sonra filan ama bu fiyat artış bilgileri doğru mu acaba, kaynak nedir? şu anda erdoğanlar bisiklette 783 dolar 2007 modeli, 870 dolar 2008 modeli olarak gözüküyor.(internet sitesinden aldiğim fiyat)

doğru ise gerçekten anlamsız bir artış yeni kadro daha iyi olabilir belki ve amortisörü daha üst seviye(gerçi onun da d-rl ile aynı seviye olduğu söylenmiş) ise mantıklı olabilir de diğer koşulda sadece sezona girişte yeni modele atlayan arkadaşlara biraz ittirme gibi olmuş.

mightywings bunu beğendi.
  6. mightywings

mightywings Üye

Seviye:

Kaynak: http://www.sedabisiklet.com/main.aspx?pg=2&pp=354

Mithrelios bunu beğendi.
  7. mightywings

mightywings Üye

Seviye:
    Cevap verebilecek bir SEDONA yetkilisi yok mu???

8. yvzbikes

yvzbikes Forum Demirbaşı

Seviye:
    benim fikirimce bu sene taiwanda ve malzeme fiyatları artdı
    ayrıca shımanoda %5 fiyatlarda zam uyguladı yani bisikletin
    compenentleri shımano kadroda made in taiwan zamlanınca aslıbisikletde
    bisikletlere bu zammı yansıtdı olay bunlardan ibaret sanıyorum bu benim düşüncem tabiiki en mantıklısını yetkililer bilir bol pedallar

SoldieR52 bunu beğendi.
  9. mightywings

mightywings Üye

Seviye:
    Maliyetlerde artış olmuştur ama 690$'dan 865$'a %25'ten fazla bir artış söz konusu. Sizin de dediğiniz gibi %5 veya biraz üzerinde artış normal. Fazlası neden?

10. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Başka dükkanlardan teyit ettiniz mi ? Belki o sitede yanlış yazılmıştır fiyat, böyle hatalar olabiliyor...

11. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Hakan hata yok, fiyat doğru.

Hakan Yazman bunu beğendi.
  12. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Bir yetkiliyi forumda aramanızı anlayamadım. Merak ediyorum ben bu forumda yazmasaydım bu sorunun devamı nereye giderdi; acaba "Sedona'nın yetkililerine bile ulaşamadık" gibi bir sonuca ulaşırmıydı? Sanıyorum forumlarda cevap beklemektense kolayca telefonlarını bulacağınız bir yetkiliyi arayıp en kısa yoldan cevaba ulaşırdınız.

Gelelim cevaba. Yukarda bahsedildiği gibi genel bir fiyat artışı mevcut. Bu uzakdoğudaki maliyet artışlarından kaynaklanıyor. Önümüzdeki dönem içinde tüm dünya markaları bu artışı fiyatlarına yansıtacaklar. Kullanılan malzeme niteliğine göre %5 ile %15 arasında olabilir.

Tabiki 690'dan 865'e olan artışın tamamı buna bağlı değil. Diğer bir etken bu sene iki renk olarak tasarladığımız 761. Evet güzel oldu ama bu da maliyete yansıdı.

Diğer bir etken ise arka vitesin LX olması. Hatta küçük bir farkla şu anda bayilere gönderilmeye başlanan 761'ler LX aynakol ile gelecekler, haberiniz olsun.

Aslında fiyat farkı hakkında bu eleştiri geldiğinde farkettiğim bir nokta var. Bu konuya değinenlerin 2006 model 761 fiyatından haberdar olmadıklarını farkediyorum. Eğer incelerseniz, 2007 model 761 fiyatının bir çeşit promosyon olarak değerlendirilmiş ve 2006'ya göre oldukça ucuz olduğunu görürsünüz. Bu bağlamda 2006 ile 2008 modelin fiyatı karşılaştırılmalıdır.

Bu sene de 991'de bu tip bir promosyon fiyatı var, haberiniz olsun.

13. mightywings

mightywings Üye

Seviye:

Neden aramayayım? Bu forumda bisikletlerin reklamları yapıldığına göre, gerektiğinde de tüketicinin kafasında soru işareti oluşan durumlara açıklık getirilmelidir. Ayrıca birçok kişinin merak ettiği bir cevabı da telefon ederek öğrenmek bireysel bir hareket olurdu. Adı üzerinde bu bir forum sitesi ve esas amacı paylaşımdır. Lehte ve alehte her türlü faydalı bilgi paylaşılmalıdır.

Teşekkürler.. ilave olarak, 761'in geçen yılki yüksek satış adedi de büyük etken!

Buna katılmıyorum.. 991'de fiyat indirimi söz konusu fakat bunun sebebi 2007 modeline göre düşük seviyede donanım kullanılmasıdır. Hangi parçaların değiştirildiğini tek tek yazmama gerek yok sanırım.

Bu yüzden promosyon demek yanıltıcı olur.

İşimden fırsat bulup en kısa süre içerisinde bir 781 sahibi olmayı planlayan birisi olarak söyleyebilirim ki gerçek anlamda promosyon yapılarak 2008 991'de 2007 donanımı korunup sadece renk değişikliği ile mevcut 2008 991'in fiyatından satılsaydı ben başta olmak üzere TREK, SCOTT kullanan bir çok arkadaşım da 2008 991 alırdı.

14. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    2007 761'e de promosyon demek yanıltıcı, zira 2006 modelinden ucuz fakat aynı ucuzluk oranında düşük seviye amortisör kullanılmış. ve kendi bisikletim diye söylemiyorum daha kötü renkte olamazdı :)

cruphasulie ve mightywings bunu beğendi.
  15. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Lx aynakolla gönderilenlerde 865$mı olacak?
    Eskisehire sadece kadro gelmiş.Bisiklet ne zaman gelir?

16. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Bunu ancak Eskişehir'deki bayimizden öğrenebilirsiniz. 761 üretimi başladı ve bayilere gönderiliyor.

17. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Katılmıyorum. Aslı Bisiklet açıklamalarını bayileri aracılığı ile, basın bülteni yada resmi web sitesinde yapar. Yani bu forumda cevap almış olmanız, sadece benim internete ve forumlara şahsi ilgim sebebiyledir. Yani pratikte benim yazdıklarım da resmi sayılmaz.

Telefonla yada bayiden öğrenilen konu forumda paylaşılabilir, illa forumda bir yetkilinin cevap vermesi de gerekmez.

Herneyse amacım bunu tartışmak değil zaten.

Mithrelios ve Soner Sarihan bunu beğendi.
  18. mightywings

mightywings Üye

Seviye:
    Şüphesiz hiçbirmizin tartşma amacı yok ve tabiki de sizin açıklama yapma zorunluluğunuz yok. Tahmini fikirler ile konunun uzayıp gitmesini istemediğim için "SEDONA yetkilisi" şeklinde çağrı yapmıştım. En sağlıklı açıklama ancak bu şekilde alınabilirdi ki öyle de oldu sayenizde.

Bu bilginin faydası dokunduğu tüm arkadaşlar adına teşekkür ederim. Sizi yorduğum için kusura bakmayın.

İyi günler..

Mithrelios bunu beğendi.