Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

700*23'e alternatif.

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında tolga ümre tarafından paylaşıldı.

1. tolga ümre

tolga ümre Üye

Seviye:
    herkese selamlar..
    Carraro D'ambiez 915'i 6-7 aydır kullanıyorum http://www.carrarobisiklet.com/915-d-ambiez-flat-bar-24v.aspx
    fakat bir arkadaşımla yakında 560 kilometrelik bir tura çıkacağımızdan dolayı,başıma her uzun yolda bela olan 700*23lük jant ve lastiklerime alternatif düşünüyorum.
    konuya hakim forum üyeleri bana önerilerde bulunursa sevinirim.
    Örneğin,bu sorunu 26'' mtb cant seti ve ona uygun bir lastikle bisikletimdeki 28''lik maşayı değiştirmeden kotarabilir miyim?

2. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bazı tecrübelerime dayanarak birşeyler yazmak isterim, konunun otoritesi değilim, yanlışım olursa arkadaşlarım düzeltsin.
    Benzer bir durumu yaşadığım çin faydası olabileceğini düşünüyorum. Bu bisiklete 700*28 ' e kadar lastik takabilirsin. Özellikle Specialized marka "All condition sport" lastiği ve Joe' s dolgulu iç lastiği kullanabilirsin. İç lastik değişmese de bahsettiğim dış lastik oldukça kaliteli. Yanlış hatırlamıyorsam iki lastik ve iki de bahsettiğim iç lastik 80 EU gibi bir fiyata mal oluyordu. 700*28 in üzerine çıkamayacaksın büyük bir ihtimal ama gerek de kalmayacak.
    Bununla beraber eğer fiyat yüksek gelirse aynı ebatlarda Rubena nın da reflektörlü lastikleri var, nasılsa yanında yedek iç lastik de olacağı için bu lastiklerle de fazla sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Kullandığım ve memnun kaldığım bir lastik.
    Verdiğin linke bakmadan Flat Bar kullansan daha rahat olabilir diyecektim ama zaten flat barmış bisikletin. Ben de kendi Scott Speedster S10 bisikletimi bu şekilde düz barla uzun yolda kullanmıştım (birkaç defa 25 km lik bir parkurda- bana göre uzun :)) ve şimdi yarış gidonu ile devam ediyorum yoluma (görsellik ve yarış bisikletinin ruhuna daha uygun olduğunu düşündüğümden :)) ve Flat Bar' ın biraz daha konforlu olduğunu düşünüyorum.
    Kazasız sürüşler dilerim, saygılar

tolga ümre bunu beğendi.
  3. tolga ümre

tolga ümre Üye

Seviye:
    önerilerinizi bir bir not aldım,araştıracağım..