700-750 TL Bütçe Şehir bisikleti yada yol bisikleti

Enes52

Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlarım, abilerim. Kısa bir süre önce bisiklet almaya karar verdim. Bütçem 700 TL civarı 750'ye çıkabilir. Şehir yada yol bisikleti almaya karar verdim. İkinci ele sıcak bakmıyorum. Boyun 1.76 civarı kilom 76 kg civarı. Oturduğum site çarşıya 5.5-6 km uzaklıkta, gelip giderken dolmuş 3 TL masraf oluyor onun yerine bisikletle gidip gelicem asfalttan hem bedava hem sağlıklı hemde dolmuştan daha hızlı giderim. Şehir içinde de yollar asfalt ama tabii ki bazı yollarda asfalt bozulmuş, patlamış. Öncelikle şehir bisikleti mi almalıyım yol bisikleti mi eğer yol bisikleti alirsam bu bütçede kaliteli bir yol bisikleti bulabilir miyim yoksa şehir bisikleti ideal mi ? İlk defa bisiklet alıcam biraz heyecanliyim kusura bakmayin çok soru sordum en son bisikletim çocuk bisikletçiydi.

Şimdiden teşekkürler. :)

e-tab4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo

Samet K.

Aktif Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
Bence sehir bisikleti bak kendine cunku yol bisikleti o fiyat araliginda sana istedigini vermeyebiliri. Sehir bisikleti onerim ise baslangic asamasinda salcano city fun 60 iyidir.

Xalil8

Aktif Üye
Tepki
98
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk bisikletinse,bence yol bisikleti alma.Şehir modellerinde city fun ve sedonanın şehir bisikletlerine bakabilirsin.

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
Salcano'nun uygun ön amortisörlü modelleri var onlara yönel derim.

Enes52

Üye
Tepki
1
Salcano city fun 60 iyi gibi, peki kadro boyu ne kadar olmalı yeni hesapladığımda boyum 1,79 cm bacak boyum 84 cm çıktı ?

Enes52

Üye
Tepki
1
Biraz araştırdım da City Fun 70 için 60'dan daha iyi diyolar ama 70'de amortisör yok heralde, amortisör olmadığı için rahatsız eder mi asfaltta gidicem gerçi ama ?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Enes52

Aşırı bozuk bir asfalt yoksa rahatsız etmeyecektir.

Enes52

Üye
Tepki
1
@Berke Kazankaya

Yok sadece bir kaç sokakta bazı bölümlerde var. Sanırım tercihim City fun 70'den yana olucak.

• Beğen
Tepkiler: Berke

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben mtb, sonra şehir/tur, sonra yol bisikleti şeklide seriyi takip ettim.
Ve sana tavsiyem, amacına odaklan, eğer yol bisikleti istiyorsan hiç diğerleriyle vakit kaybetme git yol bisikleti al, sürdüğün bisikletin keyfini çıkart mutlu ol.

Enes52

Üye
Tepki
1
@Oguz_

Benimde asıl amacım buydu ama bütçe sıkıntısı olunca şu an yeni ev yaptırdık kredi borçları falan var şimdilik şehir bisikletiyle idare edip üniversiteye kadar para biriktirip üniversitede yol bisikleti almayı planlıyorum.

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Enes52

Bütçe 750 lira fena değil, ikinci el falan iş yapmaz mı? Ordu da ikinci el yol bisikleti bulabilir misin o da var ya, artık sen daha iyi bilirsin.
Decathlon'da ucuz triban var, modeli hatırlamıyorum, tahmini söylüyorum senin bütçenin 300 lira üstünde falandır ve bu bisiklet yeni, dolayısıyla sen o bütçeyle muhtemelen 2.el birşeyler alabilirsin diye düşünmüştüm.

Enes52

Üye
Tepki
1
@Oguz_

Maalesef bulmam imkansızdan da öte. Ben Ordu/Fatsa'da oturuyorum Ordu'daki bisikletçileri bilmiyorum ama burdaki bisikletçilerde şehir bisikleti bile yok, yol bisikleti bulmayı düşünemiyorum 2. el yoktur zaten. İnternetten Salcano city fun 70 almayı düşünüyorum bir bisikletçiyede götürür kurdururum.

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
"Bisiklet Seçimi" kategorisindeki başlıkları okudunuz mu? Benzer sorular ve cevapları çok var orada. Benim de birkaç yorumum var. Aynı şeyleri tekrarlamaktansa, sizi bilginin kaynağına yönlendirmenin daha verimli olacağını düşündüm. :)