711v

seyf17

Üye
Tepki
1
ben bu bisiklet hakkında genelde olumlu cevaplar aldım ama hala kararsızım kullanan bi arkadastan olumlu olumsuz yönlerini alabilirmiyiz birde fiyatlar her sitede farklı uygun fiyatlı bir yer var mı acaba

Scudo

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
2010 mayıstan beri Sedona 711v me biliniyorum, siyah-beyaz film gibi biraz,:D 11.000 den fazla km gördü sanırım kendisi, :D çıt yok. Bisiklete diyecek çok sözüm yok, alıp keyfini çıkartacağından eminim. :)
not: Bisikletimi arazi de maksimum 40-50 km kullandım, hep asfaltta idim. :) Şuana kadar sadece arka QR, barend ve selem değişti. Pişman olmazsınız renkleri kadro tasarımı, kadro anlamında her şeyi oldukça iyi, benle kalmadı biri abime biri onun arkadaşına olmak üzere 2 kişiye de 2011 711 aldırdım. Sana bir tavsiyem var, aynakol veya krank takımı dediğimiz kompenente dikkat et, 2011 dekinde oldukça düşük bir model vardı abimin Bisikletinde sanırım shimano fc-m191 tarzı birşeydi. Ön üst dişlilerden bir kaçı kırılmıştı. Bende ki suntour v3 xct hala xct ama Bisikletim bakım görmeseydi eminim birçok parçasının kondisyonu çok çok azalacaktı. :)) Onun dışında arka ve ön göbeğin uno-düşük modellerini kastediyorum, olmadığından emin ol shimanoların seri dışı olsa dahi oldukça sağlam oluyorlar.

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
Başlangıç için kalite fiyat oranı iyi bir bisiklet.Forumdan 2.el 500 tl altında bulabilirsin.

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
@Harun Sayı

Bende bu model sedona almak istiyorum. Sizin gibi daha çok şehir içinde kullanıcam ve biraz sürat tutkunuyum. Bu model bir mtb ile ne kadar hız yapılır

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
@ibrahim uzun

Sürat tutkunu isen mtb yanlış seçim. MTB daha çok bozuk arazilerde kullanılmak için tasarlanmış bir bisiklettir, lastikleri kalın ve dişlidir, hız yapmaya bir yol yada şehir bisikleti kadar elverişli değildir. Benim amacım bisikleti asfalt'da kullanıp hız yapmak diyorsan 711V'yi boşver git bir yol bisikleti al. Ama bir yol bisikletinide bozuk arazide kullanamazsın bunuda unutma. Ben yaklaşık 20 yıldır mtb kullanıyorum ve şimdiye kadar bir mtb ile gördüğüm en yüksek hız Bianchi Aspid SF ile saatte 70 km oldu. Tabiiki bu hıza yaklaşık 2 km uzunluğunda tamamı yokuş aşağı olan bir yolda ulaştım. Şu anda kullanmakta olduğum Whistle Miwok 1161D ile yine yokuş aşağı yolda en fazla 58-59 km hıza ulaşabildim, lastiklerim 2,10 bu arada tabii. Düz yolda ise bir mtb ile saatte 40 km'nin üzerine çıkamazsın.

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
Sedona 711 başlangıç için yeterli bir bisiklet , şehir içi , şehir dışı , hafif arazide sizi mutlu edecektir.Şehirler arası kullanmak istiyorsanız yol , yada şehir bisikleti daha uygun gibi duruyor. Hız konusu kullanıcıya bağlı bir durum.Düz yolda 30-35 arası normal sanırım , ben son sürat olarak 55 gördüm ama bu tabi anlık bişey. Bence alırsanız sizi üzmez.

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
@akgulcemal

ya hız derken arada bir adrenalin için hızlanmaktan bahsediyorum. yoksa sürekli hızlı tempoda sürüşten bahsetmiyorum. benim şuanki bisikletim çift amortisörlü onda bile yapabildiğim kadar hız yapabiliyorum onun için mtb gözümü pek korkutmuyor hem de ilk mtb deneyimim olacak onun için merak ediyorum sürüş zevkini. baktım ki umduğumdan kötü çıktı o zaman da daha ince bi lastik alır takarım sorun olmaz.

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
20 yıldır mtb'ye binmeniz takdire şayan fakat mtb kavramı kaç yıldır var anlayamadım açıkçası

seyf17

Üye
Tepki
1
2. el 500 diyorsunuzda 0ı zateb 650ydi gecen gün bir sitede alacaktım birkac gün sonra 700ü gecmez kızdımda almadım acıkcası fiyatlar her sitede cok farklı ya ne iştir anlamdım

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Ben ilkokulu bitirdiğim zaman yani 1992 senesinin yazında mtb yani dağ bisikleti kavramı vardı. Tabii o zaman piyasada Bisan ve Beldesan gibi markalar modaydı. Bianchi 1992'de Türkiye'de varmıydı hatırlamıyorum ama 1993 senesinin yazında en yakın arkadaşıma babası Bianchi Meta marka bir bisiklet almıştı, bu o zaman için muhteşem bir bisikletti. Sonra o senenin kışında benim Bisan Everest marka bisikletim çalınınca 1994'ün yazında babama Morishima Sierra marka bir bisiklet aldırmıştım, kullanması inanılmaz zevkli bir bisikletti Morishima. Bu yaşıma kadar Morishima'dan aldığım zevki kiçbir bisikletten almadım ben. Bu arada konuyu iyice dağıttık :)

seyf17

Üye
Tepki
1
711v 2012 modeli bulunan ygun bir site var mı acaba bildiginiz