7 Haziran 2009 - ULUSLARARASI ANKARA DAĞ BİSİKLETİ KUPASI – ODTÜ

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
Arkadaşlar kusura bakmayın. Finaller sebebi ile inanılmaz yoğun günler geciriyoruz. Beklediğiniz duyuruyu ekliyorum.

ULUSLARARASI ANKARA DAĞ BİSİKLETİ KUPASI – ODTÜ

7 Haziran 2009 tarihinde yapılacak olan “Uluslararası Ankara Dağ Bisikleti Kupası” yarışı ODTÜ arazisinde yapılacaktır.

Yarış kayıtları Cumartesi günü Stadyum’un yanındaki Büyük Spor Salonu’nun içerisinde 13:00-16:00 saatleri arasında alınacak ve teknik toplantı saat 17:00’da Büyük Spor Salonu üst katında yapılacaktır.

Parkur için Start/Staging alanı yüzme havuzu önündeki toprak yoldur. Buradan parkur istikametinde start loop başlayacak ve ilk patika çıkışın sonundaki toprak yoldan parkura bağlanacaktır. İnişin sonundaki toprak yoldan U dönüşü yapılarak 2. beslenme alanına girilecek ve oradan Yalıncak yönüne doğru devam edilecektir. Yaklaşık 1km kadar geniş yangın yolundan gidildikten sonra patika kisma girilecek 1-1.5km patika geçişten sonra Finish alanına gelinecektir. 1. beslenme alanı finish alanında yer almaktadır.

1 Tur = 6.3km , 1 Turda kazanılan irtifa = 155m

Yarış ve antreman günlerinde sporcular Baraka Spor Salonu’ndaki duş, WC ve soyunma odası imkanlarından yararlanabileceklerdir.

YARIŞ PROGRAMI

Cumartesi 06 Haziran
09:00 – 12:00 Dünya Bisiklet Birliği gözlemcisi eşliğinde parkur incelemesi
13:00 – 16:00 Kayıtlar ve numara plakaları dağıtımı (Büyük Spor Salonu)
17:00 – 17:15 Yarış Teknik Toplantısı (Büyük Spor Salonu)

Pazar 07 Haziran
09:00 Master 40+, 50+, Yıldız 15-16 Races
10:30 U23-B, Elite-B, Genç Erkek (uluslararası), Genç Bayan, Master 30+ Yarışları
13:00 Elit Erkek ve Elit Bayan yarışları (uluslararası)
15:30 Ödül Töreni

KONAKLAMA VE ULAŞIM

Otobüs ile gelindiğinde AŞTİ’den (Ankara Şehir Terminali...) ODTÜ Çukurambar tarafından yaklaşık olarak 4km kadar mesafededir ve buradan gelindiğinde A4 kapısından giriş yapılıp yokuş aşağı inildikten sonra, kavşaktan düz devam edilerek yurtların arasından geçilip Spor Salonuna ulaşabilirsiniz. Eskişehir Yolu üzerinden gidildiğinde 2-3km sonra A1 kapısından girilip buradan devam eden 2km’lik düz yoldan sonra Stadyum’a varılır ve sola devam ederek Büyük Spor Salonu’na ulaşabilirsiniz.

Ucuz yollu konaklama için ODTÜ Rektorlüğü ile görüşmeler yapılmıştır. Ancak öğrenim döneminin sürmesi nedeni ile yurtlardan yer sağlanamamıştır. ODTÜ yönetmeliklerine göre arazisinde çadır kurmak ve kamp yapmak yasak olduğu için sporculara bu imkan sunulamamaktadır.

Konaklama için şehir otelleri genelde Ulus tarafında yer almaktadır. Ancak Ankara’da çok sayıda bulunan misafirhaneler ve öğretmen evi gibi seçenekleri değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Başkent Öğretmen Evi : (0.312) 212 96 40
TODAİE Misafirhanesi : (0.312) 231 73 60
Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli : (0.312) 212 43 60 - 212 66 72 /28-29
Karayolları Genel Müdürlüğü : (0.312) 415 70 00
DSİ Genel Müdürlüğü : (0.312) 312-417 83 00 (20 hat)
Orman Genel Müdürlüğü : (0.312) 2964000

http://img132.imageshack.us/img132/5636/metucourse2009.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/1397/metuprofile2009.jpg

Scudo

exacbachay

Daimi Üye
Tepki
43
Bozcan Ankara dışından gelecekler için ''Büyük spor salonu'' içerisinde konaklama imkanı olamazmı?

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
@exacbachay

Abi konaklama konusunda malesef Odtü yerleşkesi içinde bir imkan ayarlayamıyoruz. Güvenlik gerekceleri ile ve daha önemlisi yönetmelikler sebebi ile yerleşke içinde konaklamaya izin vermiyorlar.

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
hızlı bir parkur olmuş... tekniği çok değil.. yağmur nedeniyle şimdilik zemin biraz yumuşak ama yarış gününe kadar yağış olmazsa tam oturur.. özellikle ilk fotoda sol kısımdaki son etap çok zevkli..

• Beğen
Tepkiler: d.berkay
Tepki
58
çok tatlı bi parkura benziyo hadi herkeze başarılar dilerim. Pki kaç tur atacağımız belli değil mi yazda göremedim ben.

B

bellsk

Misafir
Yıldız 15-16 Races:3 tur

genç erkekler:5 tur

olması gerekiyor.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Uluslararası MTB yarışlarındaki Elit A kategorilerinde ilk 10'a mı para ödülü veriliyor?
Yanlışsa ilk kaça ödül verildiğini bilen varsa, yazarsa sevinirim.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Bozcan bilgiler için çok teşekkürler. Sanırım bağağı bir araştırma yaptın ve federasyonun kafasını iyice şişirdin :) Keşke şu senin çabanın bir kısmını gösterebilseler de bi kaç gün daha öncesinden resmi sitelerinde verseler şu bilgileri.... Federasyonun sitesine senin böye bir katkıda bulunabilme şansın varmı? (Tabii müsait olabiliyorsan)

Çabaların için tekrardan teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Bozcan

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
pazar sabahı inşallah oradayım:)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@athletic

Fatih bildiğim kadarıyla yarışın kategoriye göre ilk 10 ile 15 arası değişiyor, tam bilen bir sporcu sanırım tam değerleri yazar...

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
Arkadaşlar fotoğraflara picasaweb'ten gerçek boyutlarıyla ulaşabilirsiniz..
(link)

ESKİŞEHİR YOLU ÜZERİNDEN;

http://lh4.ggpht.com/_pCXVmLw6HxQ/SioEPQjgDMI/AAAAAAAAAK8/lITG82D65Vg/s640/asti%20eskyolu%20bss.JPG

Aşti'den Çıkıldıktan sonra Armada'ya doğru olan geniş sapakla Eskişehir Yolu üzerine çıkılır yaklaşık 3 km düz bir sekilde devam edilir.. Yol üzerinde Söğütözü Cd. üzerinden geçilir, ondan sonraki büyük sapak ODTÜ kavşağıdır..

ODTÜ'ye A1 Kapısı(Eskişehir Yolu Kapısı) ile giriş yapıldıktan sonra 1,5km kadar düz devam edilir, döner kavşaktan hafif sol yaparak çarşıya giden yolda devam edilir, sağdaki ilk sapak Büyük Spor Salonu (BSS) girişine giden yol ve aynı anda BSS otopark girisidir.
Hoşgeldiniz.

KONYA YOLU ÜZERİNDEN

http://lh5.ggpht.com/_pCXVmLw6HxQ/SioEmJeq9ZI/AAAAAAAAALY/9Ocq5I07gcM/s640/asti%20konyayolu%20bss.JPG

Aşti'den çıkıldığında Konya Yolu'ndan(Mevlana Bulvarı) 2km kadar devam edilir, Çetin Emeç'le Kesişim Köprüsünden sağa sapılır kısa bir süre ilerledikten sonra V seklinde yol ayrımı vardır.

Soldan gidildiginde biraz tırmandıktan sonra iniş vardır, Makromarket'in yanından gectikten sonra (hemen önündeki degil) sağa virajla devam edilir ve yol ayrımından sola dogru yol takip edilir. A4 Kapısından girip kavşaktan düz devam edip yurtların arasından gecilir. Yurtların bitiminde kavşak gibi birşey göreceksiniz.. Sağ taraftaki merdivenler ve patika BSS'ye gider.
Hoşgeldiniz..

(not: V yol ayrımında sağdan gidildiginde 100.yıl semti pazaryerine varıp tansaş'ın yanından yukarı dogru devam ederek ücgen yol ayrımında (visnelik tesisleri tabelası vardır) once sol (visnelik'in ters yönüne) sonra ilk sağdan saparak da ODTÜ A4 kapısına tırmanabilirsiniz fakat evlerin arasında boğulmayın istedim (nerden sapacaktık nereye gidecektik) arabaların tercih ettigi yolu tarif ettim.. Ama 100yıl icinden yolu kısaltmış olursunuz.. isteyen oradan da gelebilir.)

Finallerle boğuşmaktan başlıgı bugun görebildim umarım işinize yarar, çok geç kalmamışımdır..

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
Elim değmişken bunu da belirteyim dedim;

http://lh5.ggpht.com/_pCXVmLw6HxQ/SioRQt2oonI/AAAAAAAAAMI/0MjpdpZy03Q/s640/ODT%C3%9C.jpg

Kırmızı Kısım; Çarşı

Çarşı'da birçok mekan bulunmakta, sulu yemek haric her türlü şeyi bulabilirsiniz =)

Sarı Kısımlar; Çatı, Doyurucu, Arka Bahçe

Buralarda tabagını doldur tarttır sistemi gecerlidir.. Çeşit cogunlukla boldur..

Yeşil Kısımlar; Numaralı yurtlar..

Her yurdun kendi kantini vardır, buralardan da yeme-içme ihtiyacı karsılanabilir.. Yurt kantinleri herkese açıktır.. Kendi yurdum olmasının da etkisi var ama bence en ideali 9.yurt kantini'dir (koyu yeşil).. Malzemesi bol, uygun fiyatlı ve bol cesittir.. tavuk çevirme ve döner dahi vardır =) Daha sonrasında ise 5.yurt kantini adını duyurmustur, sulu yemekleri ve menüleriyle ünlenmistir..

Kahverengi Kısım; Şok

MigrosTürk 'ün Bir Şok mağazası da burada yer almaktadır.. Ufak tefek alısveriş ihtiyaçları icin idealdir..

Bir de burada belirtmedigim, çarşının arka kısmında tenis kortları büfe vardır ki çayı çok güzeldir =)

Resmin büyük hal bir önceki mesajımda yer alan picasaweb linkinde mevcuttur..

(link)

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
teşekkürler. keşke 1 hafta sonra ya da 2 hafta önce olsaymiş yariş diyoruz ama artik onumuzdeki senelere.

bu arada spor salonunda mat-uyku tulumu şeklinde konaklama da dahil konaklama imkanlarını odtü normalde sunuyor (daha once spor salonlarında 500 kadar kişinin kaldığı, hem misafirhaneden hem yurtlardan dönem içinde yararlanılan pek çok organizasyon oldu) fakat cıldırtıcı ve standart yoksunu bir yonetim anlayisi olduğu için düzenleyen insanlari zaman zaman cildirtabiliyorlar. onceden işlere başlayip sabırla ugrasmak gerekebiliyor.

yarisi cok merak ediyorum, lisanssiz katilma sansi olmadiğindan saniyorum katilamam fakat nasil inildiğini çikildiğini merakla görmek istediğim noktalar mevcut arazide, yarisacaklara bol sanslar organizatorlere bol sabirlar, umarim geç oldu ama güç olmadı durumu yaşanır.

mistikmust

Üye
Tepki
9
katılmasamda izlemeye gelicem galiba. orman, doga bocekler bunların arasından hızla gelip geçen bisikletler... daha ne olsun :)

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
yarış gayet güzel gözüküyordu bir izleyici gözüyle. yariştan sonra bir tur attik parkur da gayet hoş yapilmiş gibi geldi (tabi tecrübeli arkadaşların yorumlari onemli bu konuda, benim gördüğüm ikinci yarış parkuruydu), yarişan herkes bence iyi iş başardı. Yalnız elit erkeklerde biraz daha çekişme olsaydı keşke 3. turdan sonra koptu yarış, pek heyecanlı olmadı :) elit kadınlar yarışı da ilk turdan fark oldu, o da pek heyecanli değildi dolayısıyla.

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
@bisikletcanavari

Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın. Evet benimde çabalarım cok ama tek değilim benimle çalışan bir ekip var.

Federasyonun sitesi malesef benimlen alakalı değil :)

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Diğer katkısı olan arkadaşları da ayrıca tebrik ederim. Federasyonu özellikle seçimlerden sonra sporcularla daha bir ilgi alakalı gördüm. Benim gözlemim bu yönde ve bunu olumlu anlamda söylüyorum. aynı ilgi alakayı online bilgilendirme de de gösterseler çok güzel olacak ;)