Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

711 mi Borla mı?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında KaanDurgut tarafından paylaşıldı.

1. KaanDurgut

KaanDurgut Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.Bisiklet alacağım.İki model arasında kaldım.711 in fiyatını sordum adam 420 dolar dedi.Bu fiyat iyi mi ?Birde kadro boyu kaç olmalı?Benim boyum 1.76 ve 16 yaşındayım böyle giderse 1.80 i bulurum gibi.Yani ilerdede kullanmak istiyorum.teşekkürler .

2. Ahmet Gürkan

Ahmet Gürkan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    711 ile borla arasında aksam açısından bazı farklılık var. 711'de tabi ki Borla'ya göre üst sınıf aksamlar bulunmakta ayrıca 711'de kilitlenebilir ön maşa da yer alıyor. aralarında sanırım 100 ytl kadar fiyat farkı var, 711 aradaki fiyat farkını bence doldurabiliyor. Kadro boyu olarak 16"'i öneririm. Ben de seninle aynı boydayım 16" kadro ile rahat sürüş yapabiliyorum.

3. unformat

unformat Yeni Üye

Seviye:
    Bisiklet alacak arkadaşlar kadro boyu ve model olarak şu sıralar 711'de sıkıntı var sanırım. Ben bulamadım 711, Aslı Bisiklet'de bile yoktu. Kaçkar'da bir tane vardı onun da kadrosu uygun değildi. Ameoba Hussar alacağım bu nedenle, son dakikada cayarsam Merida TFS 100 de olabilir :)

Yani demek istediğim hayal kurmadan önce istediğiniz modelin uygun kadro boyunun olup olmadığını sormanızda fayda var, hayal kırıklığına uğramayın benim gibi :)

4. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    arkadaşım 420$ çok denmiş.711in fiyatı 390$ dır.o da şu anda 470 ytl gibi bir fiyat yapar ve çok ucuz bence 711 için.bütçen rahatsa al.borla da tatmin edecektir ancak 711 almak varken al.

5. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    unformat Mosso Falcon'u da öneririm.Falcon kullanıcısı olarak gayet memnunum.Konunun özüne dönersek,arkadaşım 711v alabilcek durumun varsa onu al.Zaten Borla daha alt sınıfta kalıyor.711v'ye vereceğin paradan memnun kalırsın.

6. KaanDurgut

KaanDurgut Kıdemli Üye

Seviye:
    Arada 37 ytl kadar bir fark var.Bütcem 550 ye kadar.Yani yaklaşık 500 ytl kadar ediyor bisiklet.Geriye kalanada km saati vs alabiliyorum.Konyada sedona bayisi tek olduğu için fazla bir alternatifde yok tabi fiyat konusunda.
    711 alacağım galiba.Bayiyi aradım sordum ellerinde varmış 16' kadro olan.Eğer o olmassa borla alırım.(İnşallah olur :D )

7. encralis

encralis Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sedona ve Borla'ların malzemeleri olmadığı için şu anda üretimi durmuş durumda.
    Yani şu an piyasada Borla ve 711 sirkülasyonu durmuş durumda.
    Elimizde 711 ve Borla'ların 14" kadro boylu olanları bulunmaktadır.
    2008 711'in liste fiyatı 435 $'dır.
    Peşin fiyatı 390 $'dır.
    Kadro boyu olarak size 16" size ufak gelir.
    Eğer ki sürekli arazide kullanacağım diyorsanız sorun yok.
    Ama asfaltta da kullanmak istiyorsanız 18" tam size göre.
    Fiyat/Performans olarak Hussar öneririm.

8. unformat

unformat Yeni Üye

Seviye:
    Hussar tip olarak da güzel ancak nakit fiyatı 590YTL civarında, arkadaşın bütçesini aşıyor.

Bir de benim gibi çok kararsız olma, al ve binmeye başla. Ben karar verdiğim zaman alsaydım şimdiye istediklerimi başarmaya başlamış olabilirdim. Kararsızlık zor şey :)

9. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    711v :) kesinlikle