Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

7-8 Şubat - Lüleburgaz-Vize-Kıyıköy çadır kamplı bisiklet turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında gatila tarafından paylaşıldı.

1. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    Trakya Bisiklet olarak uzun bir aradan sonra havaların biraz ısınmasını fırsat bilip güzel bir tur planlıyoruz.
    Gerçi düne kadar pazar günü havayı açık gösteriyordu ama şimdi yağmur olasılığına döndü. Max. sıcaklık 13 derece civarı. Lodos olabilir. Yani gidiş kolay, dönüş zor :)

Cumartesi sabah Cahit abi ve Rahman Lüleburgaz'dan Vize'ye pedallıyorlar. Ben de Çerkezköy'den öğlen iş çıkışı minibüsler ile Vize'ye ulaşıyorum. Birlikte Pınarhisar tarafına devam edip Poyralı'ya varmadan Soğucak'a sapıyoruz. Sergen'e devam ediyoruz. Hedef Kıyıköy ama cumartesi değil. Arada uygun bir yerde çadır kampımızı yapıyoruz. Pazar günü Kıyıköy'e devam. Kafamıza göre çizdiğimiz rotadan dönüşlerimizi gerçekleştiriyoruz.
    Dileyenler için dönüşü Kıyıköy'den Saray veya Vize'ye minibüsler ile yapma şansı var. Ya da tersini yapıp sadece pazara katılmak isterseniz Kıyıköy'e minibüsler ile ulaşabilirsiniz.
    Vize'den Kıyıköy'e kadar olan rota 70 km civarı olsa gerek ama emin değillim. Bu benim gidişte pedallayacağım yol. Lüleburgaz'dan Vize'ye ise 50 km kadar olsa gerek. Yani Lüleburgaz'dan başlayacak olanları gidişte toplam 120 km civarı bekliyor ama 1 günde değil.

Katılmak isteyip de gerekli malzeme vs konusunda merak ettiğiniz şeyler olursa detaylı bilgi vermeye çalışırız.
    Kask zorunludur.

rahmankarataş, szgn ve evrimyigit bunu beğendi.
  2. evrimyigit

evrimyigit Kıdemli Üye

Seviye:
    geziye katılacak arkadaslara iyi eglenceler. rahman ile gezi zaten keyifli oluyor keske izmirde olmasamda katılabilrsem. sansi olan kacırmasın derim. cok guzel yerler.

rahmankarataş ve gatila bunu beğendi.
  3. NKORHANK

NKORHANK Aktif Üye

Seviye:
    Mükemmel bir tur planı,nasıl ben de gerçekleştirebilirim diye düşündüm Kıyıköyden donuş için İstanbula otobüs bulabilir miyim sizce ? Bir bilginiz var mı ?

gatila bunu beğendi.
  4. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    selam atilla

tur planın çok güzel,yazın bolbol pedal çevirdiğimiz rotada kışında tadını çıkararak eğleneceksiniz.

tarih olarak bana uymuyor,ama mart ayının içinde tekrar yaparsanız böyle bir turda eşlik ederim size.

kapaklıdaki dairemde bitmek üzere,yakın olacağız artık sizlerle.

görüşmek üzere iyi eğlenceler dilerim.

gatila bunu beğendi.
  5. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    kıyıköy'den istanbul'a dönüş var
    detay vereceğim fırsat bulunca

en azından ayda bir kez yaparız Nedret. Mesela aklımızda Çerkezköy'den kuzeye çıkarak Durusu gölü kenarından Çatalca'ya uzanan bir tur var. Kuşların göç mevisimine denk gelirse harika olacak.
    demek artık birlikteyiz. güzel haber :)
    ne zaman kısmetse

6. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar ulaşım için şöyle bir başlık açtım:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?p=479993&posted=1#post479993

İstanbul-Çerkezköy-Saray-Vize

İstanbul'dan Kale Seyahat firması'nın Çerkezköy üzerinden Saray ve Vize'ye düzenli ve sık seferleri var. Dönüş seferleri de aynı şekilde Vize'den başlıyor. Direkt Saray veya Çerkezköy'den başlayan sefer yok.

* İstanbul'dan 07:00'de başlayan seferler 30-40 dk'da bir olmak üzere akşam 22:00'ye kadar devam ediyor. Ama son araçlarda sıklık azalabilir, emin değilim.
    Vize'den İstanbul'a ilk araç 07:00'de; son araç ise 18:30'da
    (mevsime ve yoğunluğa göre araç saatlerinde değişiklik olabilir, önce arayıp teyitleşirsiniz)

* İstanbul - Çerkezköy arası 1 saat 20 dk sürer. Saray 2 saat, Vize 2.5 saat sürer.

* Fiyatlar: Çerkezköy 10 YTL, Saray 12 YTL, Vize 14 YTL.

* Ben bugüne kadar bisikletimle bir sorun yaşamadım. Uzun yol olmadığı için yerleri müsait oluyor ve alıyorlar. Yine de gitmeden sormakta fayda olabilir.

* İrtibat:
    İstanbul: (212) 658 01 58 veya 59
    Çerkezköy: (282) 725 06 08 veya 726 71 61
    Saray: (282) 768 19 59
    Vize: (288) 318 11 14

Kıyıköy'den İstanbul'a da vardı ama sadece yaz aylarında olabilir. Onu araştırmaya zaman bulamadım. Orada bakarız. Ama en azından şu kesin: Kıyıköy'den Vize ve Saray'a minibüsler var. Onlarla aktarma yaparak İstanbul'a çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

7. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Beni davet ettiğin için teşekkür ederim gatila.
    Otobüslerin Esenler'e ya da Dudullu'ya bırakıyor olması (ya da oralardan kalkıyor olması) büyük sıkıntı yaratıyor.
    Çerkezköy'ye Trakya bölgesel treniyle Sirkeci'den gelinebilir diye düşünüyorum.
    Kesin karar verince döneceğim. Şimdilik iyi turlar dilerim.

gatila bunu beğendi.
  8. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:
    ençok sürmek istediğim güzargahlardan biri aslen bende çerkezköyün köylerindenim önümüzdeki hafta olsaydı büyük ihtimal sizleydim ama kısmet ileri günlere kaldı artık kazasız belasız keyifli sürüşler sizlere bol foto bekliyorum kolaygelsin

gatila bunu beğendi.
  9. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    dostum tur olayını ne yaptın? nasıl geçti.

yarın gece çerkezköye geleceğim,sabahtan hamidiye barajına tüfek avı ve göldede balığa gideceğiz.

cumartesi öğleden sonra sen çalışmazsan müsait olursan görüşelim.

hem yaz tur planları için fiikir alış verişi yaparız,eee nede olsa komşu oluyoruz artık.
    trakya bizden sorulur,ücretli geçiş :D :D

10. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    tur süperdi
    cumartesi muhteşem bir hava vardı
    rotayı biraz değiştirdik ve Vize'den direkt Kıyıköy'e geçtik
    çadırları denize karşı kurduk, geç saatlere kadar dolunay altında denizi seyrettik, sohbet ettik. ılık esen hafif bir rüzgar...
    yanımdaki rahman değil de bir kız olsaydı kesin aşık olmuştum o ortamda :)
    grupta kasklı sayısı azınlıkta olduğu için fotoları koyamıyorum :)

cumartesi için özelden yazdım

komşu olunca harika turlar yaparız senle
    ne zaman geliyosun temelli?