700x32 Lastik tavsiyesi

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Merhaba arkadaşlar elimdeki Trek Fx7.1 in üzerindeki Bontrager lastiklet 3 yıllık kullanımdan sonra artık sizlere ömür.Bontrager lastiklerden çok memnunum fakat fiyatı oldukça yüksek.(47€- 140 tl)İşe neredeyse hergün bisikletle gitmekteyim ve mümkün oldukça bisiklet yolunu kullanmaktayım.Bisiklet yollarından atık madde ve cam kırıklarının eksik olmadığı hepinizin malumu.Giderken yere bakmaktan karşıya bakamıyorum.Aman cam denk gelmesin vs..Lastiğin işten dönüşte patlaması o kadar sorun değil fakat işe giderken patlaması zaman ve moral açısından kötü oluyor.Aradığım lastikte birinci önelik patlamaya gerçekten dayanıklı olmasıdır.Hikayeden zırhlı olmamasıdır.İkinciside biraz ekonomik olmasıdır.Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.

Scudo

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Merhaba, arkadaşıma bir kaç ay önce bu lastiği almıştık. Aradan geçen zaman içinde ciddi yol yaptı ve bildiğim kadarıyla daha patlamadı. Schwalbeler filan düşünüldüğünde ciddi anlamda fiyat performans lastiği olduğunu düşünüyorum.

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
(link)

Ben kullanıyorum.. Bontrager A göre fiyatı da uygun... Merlincycles.com 21₺ kargoyla gönderiyor.

Ben de işe gelip giderken kullanıyorum.. Sizle aynı endişeleri paylaşıyorum... Neyse ki şimdiye kadar işe giderken hiç lastiğim patlamadı.. ;)

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Eşimin şehir bisikletinde 700x32c Continental Gatorskin var. Hiç patlamadı, performansı da oldukça iyi.

kronik

Aktif Üye
Tepki
56
İsim
volkan
Bisiklet
Mosso
(link)

bunu tavsiye ederim, forumda konusu var bir arkadasın tavsiyesi üzerine aldım cok memnunum, akıcılığı ve patlama direnci cok iyi.

buda yeni gelmiş 5mm zırhlı ultimate diye geçiyor ben alırken yokdu bunuda tavsiye eden cok.

(link)

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Evet değerl tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ediyorum.Diğer bilinen markaların kaliteleri ortada.Rubenanın fiyatı neredeyse 5/1 fiyatina.İnsan neden bu kadar ucuz demeden geçemiyor.Acaba kışın soğukta çok sertleşme yapıyormu?Yol tutuşu nedir?Lastiği patlatmayalım derken kafa göz patlamasın sonra:)

BF Okuyucusu

Okuyucu
Tepki
65
İsim
Okuyucu
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Amoeba
Bisikletimin ustunde standart maxxis detonator 32c gelmişti bi sure kullanip sonra schwalbe maraton 38c takmistim.

Dissiz, guzel akici bi lastik yol tutusu ve donusleride guzel ama bana guven vermedi pek patlak konusunda.

Rubena nin bircok lastigine isinamadim ama gecenlerde bir arkadas patlak korumali bi modelden bahsetmisti forumda. 38C idi ama.

1000+ km hic patlamadigini ve maratonun 1/3-1/2 fiyatı var demisti suan bulamadim ama bazilari epey memnunuz yazmislar.

Bulamadim ama 38C olur derseniz bulursam mutlak linklerim burayi

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
9 Aydır Maxxis Overdrive kullanıyorum, hiç patlak yaşamadım. Belki de şanslıyım.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Lastik bir kez patlamaya görsün.Gerisi geliyor:)Her gün binenerim 5 ay hiç patlamadığı olmuştur.Haftada 5 kez patladığıda olmuştur.Kalite büyük etken ama kısmette ayrı bir olay.Rubena hakkındaki olumlu yorumlar fiyatından dolayı olan önyargımı büyük ölçüde kaldırdı.En azından denemek için alacağım.

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
Fiyat işi hesabı karıştırıyor :D patlamaya dayanıklı olsun, bozuk yollarda tozlu asfaltta tutunacak dişleri olsun (türkiye yolları :D) ve esnaf işi olsun cebi üzmesin dediğimiz zaman benim aklıma direk schwalbe marathon green guard geliyor.

Bir trek fx kullanıcısı gözünden marathon green guard ve marathon supreme incelemesi için buyrun adres vereyim :D (link)