Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

7.4 fx-sportive 330- cr-062...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mazhar tarafından paylaşıldı.

1. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Oncelikle herkese merhaba...8 senedir kullandigim trek fx 7.3 bisikletimi degistirme arefesindeyim.aslinda kararimi vermistim cok sevdigim 24 vites 7.3 fx mi,27 vites 7.4 fx le yenileyecektim ama birazda uzak kaldigim bisiklet piyasasini arastirinca fiyat/performans olarak dikkat cekici markalar ve modeler Gordum.
    Malik trek biraz Pahali kaliyor,8 sene kullandim kadro kalitesi cok iyi sehirler arasi turlarda,kiss turlarda hoc banamisin demedi...Ama donanim 7.4 fx de deore-acera.biraz arastirinca carraro sportive 330 modelinde xt-deore donanim var Daha ucuza...
    Ustune cr-062 yol bisikletini gorunce iyice karma karisti...full 105 set cok cekici geldi.4 sene once kisa bir yol bisikleti tecrubem olmustu,giant defy baslangic modelini almistim uzerinde sora bile yoktu ve bir sure sonra yol bisikletine asik olmama ragmen defy modeli yetersiz kalinca 2 sene kullandim sattim.
    Velhasil...cok konustum ama derdim sukur...7.4 fx'e o parayi vericegime Daha iyi donanimli bir carraro'mu alsam diyorum...ozellikle icimde ukde kalan yol bisikleti hayali yuzunden fx 7.4'le Ayni paraya cr-062 mi alsam diyorum? Baslica cekincelerim,carraro markasi nasildir? Cr-062 hakkinda hic kullanici bilgisi bulamadim,cr-052 kullanan var ama 062 Yok!!!
    Carraro kadro kalitesi nasildir? Trekden sonra beni tatmin edermi? diye cekincelerim var.
    En nihayetinde...kadromu?donanim mi?
    Dusuncelerinizi Merak ediyorum.ozellikle carraro kullanicilarinin...
    Biraz uzun yazdim kusuruma bakmayin...:)insan yasli olunca Boyle oluyor...

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @mazhar Forumda 15 tane 052, 1 tane 062 kullanıcısı var 052 ile 062 modellerinin kadro ve maşası tamamen aynı sadece renk farkı var. Ben 2014 Mayıs'tan beri 052 kullanıyorum sıkıntı yaşamadım ve pişman olanını da görmedim.

mazhar bunu beğendi.
  3. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    105 setlilerin içinde sanırım full 105 kullanan bir tek carraro ve cube var. Carraro gidon, gidon boğazı, sele borusu fsa kullanıyor ayrıca fizik ardea sele kullanıyor. Carraro kadrodan yana herhangi bir sıkıntı duyacağınızı sanmam bende cr032 ile aynı kadroyu kullandım, @Berke öylesine uzun zamandır kullanıyor hiç sıkıntı okumadım. Yabancı kadrolardan tek eksiği kablolar dışarıdan gidiyor carraroda ama o size kalmış avantaj mı yoksa dezavantaj mı.
    Kısacası bence carraro alınır.

mazhar bunu beğendi.
  4. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Aslinda giant defy almadan once o zamanlar carraro markasi piyasaya yeni giriyordu ve o zamanda yine yuksek donanimli bir yol bisikleti getirmislerdi...Sanirim dambiez gibi birseydi modelin ismi...almaya niyetlenmistim ama bisikleti hic bi yerde bulamamistim,cok az sayida piyasaya surmuslerdi...carraro bende hayal kirikligi olmustu o zaman. O kizginlikla pekde takip etmemistim, ta ki gecen haftaya kadar...yol bisikletlerine bakayim derken sok oldum!!! full 105 donanimli bu fiyata !!! Ustelik 7.4 fx fiyatina?!
    Acikcasi bu kablolarin kadro icinden gecmesi cok da umursadigim bir sey degil...Peki bir sey Daha sorucam,boyum 1.80 carraroda yol kadrosunda hangi kadro boyu olur bana?

5. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    mazhar bunu beğendi.
  6. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Berke evet arka fren kablosu içeriden geçiyor fakat ark aktarıcı kadro altından :)
    Çokta matah bişey değil zaten içeriden gitmesi.

Berke bunu beğendi.
  7. eren konu

eren konu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bence tür ne olursa olsun bir kez tadına bakmış biri olarak yine trek ya da specialized'den devam ediniz.
    donanım ne olursa olsun mühendislik illaki başka birşey.

mazhar ve poet bunu beğendi.
  8. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @mazhar şunu da belirteyim ben de Carraro'ya Trek dağ bisikleti kullanmış birisi olarak geçtim. :)