6lı dan 7 li ye geçiş

Tepki
0
öncelikle herkese merhaba, ilandaki dişliyi almayı düşünüyorum oğlanın bisikletindeki ile değiştiricem ,uyum sorunu olmaz diye düşünüyorum ama almadan danışmak istiyorum,
(link)
(link)
aslında amacım 8li ama sanıyorum bunların takıldığı göbekler farklı şu ilandaki gibi
(link)

Scudo

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@reyhan cantürk

reyhan hanım resımdekı bısıklet sıze mı aıt eger sıze aıtse ona göre fıkır verıcem

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Uyum sorunu olabilir. Öncelikle bisikletinizdeki göbeğin Vidalı mı Kasetli mi olduğuna bakın. Baştan benim de kafam çok karışmıştı ama bir iki konu okuyunca meselenin ne olduğunu anladım.
Linkini verdiğini 7'li Ruble'den bende var mesela. Bu ruble sadece Vidalı Göbek'e takılıyor, sizin gösterdiğiniz 8'li ise Kasetli Göbek'e takılır.

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@Tahir Keskin

aynen öyle hacı abım dedıgın gıbı.7 ye kadar vidalı 7 den sonrası kaset.:)ve o acera arka arttırıcı ısınızı gorur bıde ona 7 li vites kolu alınıcak.:)

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Muhiddin K.

Peki hazır seni tecrübeli yakalamışken araya soru sıkıştırayım dostum.
8'li rublenin en küçük dişlisini 7'lininkiyle değiştirebilir miyim?

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@Tahir Keskin

hacım kasette dişliler cıkıyoken vıdalıda dıslıler cıkmıyo:)yanı degıstıremezsın.cunkı tek parça halınde vıdalı olanlar:)

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Muhiddin K.

Hmmmm. :(

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@Tahir Keskin

bende ng650 biliyorum.ama allaha sukur kurtuldum ondan.kasette göbekte degısıyo.:)artı ek masraf demek oluyo yani.

Tepki
0
@Muhiddin K.

sanırım karışıklık oldu reyhan bey olucaktı :), bisiklet oğlanın (8 yaşında) 2 sene önce tekzen den almıştık fakat çoğu parçaları uyduruk çin malı şimdiden vites koları,arka vites attırıcı kırıldı , çatı arasındaki eski bisikletimi yedek parça olarak kullanıyorum

@Tahir Keskin
çok güzel açıklama olmuş tşk ilginize , bizimkinin göbeği vidalı 7li rubleden takıcaz ozaman ,6 lı vites kolları kırıldığından eski bisikletteki 7li kolları takmıştım,attırıcı olarakta shimano acera 8li aldım ,

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Eğer 8'liye düzgün ayar yaparsanız 7'li de çalıştığını söylüyorlar ama denemedim. Bu konuda da biraz araştırma yapmanız gerekebilir. :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@reyhan cantürk

Merhabalar. Aktaricilarin üretim prensibi genelde 6,7,8-7,8,9-8,9,10 seklinde oluyor. Uyumluluk bir üst yada altta sorun çıkartmıyor. Gereken tek şey işi bilen ustanın yapması.

Eski model İphone' dan yazılmıştır..

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@Serkan HODANCI

Yani şunumu anlıyorum 8 li rublemi 10 lu ruble ile değiştirsem sadece vites kollarını değiştirmem yeterlimidir.?

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@Tahir Keskin

ben denedım calıyo hacım:) bi dişi iptal ediyolar.:)

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@reyhan cantürk

valla reyhan bey genelde reyhan bayan ısmı olarak kullanıldıgından ve resımde olmadıgından reyhan hanım yazdım kusura bakmayın.:)