750-800 Lira Uygun Bisiklet

Tepki
0
Arkadaşlar merhaba..
Foruma biraz önce üye oldum..Kaç aydır arkadaşlarla bisiklet alıp şehir içi uzun mesafeli bisiklet sürüşü yapma fikrimiz var..Askerden geldikten sonra spor yapmadım desem yeridir..Ve tekrardan kilolar geldi..Hem dinçlikte gitti:)
Bu sebeple şehir içinde uzun mesafeli turlar yapabileceğimiz bir bisiklet almak istiyorum..Ne gibi faktörlere dikkat etmem gerektiği ile ilgili yazıları sitede okudum fakat hangi marka model alınabilir konusunda bir fikrim yok..Küçüklüğümüzde bisiklet diyince aklımıza direk beldesan,BMX gibi markalar gelirdi fakat şimdi piyasa çok çeşitlenmiş..
Kısaca sevgili arkadaşlar hangi marka/model alınabilir 750-800 liraya ve bu bisikletle şehir içinde güvenli,konforlu,uzun mesafeli sürüş yapılabilir mi?
Boyum 1,86 ..
TEŞEKKÜRLER:)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bugün deneme fırsatı bulduğum ,
Sedona 321 modelini şiddetle tavsiye ederim.

Bisikletin kadro + maşa uyumu ve açıları çok başarılı.
Shimano donanıma sahip + Parça modelleri yükseltme imkanı var tabiki.
Ağırlığı yerinde ,
Fiyatıda 500 USD'den daha az diye hatırlıyorum.

Sizin yerinizde olsam Fiyat + Performans olarak alacağım ilk bisiklet olurdu.

(kadro boyuna bakmak gerekir)

Tepki
0
@Halil Uygun

çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için..cahilliğimi mazur görün ama kadro boyu her bisiklet modelinin ayrı ayrı oluyor mu?söz gelimi sedona 312 modelinin 8 farklı kadro boyu var mıdır?söz gelimi benim boy/kg oranlarıma uygun kadro boyu 19-21... ve bu model için de bu kadro boyuna uygun bisiklet bulabilirim değil mi

Tepki
0
bir de şu var sedona 321 şehir bisikleti kategorisinde...benim dağ bayır gezme imkanım pek olmaz büyük ihtimalle..ama istanbul'un yol durumu ve sürekli yokuş olmasından mütevellit dağ bisikleti almak daha uygun olmaz mı sizce

atakan tosunoğlu

Daimi Üye
Tepki
122
Bisiklet
Carraro
şehiriçi kullanıcam desenizde dağ bisikleti almanız daha iyi bence sedona nın borla , 711 yada whistle markasını çeşitli modelleri var onlara bakın (link)

Metehan Mendi

Daimi Üye
Tepki
296
Kullanım amacınız ve beklentilerinize uygun olarak Scott sportster serisini öneririm ..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yok öyle birşey.
Kadro boyun'dan kastım - önerdiğim seri için 19 - 20'' üretildimi , üretildiyse şu an satıştamı bilemiyorum.

Gelelim Yok öyle bir şey diye bağırdım ya hani - o konuya.

İstanbul yollarında dağ bisikleti kullanılır - kullanılmalıdır diye birşey yok , Yol yarış ve city bike ile girip çıkmadığımız yer kalmadı İstanbul'da , hala hayattayız ve gitmeye devam ediyoruz.

Bu bisiklet ile her hangibir dağ bisikletinden daha rahat rampa tırmanırsınız.

Dersenizki ben arada ormada stabilize yola giricem - orada da turlicam, onuda yaparsınız.

Karar sizin.

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2. el sayfasında sizn boyunuza ı
uuygun bisikletımı satıyorum :) bir bakın isterseniz corratec x vert motıon 2009

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Sedona 321 bence de amacınıza uygun bir bisiklet...Eğer şehir bisikleti olsun,ancak ön maşası da amortisörlü olsun derseniz;Yaklaşık aynı fiyata Kron tourer veya Sportster P5'e de bakın derim...
Not:Ben düz maşalı şehir-tur bisikleti kullanıyorum...Hemen her koşulda da kullandım...Eğer çok fazla bozuk dağ yollarında kullanmayacaksan, Sedona 321 gibi bir bisikleti tavsiye ederim..

Tepki
27
Sizin gibi şehir içi tur amacıyla kullanmak için (link) aldım. Sizede öneririm. Böylelikle ömür boyu kadro garantili bir bisiklet sahibi olursunuz.

Tolga Tunçel

Forum Bağımlısı
Tepki
195
CityBike düşünürseniz 2.el ilanlarda bulunan 2009 Scott SUB 20 bisiklet ilanımı incelemenizi tavsiye ederim.

Ozcan SEMET

Daimi Üye
Tepki
162
@Halil Uygun

Halil Uygun arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum hybrid bi bisiklet almanız size şehir içinde avantaj sağlayacaktır. Ayrıca bu bisikletler stabilize yolda kullanılmaz diye bişeyde yok trek fx 7.5 sahibiyim ve oldukça memnunum sonuna kadar tavsiye ederim..