7-8 Ağustos 2010 Uludağın zirvesine gidiyoruz dedik ve gittik

Uğur ŞENCAN

Daimi Üye
Tepki
147
Aynı parkurda 20 gün önce trekking yapmış, ve bisikletle o yolun alınmasının çok güç olduğuna karar vermiştim... Bisikletleri ile o parkuru geçenleri can-ı gönülden kutlarım... Katılamadığım için de çok üzgün olduğumu belirtirim...:mad:

Scudo

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Uğur ŞENCAN

Sevgili Uğur,
Özellikle senin yorumunu merakla bekliyorum. Bu tura gitmeden önce açtığım konu başlığına yanılmıyorsam 2 kez yorumlarınla katılmıştın. Son yorumunda yukarıda söz ettşn gibi bu işin bisiklet ile zor olduğunu, bu turun sonuçlarını merak ettiğini belirmiştin ve ben de sana yanıt olarak bende çok merak ediyorum, deneyeceğiz göreceğiz demiştim.
Dediğin gibi gerçekten zor ama imkansız değil. Şu anda hala sağ omuzum bisikleti itmekten ve inerken çekmekten ağrıyor, sağ bileğim ve sağ avuç içim düştüğümde elimi refleks olarak yere koyduğumdan ağrıyor. Zirveden göllere bisiklet ile inerken eğimden dolayı ayaklarım ayakkabının içinde öne doğru kayıyor ve parmak uçlarım ile tırnaklarım ayakkabının burun kısmına dayanıyordu. İşte bu baskıdan parmak uçlarım ve tırnaklarım ağrıyor. Bundan asla şikayetçi değilim ve değdi mi derseniz kesinlikle değdi. Herkese tavsiye ederim.
Buradan çıkardığım sonuç asla imkansız deme, Hayatta her şey mümkündür. Bunun İngilizcesini imza olarak mı kullansam acaba? NEVER SAY IMPOSSIBLE, EVERYTHING IS POSSIBLE IN THE LIFE.

Uğur ŞENCAN

Daimi Üye
Tepki
147
@Orhan Kılıç

Orhan bey selamlar... Konuyu, planınızı ilk açtığınızda (ilk Uludağ gezinizin sonunda) hemen yazacaktım ben de geleceğim diye zor tuttum kendimi. (sebebide aksilik olurda gidemezsen uygun olmaz diye düşünmüştüm) Ayrıca 17-18 temmuzda aynı parkurda zirveye kadar trekking yaptım. Çok zor olacağı kanaatine öyle vardım... Dediğim gibi bazı yerlerde sırtlayıp taşımak gerekiyordu. Yapılamazmıydı? sizler başardınız tebrik eder kutlarım... O kadar merak içindeydim ki cumartesi pazar sürekli 2-3 saatte bir baktım haber varmı diye pazar gecesi saat sanırım 12.30 da girdim ve başardığınıza dair yazıyı okudum. ve pazartesi saat 06.30 da yine girdim sizin yazınızı okudum. Resmen aya seyahat ten haber bekleyen birinin psikolojisi içindeydim... Artık sizin gezilerinizi takip etmek bir hobi ve ihtiyaç haline geldi bende. Ben Büyükçekmece tarafında oturuyorum, Trakya gezilerinizde yanınıza çırak isterseniz keyifle gelirim... Saygılarımla...

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Uğur ŞENCAN

Uğurcuğum memnuniyetle yanıma kabul ederim. Ayrıca Büyükçekmecede çok samimi olduğum arkadaşım oturuyor geleceğim zaman haber veririm. Ayrıca ya bu hafta sonu yada önümüzdeki hafta sonu en az Kumbağa en fazla Geliboluya kadar gidiş dönüş bir tur düşünüyorum arzu edersen haberleşelim sende katıl veya geçerken görüşelim. Demek ki bazen olacakları bilmeden yola çıkmak daha doğruymuş. Hoşçakal.

Sercan Balcı

Daimi Üye
Tepki
263
@Orhan Kılıç

Bende sizlerle tanıştığıma çok memnun oldum orhan abi çay molası ayrı bir güzellikteydi zaten bende her uludağ yolunda bu turumuzu hep hatırlayacağım.Aynen abi keşke yukarıdan gelmeseydikte kalsaydık oralarda o ne gsl bir serin havadır gece uyurken dondurdu adamı :D Görüşmek üzere abi saygılarımla...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Öncelikle Orhan abi'ye bu geziyi,turu yada tam anlamıyla macerayı tertip ettiği için çok çok teşekkür ederim.Orhan abinin yorumlarını okuduğumda belki kendi bile tahmin etmiyordu bu kadar keyifli ve zorlu bir macera olacağını.(Tamam bir itiraf zorlu olacağı kesindi ama Orhan abinin mutluluğu bizzat tarafımca gözlenmiştir gözlerinden okunuyordu.E biraz da endişe :),gençler benim 8 feribotuna yetişmem lazım.) Her ne kadar ben bu maceraya ikinci gününde katılmış olsamda ilk gün katılamadığıma hiç üzülmüyorum.Gerçi gece kamp ateşi başında Orhan abi ve diğer arkadaşlar ile ramazan öncesi jübile niteliğinde kadeh tokuşturmak vardı ya...neyse.Artık ramazandan sonra kış gelmeden ben Bursadan kalkıp İstanbul civarı veya herneresi olursa yapılacak tura şimdiden hazırlıyorum kendimi.Dinçer kardeşime de teşekkürlerimi bir borç bilirim.Özellikle çektiği resimler için diyeceğim ama biraz bencillik olur.Sebep olaraksa oooolum çok güzel çekmişsin benim fotoğraflarımı.Valla kendimin bisiklet üzerinde hiç bu kadar güzel çıkacağımı tahmin etmemiştim.
Şöylede bir itirafda bulunayım;
Ben Orhan abinin 54 yaşında olduğuna inanmıyorum.Zaten kendisi kısaca özetlemiş ne gibi faaliyetler gerçekleştirildiğini.Bu turu onun yarısı yaşta gençler göze alamıyor ne yazık ki.
Şöylede bir övgü Dinçer kardeşime gelsin ki kendisi sonuna kadar hak eder.Hangi yolculuğa çıkarsanız çıkın sizi yarı yolda bırakmayacağına emin olabilirsiniz.Bir bakıma sezgi olsada bu bir gerçek.
Ben yolculuğumun büyük kısmını Orhan abi ve Dinçerle gerçekleştirmiş olsam da yolda ve zirvede tanıştığım diğer arkadaşları canı gönülden kutlarım.
En sevindirici yanı büyük bir kaza atlatmamış olmamız.Orhan abinin küçük sıyrıkları dışında.
Yeni bir macerada buluşmak dileğiyle....

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@iconaclast

Sevgili Kemal bizlerde seni tanımaktan çok mutlu olduk. Sende elinden geldiğinin fazlası ile bizlere yardımcı oldun. Yaş konusuna gelince senin söylediklerinden sonra artık yavaş yavaş bende buna inanmaya başladım. Herhalde beni nüfusa ben doğmadan önce kaydettirmişler. :) Bu kanıya kapılmama neden olan olaylar ise bazen turda rastladığımız bir vatandaşın yanımdaki gençlere bu sizden yaşlı ama daha dinç görünüyor demesi, o gün Kilimli gölün kenarında bizlere çadırlarının gölgesini açan ve neredeyse bir damacana sularını bardak, bardak bize ikram eden arkadaşın yaşımı sorup sonrasında bu kadar yolu aştıktan sonra hala dinçsin demesi. Yaş önemli değil. Önemli olan insanın kendisini kaç yaşında hissettiğidir.
Benim yarı yaşımdaki gençlerin böyle bir macerayı göze alamadığı konusunda haklısın ama eminim ki ben ve benim gibi eski tüfekleri görüp onlarda cesaretleneceklerdir.
Bu tur şimdiye kadar yaşadığım etkinliklerin içinde en güzeli, en mükemmeli oldu. Eminim ki sizler içinde öyle. Herkesin beklentilerini karşıladı hatta umduğumuzdan daha da fazlasını.
Bayramdan sonra Ahmet kardeşimizin davetini kabul edip Kemal Paşaya tatlı yeme çıkartması yapacağız. O turda görüşmek üzere. Ayrıca İstanbula ne zaman yolun düşerse beklerim.

Tepki
50
İsim
Çağlar
Bisiklet
Scott
şimdiye kadar yalnızca tüm yazılanları okumaya ve fotografları görmeye fırsatım olmuştu; şimdi ben de bişeyler karalamak isterim. Öncelikle bu tur için organizasyonu sağlayan ve istisnasız herkes için eşsiz bir deneyim yaşamasına vesile olan Orhan abimize teşekkürle başlamak gerekir. Ve sonrasında da Orhan abinin dediği gibi birbiriyle uyumlu yardımlaşmayı, paylaşmayı seven tüm ekip arkadaşlarım bu teşekkürden nasibini alır. Bu turdan geriye kalanlar hepimiz için dostluklar oldu. Bunun yanında yolculuğumun Uludağ dışındaki kısmında beni hiç yalnız ve geride bırakmayan, bu yazın en güzel şeftalilerini yememe vesile olan ve aşçılık marifetini kamp boyunca saklamayan Birol abime, Bursadan uludağa çıkışta tüm kamp malzemelerimi arabasına atıp beni büyük bi ızıdraptan kurtaran Dinçer abime, rampalardan sonraki molalarda ve kamp alanında muhabbetine doyum olmayan Orhan abime, ertesi gün trekking için bizi dağın eteğine kadar götürüp tüm zirve yolu boyunca rehberlik eden ve adrenalin dolu bi yamaç inişi yaşatan Ahmet Ertan abime, dönüşte kamp malzemelerimi istanbula kadar arabasına alıp geri getiren Metin abime, habersiz çektiği doğal fotografları güzel bi anlatımla paylaşan Dinçer kardeşime ve ismini saymadığım ama iletişim kurmaktan her daim keyif aldığım tüm diğer yoldaşlarıma teşekkür etmezsem ayıp olur...

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
@iconaclast

Yorumların için çok teşekkür ederim Kemal abi.Ben de senin için aynı şeyi düşünüyorum.Umarım bundan sonraki gezilerde beraber pedallarız.Bursada oturuyor olmama rağmen Bursada gezecek arkadaş sıkıntısı çekiyorum.İleriki bir zamanda görüşmek üzere...

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Dinçerciğim siz birbirinizi buldunuz. Ayrıca Ercan ve Ahmet te var. Peki ben ne yapacağım? Herkes kabuğuna çekilmiş durumda sıkıntıdan patlıyorum. Tam bir Tekirdağ yapayım diyordum ki, İzmir den çıkıp Bandırma üzerinden gelecek 2 bisikletçi arkadaş İstanbul'da bizi karşılamak veya bize katılmak isteyen var mı diye konu başlığı açmışlar. Bende daha önce Eskişehir turumuzda Selçuk ve Semihin bizi karşılamasından duyduğum memnuniyeti anımsayıp ben sizi karşılayacağım diye bir mesaj attım ve Tekirdağ turumu da onlara eşlik etmek için 20 Ağustosa erteledim. Sözün kısası haftaya Tekirdağ diye yola çıkacağım bakalım nereden döneceğim. Asıl amacım Gelibolu'dan dönmek ama bakalım. Şimdilik Tekirdağ diyelim de ya nasip.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet ERTAN

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok güzel bir gezi olmuş paylaşım için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Orhan Kılıç

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben resimlere bakmaktan kendimi alamıyorum yaaa..
Bu arada orhan abi o sorduğun göl veya gölet büyük ihtimalle küçük deliller gölü olması lazım.Keles yolu üzerinde.Bir ara google earth'den bakıp resmini alabilirsem eklemeye çalışırım.

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@iconaclast

Bu sabah uyanıp yatakta şekerleme yaparken aklıma o köy geldi ve kendi kendime dedim ki acaba gelecek yıl bir kezde o taraftan tırmanmayı denesek mi. Forumu açtım köyün adını yazmışsın. Ne dersin başarabilir miyiz acaba? Bu arada google earth her nedense bende çalışmıyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Orhan Kılıç

Herkes derken abi ?
:D
Benim kabuğuma çekildiiğimi nerden çıkardın
Üstelik Ramazanın ilk günü bisiklete binmedim.
Sadece sabah işe giderken gücümü idareli kullanıyorum ortalama 25 km/s Akşamları kalan gücümü yollarda harcıyorum :D
Heleki dün akşam alışverişi abartmışım bisikletin alamayacağında fazlasını alınca bende servise "siz götürün ben size yolu tarif ederim. Nasılsa sizden önce eve giderim" dedim. demez olaydım :D Adamda hadi bakalım sana 500 mt avans dedi. :D:D Söz çıktı bikere ağızdan :S ev 2.5 km ama yolun 900 m si hafif rampalı
Bastım gaza :D düz yolda 48 km/s rampa kısmında amcam yetişti rampada 24 km/s :D bu hızda eve geldik.
Eve geldim sucuk gibiyim. Ramazan dolayısıyla kapalıyız haliyle tayt giymiyorum. :D performansımı oda etkiliyor.
Allahtan 50-100 km ye kadar su ihtiyacım pek olmuyor iftara rahat girdim.
Ne hikmettir bilmiyorum uzun turlarda su içmezsem susamıyorum ama bi kere su içince 3-5 km de bi rampalarda su içme gereği duyuyorum.

Bu sefer bi deneme yapacağım Uludağa gelirken su içmeden geleceğim :D

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@birolcakir

Birol sen bir istisnasın. Herkes derken seni kastetmedim. İnsanların sana yakıştırdığı lakapları burada bir de ben tekrarlamayayım. :) Galiba forumda paylaştığın lakaplara son turda bir lakap daha eklendi. :D

• Beğen
Tepkiler: Ercan Saygılı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Orhan Kılıç

Hangissiydi o :D
Dağa çıkarken yanımızda yoktun Çağlarda bir lakap takmışdı ama onu sizin bildiğinizi sanmıyorum :D