Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

700x23 Yol Lastiği Tavsiye

Konu, 'Tekerlekler' kısmında burak koçak tarafından paylaşıldı.

1. burak koçak

burak koçak Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba,

700x25 yol lastiklerimi değiştirip 700x23 e geçmek istiyorum,

internetten biraz araştırdım, düşündüğüm fiyat en fazla 80tl tekine..

neler önerirsiniz? ben de aşağıya bulduğum lastikleti koyuyorum, içlerinden önermedikleriniz varsa, tavsiyeleriniz varsa lütfen paylaşın, teşekkürler..

HUTCHINSON EQINOX SILVER YOL DIŞ LASTİK 700 X 23
    250gr
    81 TL

CONTINENTAL ULTRA SPORT YOL DIŞ LASTİK (KATLANABİLİR)
    250gr
    81 TL

Schwalbe LUGANO
    285gr
    46 TL

2. burak koçak

burak koçak Kıdemli Üye

Seviye:
    Micheline Lithion
    240gr
    60 TL

Michelin Pro 3
    200gr
    80 TL

3. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
  4. burak koçak

burak koçak Kıdemli Üye

Seviye:
    bülent bey,

bazı yol lastikleri tamamen silik, bazı lastiklerin ise (sizin gönderdiğinizdeki gibi) üzerinde minik çizgiler oluyor, bunun artısı eksisi nedir bu konuda bir bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

bir de gönderdiğiniz linkteki modeli sadece izmir motis bisikletin internet sitesinde bulabildim, istanbulda alabileceğim biryer biliyor musunuz?

5. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Her marka kendi istediği gibi yapıyor lastiğini , sözde slick olanlar daha hızlı tamam sürtünme vs çok az bir fark olabilir ama dış yüzeyi tırtışlı olanların ıslak veya kuru zeminde yol tutuşu tartışılmaz maxxisler antreman lastiği olarak geçiyor ama ben buna katılmıyorum yarışlarda kesinlikle sorunsuz kullanılabilir, Türkiye şartlarında kullanılabilecek en iyi ve ucuz lastik olduğunu düşünüyorum patlağa karşı koruması da cabası tam slick lastiklerde aşınma çok hızlı, ayrıca her antreman sonrası göze hoş gelmeyen kesikler görmek adamın canınıda sıkıyor, bu lastik roadbikereview den 5 üzerinden 4.7 almış 100 liraya bu lastik bedava derim ;) bu arada pro bisikletçilerin %90' ı da dış yüzeyi tırtıklı-tırtışlı diye tabir edilen bu tarz lastikleri kullanıyor tabi tubless olarak ;)

sonEr´´ ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bülent bey bilgilendirme için teşekkürler.benimde bir sorum olacak arkadaşın söylediği siteye gidince orada gayet hesaplı maxsis detanatörün 700x23 lastiğini gördüm. hemde dayanamıyacağım renkte kırmızı :) ben bu lastiğin mtb için olanından 26*1.50 kullanmıştım cok da memnun kalmıştım. şu an lugano kullanıyorum ama değiştirme vakti yaklaşıyor o yüzden eğer maxsis detanatör kullandıysanız bilgilendirme yazarmısınız .katlanabilir mi mtb deki modeli gibi ve genel özellikleri yol tutuşu filan gibi.satıcı fırmaya yazdım ama cevap vereceklerinden emin değilim o yuzden size sorayım dedim.Şimdiden teşekkürler.

sonEr´´ bunu beğendi.
  7. İ.Mutlu DEMİR

İ.Mutlu DEMİR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Lugano tasiyemdir bende kullanıyorum güzel lastik korkmadan istediğin viraja gözün kapalı girebilirsin suya bişe diyemem iyi günler

8. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:

Daha önce detanatör kullanmadım ama yakından inceleme imkanı buldum re fuse lere göre bir kaç basamak daha alt kalitede, yarışa gelmez görüntü olarak zarif değil, gerek hamuru gerek dış yapısı itibari ile iyi kalite bir yol bisikletine kaba kaçacak türden, 10 kg lik bisikletere pazar gezintisi için takılıp sorunsuz kullanılabilir.;)

Ferhat Köse ve sonEr´´ bunu beğendi.
  9. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Çok teşekkürler sizin fikirleriniz önemli benim için 8800 gramlık bianchiye olmaz demek ki :) bu kadar hafifletip de geri kabalaştırmaya gerek yok :) sanırım luganodan sonra paraya kıyıp ultremor alacaz gibime geliyor :)

Bülent ÖZER bunu beğendi.