Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

7 li vites sistemine 8 veya 9 lu ruble

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ahmet Kapusuz tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Kapusuz

Ahmet Kapusuz Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar bisikletimde şu anda takılı olan ruble 7 li ruble. Ben jantları ve göbekleri değiştirip 8 veya 9 lu sisteme geçmeyi düşünüyorum. Fakat maddi kısıtlardan dolayı hepsini bir anda değiştiremeyeceğim. Ben şu andaki sistemime sadece arka rubleyi 8 veya 9lu yapıp bir veya iki dişliyi iptal ederek kullanabilir miyim? Yoksa illa ki bütün vites sistemini bir arada mı değiştirmem gerekli? Teşekkürler

2. Alp Kuterdem

Alp Kuterdem Forum Demirbaşı

Seviye:
    olabiliyor ben kısa süreliğine de olsa tourney arka aktarıcı 7 li olmasına rağmen 8 li ruble taktım ancak şunu belirtiyim cok iyi verim alamıyorsun.Bazen tek vites değiştirmene rağmen 2 dişli atlatabiliyor ama gecici süre icin kullanabilirsin Tabi şunu da belirtiyim vites kollarını da 7 liden 8 li ya da 9 lu kollarla değiştirmen lazım.7 li kollarla 9 lu dişli sistemi calışır ancak dişli atlama olayı cok olur:in:

Ahmet Kapusuz bunu beğendi.
  3. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    7'li sistemin göbekleri genelde vidalı oluyor. Kaset/vidalı göbek ayrımına da dikkat etmenizi öneririm.

4. Ahmet Kapusuz

Ahmet Kapusuz Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Cevaplar için teşekkürler. Şu andaki arka göbek vidalı. Fakat yeni bir jant seti ve yeni bir ruble ile kasetli 8 li sisteme geçmeyi düşünüyorum. Beni bir ay kadar idare ederse bir sonraki ayda da vites kollarını falan değiştirmeyi düşünüyorum.

5. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    eğer 7 li sistemden 8 li sisteme gececekseniz, sorun olmaz, çünkü 7 li ve 8 li sistemlerin dişli aralıkları aynı olduğu için rahatlıkla vites ayarını yapabilirsiniz, sadece rublenin en alttaki veya en üstteki dişlisini kullanamazsınız.

6. M.Uğur Özkol

M.Uğur Özkol Aktif Üye

Seviye:
    ben bianchi track marka bisikletimi 7'li den 8'li rubleye çevirdim. Arka göbeği ve vites kollarınıda değiştirdim jantları değiştirmen gerekmiyor başka bir nedenden jantları değiştirmen gerekiyorsa ayrı tabi. Arka aktarıcı shimano tourney ama ayarları yapıldığında gayet düzgün çalışıyor diş falan atlamıyor hatta ayarlarınıda internetten bakıp kendim yaptım.

7. M.Uğur Özkol

M.Uğur Özkol Aktif Üye

Seviye:
    bu arada elimde shimano altus 8'li vites fren kolları (sıfırdır bisiklet üzerine hiç takılmadı) ve shimano cs-hg30 ruble var( 11-30 diş , 4-5 km anca kullanılmıştır) işine yararsa uygun fiyata veririm sana.