''7 kasım bisikletliler derneği ''

BF Okuru

Üye
Tepki
2
10 kasım dolayısıyle düzenlenecek derneğin etkinliğini burdan haber edeceğim geçen sene atatürkün şişlideki evi önünde buluşarak köprüden geçmiştik...gelişmeleri daha sonra ileteceğim...

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mtsemiz

bisikletliler derneğinin forumdan gelişmeleri an ve an buraya aktaracağım ...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
http://img406.imageshack.us/img406/1109/atayadevziyaret131.jpg

geçen sene köprü geçişi .....
bir çok kez bd nin önderliğinde köprü geçişleri polis eskortları ile sağlandı....

http://img442.imageshack.us/img442/3442/hpim1653q.jpg

dünya bisiklet kutlamaları bd nin organize ettiği tura 600 yakın bisikletli katıldı geçen haziran ayı...

KerimBulut

Daimi Üye
Tepki
29
Güzel bi organizzasyon olur. Bi aksilik çıkmazsa kesinlikle katılmaya çalışlacagım.

KerimBulut

Daimi Üye
Tepki
29
Peki Ümraniye den Şişli ye en kısa nasıl giderim. Saat kaçta orda olacağız bilgileri verebilirseniz sevinirim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@kerem seckin

bd nin sitesinden takipteyim..
kerbul sabahın köründe kalkarsın erken yatarak..
ümraniyeden kadıköye basacaksın ...
beşiktaş iskelesinden kadıköyden vapura binip beşiktaşa geleceksin beşiktaştan stadın oraya topuklayıp şişli istikametine çıkıp atatürkün evinin önüne geleceksin ....
beyaz ahşap bina yol yanında ....kime sorsan gösterir

BF Okuru

Üye
Tepki
2
geçen sene saat tam 10.00 da toplanıldı şişlideki atatürkün evi önünde ankaraya kadar bisiklet sürenlere eşlik edildi...

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
Evet ben de vardım. ATV gelmişti , röportaj yapmıştı..

Aslında bir fırsat Kudret abi sen bir çıkıp millet arabayla gitmiyor, biz bisikletle gidiyoruz Atamızı ziyarete desen, sonra bisiklet yollarından dem vursan, sürücülerin bizlere saygı duymadığını söylesen..

• Beğen
Tepkiler: lamba

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@G. Akpınar

gerek yok ki görkem zati başkan yeteri kadar geçen sefer konuşmuştu bu seferde öyle olurmu bilemem ama galba basın gene gelecek...
koca istanbulda bir tane dernek var bu derneği her ne pahasına olursa olsun polemiklerden uzak olarak desteklemek niyetindeyim asli üye değilim ...
ulaş beyinde delta bisikletin sahibininde dernek olmak niyeti var bence çok iyi olur düşünebiliyormusun bisiklet forum dernekleşecek bence mükemmel ve hatta en mükemmeli gerek pedal sesi ve gerekse bisiklet forum ve bisikletliler derneği ortak bir mücadele yaparak bu ülkede bisikletin sorunlarına bisiklet kullananların sorunlarına birlikte çareler aramaları emek sarfetmeleri....
kim bisiklet adına çivi çakar ona saygım vardır bu bakımdan murat suyabatmazı hem eleştiririm, eleştirilecek durumu varsa tabi yani körü körüne başkanı sahiplenmem ama desteğimide dışardan veririm keza sevdiğim bir insanda ali nejattır...
dernek başkanı olarak murat beyin yaptıklarını asla görmemezlikten gelmem..
bostancıdaki bisiklet park yerleri dernek merkez yerleri...bd sayesinde vapurlarda bisiklete ücret vermiyoruz..
bir baraka deyipte eleştirmem dernek kulubeside demem bazıları çok eleştiriyorda hele hele bazıları bakırköyde yapılanlarıda eleştirmekte yalnız biraz insaflı olmalıyız...bakırköyde iki mavi çizgi ile yapılan bisiklet yolları hiç olmamasından daha iyidir izmit pilot çalışmaları bunları herkes bd nin formundan görebilir ha yapılacak çok iş var daha örneğin 1 ytl indirdi ido pedal sesi ve bisikletliler derneğinin ortak çalışmaları ile pedal sesinin istanbul temsilcisi konuya geç uyandı gerçi....ayrıca başkanla pedal sesinin istanbul temsilcisi arasındaki çatışma karşısında ben bd yi desteklerim ..kusura bakmasın istanbul temsilcisi...
ayrıca koca pedal sesinide bir kişinin hataları yüzünden yıkamam daha doğrusu pedal sesini eleştiremem bazı bisiklet grupları temsilcilerinin hataları kendilerini bağlar bağlı olduğu grubu bağlamaz bu konuda başkanla aynı fikirde olduğumu gördüm ve başkanın bu temsilci konusunda pedal sesine uyarıda bulunduğunu bana söyledi.........herkes gerçeği bilecek.....kapalı kapılar ardında hiç kimse oyun çeviremez...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
81 ilden 81 bisikletli ATAMIZIN YOLUNDAYIZ
Derneğimiz üyelerince 81 ilden, 81 bisikletli ile gerçekleştirilen “
ATAMIZIN YOLUNDAYIZ “ etkinliği 7 Kasım 2010 günü saat 10:00’ da şişli
Atatürk evi – müzesi önünden Trakya ve İstanbul İlleri bisikletlileri ile
başlayacaktır.
Kalplerimizdeki Atatürk sevgisi ve güç ile dönecek pedallarımız 4 günde
ortalama 500 km yol kat ederek 1o kasım saat 15:00 de Anıtkabir' e
ulaşacaktır.
Bu yolcuğumuzu 1920' lerde Türkiye Cumhuriyetinin çok zor koşullarında
kurulduğunu at sırtında 6-7 gün süren yolculuklarla tamamlanabildiğini,
o günkü şartları hatırlatmak için bugün demir atlarımızla bunu
tekrarlayarak ATA' mıza gidiyoruz.
İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, illerinden geçeceğiz,
Pazar sabahı CNNTURK' den
de İstanbul çıkışımızı canlı izleyebilirsiniz.
Bizlere vereceğiniz destek ve mesajlar arkamızdan esen rüzgar olacak,
yokuşları inişe dönüştürecek, bizlere güç katacaktır.

bd nin sitesinden alınmıştır.....

TÜRKER ÜNAL

Daimi Üye
Tepki
214
İsim
TÜRKER ÜNAL
Bisiklet
Dahon
Şimdi kesin toplanıyormuyuz....saygılarımla 'Kudret usta

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@TÜRKER ÜNAL

türker dostum ..
geçen sene saat 10.00 da şişlideki atatürk ün evi önünde toplandık bu senede aynı durum yalnız ben anadolu yakasından katılacağım kortej köprüden geçerse hasanpaşadan fenerbahçe stadın ordan bağdata bağlanacak ama bi aksilik olurda köprü izni çıkmazsa eminönünden arabalı vapur ile geçilir üsküdara ... henüz net bi durum yok bd sitesinde
aynı yerde kızıltoprakta bekleyeceğim korteji...

ayrıca eğerki geçen seneki gibi köprü geçişine izin verilirse köprü geçiş hakkımı kullanmayacağım bunun nedeni karayollarının bisiklete olan saygısızlığı artı ulaştırma bakanlığının ...
amerikayı yeni keşfetmiyoruz ..san fransisko köprüsünden millet bisikletle geçerken onlar keriz biz kendimizi akıllımı zannediyoruz tabi hikaye bu ülkenin abd yi sollayamayacağını bağdattaki sağır sultanda bilmekte biz burda hayaller dünyasında kendimizle dövüşerek vakit öldürürüz anca....

.... eğer kişi kişi değilse kendini tanımıyorsa istediği kadar atasözü yazsın yada onların arkasına saklansın faydası yok ne demek istediğimi anladın dimi hocam sana söylemiyorum ...
sakın üzerine alınma ..

TÜRKER ÜNAL

Daimi Üye
Tepki
214
İsim
TÜRKER ÜNAL
Bisiklet
Dahon
@Kudret Kurtcebe

saygılarımla 'Kudret abim imla hatasından dolayı özür diliyorum.. Orada olmaya çalışacağım.takipteyim .

YELKENCI

Üye
Tepki
66
Kudret bey gelişmeleri yazdığınız için ayrıca size teşekkür etmek istedim.

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
merhaba arkadaşlar aldığım bilgiye göre pazar günü atamızın yolundayız turu şişliden başlayıp boğaz köprüsü geçişi dahil bostancı sahilden devam edecek

ben katılmayacağım herkese iyi eğlenceler

bilgi dernek yön.üyesi