Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

750-800 Lira Uygun Bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Murat Gökçek tarafından paylaşıldı.

1. Murat Gökçek

Murat Gökçek Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba..
    Foruma biraz önce üye oldum..Kaç aydır arkadaşlarla bisiklet alıp şehir içi uzun mesafeli bisiklet sürüşü yapma fikrimiz var..Askerden geldikten sonra spor yapmadım desem yeridir..Ve tekrardan kilolar geldi..Hem dinçlikte gitti:)
    Bu sebeple şehir içinde uzun mesafeli turlar yapabileceğimiz bir bisiklet almak istiyorum..Ne gibi faktörlere dikkat etmem gerektiği ile ilgili yazıları sitede okudum fakat hangi marka model alınabilir konusunda bir fikrim yok..Küçüklüğümüzde bisiklet diyince aklımıza direk beldesan,BMX gibi markalar gelirdi fakat şimdi piyasa çok çeşitlenmiş..
    Kısaca sevgili arkadaşlar hangi marka/model alınabilir 750-800 liraya ve bu bisikletle şehir içinde güvenli,konforlu,uzun mesafeli sürüş yapılabilir mi?
    Boyum 1,86 ..
    TEŞEKKÜRLER:)

2. Murat Gökçek

Murat Gökçek Yeni Üye

çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için..cahilliğimi mazur görün ama kadro boyu her bisiklet modelinin ayrı ayrı oluyor mu?söz gelimi sedona 312 modelinin 8 farklı kadro boyu var mıdır?söz gelimi benim boy/kg oranlarıma uygun kadro boyu 19-21... ve bu model için de bu kadro boyuna uygun bisiklet bulabilirim değil mi

3. Murat Gökçek

Murat Gökçek Yeni Üye

bir de şu var sedona 321 şehir bisikleti kategorisinde...benim dağ bayır gezme imkanım pek olmaz büyük ihtimalle..ama istanbul'un yol durumu ve sürekli yokuş olmasından mütevellit dağ bisikleti almak daha uygun olmaz mı sizce

4. atakan tosunoğlu

atakan tosunoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    şehiriçi kullanıcam desenizde dağ bisikleti almanız daha iyi bence sedona nın borla , 711 yada whistle markasını çeşitli modelleri var onlara bakın http://www.sedabisiklet.com/

5. Metehan Mendi

Metehan Mendi Kıdemli Üye

Seviye:
    Kullanım amacınız ve beklentilerinize uygun olarak Scott sportster serisini öneririm ..

6. muratcodek

muratcodek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    2. el sayfasında sizn boyunuza ı
    uuygun bisikletımı satıyorum :) bir bakın isterseniz corratec x vert motıon 2009

7. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sedona 321 bence de amacınıza uygun bir bisiklet...Eğer şehir bisikleti olsun,ancak ön maşası da amortisörlü olsun derseniz;Yaklaşık aynı fiyata Kron tourer veya Sportster P5'e de bakın derim...
    Not:Ben düz maşalı şehir-tur bisikleti kullanıyorum...Hemen her koşulda da kullandım...Eğer çok fazla bozuk dağ yollarında kullanmayacaksan, Sedona 321 gibi bir bisikleti tavsiye ederim..

8. Tolga Ahıskalıoğlu

Tolga Ahıskalıoğlu Üye

Seviye:
    Sizin gibi şehir içi tur amacıyla kullanmak için Trek 7.1 fx aldım. Sizede öneririm. Böylelikle ömür boyu kadro garantili bir bisiklet sahibi olursunuz.

9. Tolga Tunçel

Tolga Tunçel Forum Bağımlısı

Seviye:
    CityBike düşünürseniz 2.el ilanlarda bulunan 2009 Scott SUB 20 bisiklet ilanımı incelemenizi tavsiye ederim.

10. Ozcan SEMET

Ozcan SEMET Kıdemli Üye

Seviye:

Halil Uygun arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum hybrid bi bisiklet almanız size şehir içinde avantaj sağlayacaktır. Ayrıca bu bisikletler stabilize yolda kullanılmaz diye bişeyde yok trek fx 7.5 sahibiyim ve oldukça memnunum sonuna kadar tavsiye ederim..