Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

75 bin TL ile bu şartlarda yerimde olsanız ne yapardınız?

Konu, 'Eski Arşiv' kısmında Veysel A. tarafından paylaşıldı.

1. Veysel A.

Veysel A. Tam yol tornistan...

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:
    Arkadaşlar, gözlerimde bir türlü iyileşmeyen, tedavisi şu an tıbben mümkün olmayan bir hastalığım var. Mesleğimi bırakmak zorunda kaldım(Web Tasarım). Gözlerim uyanık olduğum her an acıyor ve yorgun. Yaşım oldu 31. Gözlerim evden dışarı çıktığımda gün ışığından rahatsız olabilecek kadar hassas. İnsanlarla konuşmakta bile konsantrasyon sorunu yaşıyorum. Herhangi bir şey ile birkaç dakika meşgul olsam gözlerim daha fazla acıyor. Bilgisayar başında, kitap başında vs. 10-15dk.'dan fazla duramyorum. Bu yüzden ne iş yapabiliyor ne de birşeyle meşgul olabiliyorum. Sabahtan akşama kadar sürekli evin içerisinde dolaşıp duruyorum. Annem babam ile yaşıyorum. Bekarım, Bu durumda evlenebilmem de mümkün değil.

Elimde çalıştığım zamanlarda biriktirmiş olduğum 75 bin TL civarı bir para var. 2 yıl kadar önce Bursada ev almak istedim ancak nasip olmadı. Daha sonra ev fiyatları uçtu, param ise değer kaybetti. Çalışamadığım ve ek olarak hiçbir gelirim olmadığı için bu paradan her ay yaklaşık 500TL harcıyorum. Yani para gittikçe eriyor. Bir iş kursam işin başında duracak sağlığım yok. Kendisine parayı emanet edip iş yaptırabielceğim güvenilir bir tanıdığım da yok. Zaten tek atımlık kurşunum var, bu parayı kolayca riske atamam. Büyük ihtimalle hastalığım ömür boyu kalacak görünüyor ve bu parayı kaybedersem birdaha asla kazanamam.

Çokça düşünüyorum ancak bu sağlıksız halimle elimde böyle bir sermayem olsa dahi hiçbirşey yapamayacağım sonucundan başka birşeye ulaşamıyorum. Hayatım çıkmaza girmiş durumda. Yerimde olsanız bu parayı nasıl değerlendirdiniz? Sizlerle istişare etmek istedim...

Merak edenler için hastalığım ile ilgili tüm detaylar; http://forum.donanimhaber.com/m_86200519/tm.htm

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Eylül 2014
  2. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bursa'da nerede yaşıyorsunuz?

3. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Allah kolaylık versin. İnşallah hastalığınızın çözümü bulunur. Hiç bir zaman ümitsizliğe kapılmayın.

İş için daha iyi yönlendiricek arkadaşlar olacaktır.
    Birşeyle meşgul olamıyorum diye üzülmeyin. Müzik bu konuda sizi rahatlatabilir.
    Kulağınıza hoş gelen bir enstrümanı alıp çok rahat geliştirebileceğinizden eminim. ( Örneğin gitar, saz veya bir keman)
    Gözleriniz kapalı çalışma bile yapabilirsiniz ki enstrümana başlarken bu tip egzersizler yapıyordum.

4. Veysel A.

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:
    Yıldırım/Ortabağlar civârındayım.

5. Veysel A.

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:
    Dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkürler...

6. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bilgisayar başında kaç saat duruyordunuz ?

7. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hüseyin'in verdiği tavsiye çok iyi bence.Gerçi tavsiye vermiş olmayı kabul etmeyebilir böyle önemli bir konuda.Ama bir enstrümana başlayıp öğrenip,solo veya profesyonel bir grupla beraber çalıp hayatınızı kazamaya yeniden başlamak çok iyi olur.Hazıra hazine dayamaz.Meşakkatli bir iştir ama daha iyi fikri olanlar da çıkabilir.Bu arada ben de ortabağlardayım,güllükte.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Eylül 2014
  8. Veysel A.

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:
    Hastalığın başlagıcını soruyorsunuz sanıyorum;

08:00-18:00 arası normal mesai idi. İlk semptomlar ise mesailer ile birlikte ortaya çıktı. 08:00 - 22:00 arası çalışıyorduk. Gözler bu zamanlar patladı ve bir daha kendine gelemedi...

9. Veysel A.

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:
    Teşekkürler ancak bu hastalık gözlerde sürekli yanma, batma ve yorgunluk yapıyor. Vücudumda sürekli bir acı varken enstrüman çalmam çalmayı istesem bile mümkün değil. Sanıyorum bu hastalık insanların tecrübe ettiği birşey olmadığı için nasıl bir durumda olduğum net olarak anlaşılamıyor.

10. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Yerinize kendimi koyunca halime şükrettim. Meğersem ne değerli şeylerim varmış. En azından dışarı çıkıp bütün gün gezebiliyorum.
    Veysel Allah'tan size şifa dua ediyorum. İnşallah sağlığınıza kavuşursunuz.
    ...
    Web tasarım işinde çalışıyormuşsunuz. Aklıma gözlerinizle ilgili problemin işinizden kaynaklandığı geliyor. Çünkü uzun süre bilgisayar başında kalmak gözlerde kuruluğa sebep oluyor ve yoruyor. Eğer daha önce işyerindeyken hastaneye bu tür şikayetlerle gidip rapor falan alabildiyseniz çalıştığınız yeri dava edip tazminat yoluna gidebilirsiniz.
    Bunun dışında en erken emekli olabileceğiniz şartları araştırın. Elinizdeki para bir gün suyunu çekecek. Maazallah aileniz de bir gün yanınızda olmadığında geleceğinizi güvence altına almanız lazım. Emeklilik bu açıdan önemli bir güvence. Yahut malulen emeklilik durumu var. İşyerinde çalışmaya devam edip malulen emekli olmaya çalışabilirsiniz.
    ...
    Paranızı değerlendirmekle ilgili bir şey söyleyemeyeceğim. Yanlış anlamazsanız Posta gazetesinde ekonomik tavsiyeler veren bir bayan doktor var. Ben önceden söylediklerini çok basit bulurdum ama sonra çok doğru fikirleri olduğunu gördüm. Ona bir yazsanız. Eminim paranızı değerlendirebileceğiniz doğru bir yol söyleyecektir.

11. Hakan Boz

Hakan Boz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Öncelikle çok geçmiş olsun.Tıbben çaresi yok demişsiniz acaba Türkiye'de mi çaresi yok.Eğer azda olsa bi şans varsa bu paranın hepsini tedaviye yatırmayı düşünebilirsiniz.

12. Veysel A.

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:
    Dualarınız için teşekkürler.

Niğmet gerçekten kaybolunca anlaşılan birşey. Vücutta organlar görevlerini sağlıklı şekilde yerine getiriyor iken hiçbirşeyin farkında değiliz. Ne zaman bozuluyorlar, o zaman anlıyoruz. Ben zaman zaman buradaki insanların bisiklet turlarında çektikleri fotoğraflara bakarak iç geçiriyorum. Benim bir bisikletim olsa bile sizler gibi gezemem. Bir zamanda bir oturuşta 400 sayfa kitap okuyan ben, artık aciz birşekilde yaşıyor. Sizler henüz bu niğmete sahipsiniz. Bol bol, gerçekten bol bol şükredin...

Malulen emeklilik olayını daha önce araştırdım. Araştırırken de çok utandım. Bir zamanlar kazandığı para ile rahatça geçinen ben, artık hayatını idame ettirebilmek için devletten alabileceği birkaç yüz liranın peşine düşer hale gelmiş. Araştırmalarım sonucunda hastalığımın devlet katında hastalık türünden sayılmadığı, bu yüzden de malulen emekliliğin mümkün olmadığı gerçeğiyle karşılaştım. Yani ileri seviyede göz kuruluğu, yasalara göre henüz bir hastalık sayılmıyor. Göz organında hastalıktan sayılan ve malulen emeklilik sağlayabilecek ya da özür oranı verilebilecek hastalıklar görme kaybı ve şaşılık ile sınırlı. Rapor almak için hastaneye gittiğim doktor, acımdan ölsem bile bana rapor verilemeyeceğini, kanunen böyle birşeyin mümkün olmadığını söyledi. Devlete karşı dava açmam ise çok uzun yıllar sürebilecek bir olay. Davayı kazananmam, mecliste bu hastalığın malulen emeklilik gerektirecek bir hastalıktan sayılması önerisinin kabul edilmesi ve hayata geçirilmesi vs. ömrüm yetmez...

Bahsettiğiniz tavsiye veren kişiyi de araştıracağım. Teşekkür ederim tekrar...

13. Murat T.

Murat T. Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhabalar, geçmiş olsun. Bence durumunuz karşısında umutsuzluğa düşmemeniz gerekiyor. Tabii bunu söylemek kolay, fakat zaten zor olan bunu gerçekleştirmek, zorlukları aşmak değil midir? Ben genç bir arkadaşınız olarak bunu söylemek istedim. Bizim sizi tamamiyle anlamamız kolay değil. Fakat hiç değilse biraz daha iyi anlayabilmemiz ve mevcut hastalığınızın hayatınıza nasıl etki ettiğini daha iyi kavrayabilmemiz için; eğer sizin için özel bir durum söz konusu değilse hastalığınızın adını söyleyebilir misiniz? Böylece yardımcı olacak arkadaşlarımız, sizi daha iyi anlayıp tavsiye verebilirler.

14. Veysel A.

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:
    Teşekkürler.

Yeryüzünde çaresi yok. Ne Türkiyede ne de başka bir ülkede. Yoksa paramın tümü vermeye razıyım. Üstüne de birkaç yıl bedava çalışmaya razıyım. Yeter ki normal bir insan gibi hayatıma devam edebileyim.

Hatta hastalığımı çözebilene 25 bin TL ödül vereceğim diye bir konu açmıştım başka bir forumda ama kimsenin elinden birşey gelemedi; http://forum.donanimhaber.com/m_86200519/tm.htm

15. Veysel A.

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:
    Merhaba, teşekkür ederim.

Hastalığıma dair konulan teşhis Meibomian Gland Dysfunction. Fakat doktorum teşhisin de hatalı olabileceğini söyledi. Çünkü hiçbir tedaviye yanıt vermiyor. Tüm detaylar şurada mevcut; http://forum.donanimhaber.com/m_86200519/tm.htm

16. Bertan T.

Bertan T. Kıdemli Üye

Seviye:
    Veysel abi, ilerledi mi bu kadar? Müzik denemeye değer, güzel fikir.

Güvendiğin hiç yok mu, iş kurma babında? Bankaya yatırmayacağını tahmin ediyorum parayı.

17. Veysel A.

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:
    Bertan, mesleği bıraktım biliyorsun. Freelancer 3-5 saat çalışabiliyordum ama o da mümkün değil artık. 2 yıldır iş almıyorum.

Müzik konusunda bir tavsiye geldiği için örnekli açıklama yapayım; sürekli acı duyduğum için böyle birşeylerle vakit geçirmem mümkün değil. Yani şöyle düşünün, göze kirpik kaçıp bu kirpik göze battığında insan birşey ile meşgul oalbilir mi? Göze batan o kirpiği çıkarmadan rahat edemez, bu da böyle...

18. Bertan T.

Bertan T. Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet o zamanlardaki çalışma şeklini biliyorum.

Anladım demek istediğini. Çağın Göz adında bir hastahane var, Kürşat Çağın da doktorun adı. Araştırdın mı hiç? 25binden fazla vakası var diye biliyorum ben, senin hastalığınla alakalı mıdır bilemiyorum, fikir olması açısından söylüyorum.

19. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bursayı bilemiyorum da istanbul da değil 75 lira 750 bin lira da olsa bir işe yaramıyor. cadde üzeri turistik bölgelerde bir dukkan 2 - 3 - 4 mılyon dolardan başlıyor. kuyumcu dukkanları var 150 kilo has altın istenen 10 12 mılyon liraya gelıyor sanırım... 15 20 metre dukkanlar cadde uzeri falan diye mıllet uçmuş, kirası desen dukkanlar var aylık 30 bin euro derici dukkanları, ufakları var 10 metre kare bile değil 5 bin dolar aylık, neymiş cadde üzeriymiş gunde 300 bın kışı geçiyormuş, turistikmıs sultanahmetmıs laleliymiş çarşıymış ...

20. Veysel A.

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:
    Doktorluk bir olayı yok gibi görünüyor artık. En azından modern tıp bizden bu kadar diyor. Bir profesörün verdiği dürüstçe cevap şöyle;

"Mailinizde söz ettiğiniz MBD hastalıklarının ve kuru gözün kesin tedavisi yoktur. Yapılan tedaviler hastanın şikayetlerini kontrol altına almak içindir. Bu gerçeği kabul ederek tedavilerinizi uygularsanız sonuçlar daha verimli olur. Listenizdeki ilaçlardan daha farklı bir tedavi önermek bugünkü tıbbın imkanları içinde mümkün değildir.

Sizi tedavi etmemem söz konusu olursa yapabileceklerim mailinizde söz etmiş olduğunuz ilaçları kullanacağımı ve tedavi hedefimin daha rahatlamanızı sağlamak olacağını belirtmek isterim. 10 yıl önceki durumunuza geri dönmeniz ve şikayetlerinizin tamamen kaybolması gibi bir amacım olamaz..." Prof. Dr. ****** *********