Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

6lı --> 8li vites sistemi ?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ender TURAN tarafından paylaşıldı.

1. Ender TURAN

Ender TURAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhabalar, daha önceden de bisiklete binmeme rağmen son 3-4 aydır bisiklet kullanımına daha fazla ağırlık vermek istedim. Forumla tanışınca ve daha fazla bilgi sahibi olunca da artık amatör olarak bu sporla uğraşmak istediğime karar verdim.

Sormak istediğim: Daha önceden kullandığım 6lı sistem takımımı 8li olanıyla değiştirmek istiyorum. Bunun için vites kolu, ruble ve zinciri değiştirmem yeterli olur mu? Yoksa 2 ay önce değiştirdiğim Shimano Tourney arka aktarıcı ve aynakolu da değiştirmem gerekir mi?

Bu arada; kadro olarak Geotech Expert düşünüyorum. Onun hakkında da yorum yaparsanız sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Ahmet ERTAN

Ahmet ERTAN Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    6 li vites için jant göbegi ile 8 li vites göbegi kasetli. fark lı olur...göbek ,vites kolu, ruble ,zinciri ve aynakolu değiştirmen gerekecek...

3. Mustafa Volkan Koca

Mustafa Volkan Koca Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu işlem sana baya pahalıya patlar birisi değiştimi komple hepsi zincirleme değişio bende 8 ollan acera arka aktarıcımı deoreyle 9 lu sistemle değiştircektim zincir ruble vites kolları frenler hepsi değişio vazgeçmek zorunda kaldım sonunda

4. Ender TURAN

Ender TURAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Zaten 6lı sistemdeki parçalarım çok kaliteli olmadığından en azından ondaki parçaları eski bisiklette bırakıp yenisini 8li olarak toplamayı düşünüyorum. 6lıdan 8li sisteme geçmek daha iyi olucak diye düşünüyorum.

5. M.Uğur Özkol

M.Uğur Özkol Aktif Üye

Seviye:
    eğer yeni bisiklet toplayacaksan bütçeni bilmiyorum tabi ki ama direk 9'lu sistemle toplamayıda düşünebilirsin. çünkü 8'li sistem topladığın bisikletini sonra 9'luya çevirmek istersen yine birçok parça (ruble,ön ve arka vites,vites kolları,aynakol) değiştirmek zorunda kalacaksın. yok 8'li bana yeter diyorsan ayrı tabi. direk toplanmış bir bisiklette düşünebilirsin forumda da güzel bisikletler oluyor uygun fiyatlı hatta şu anda da var.