DHL Kargo

idrisarici

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
İdris ARICI
Bisiklet
Giant
Kredi kartı ile ödeme yaptım bana verilen adreste problem olabilir ben siteye başvurayım o zaman.

Scudo

idrisarici

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
İdris ARICI
Bisiklet
Giant
Tekrar adres bildirimi yaptım bakalım...

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konuyu hortlatayım o zaman. 12 Haziran'da bike24.de den 139.11€ kargo dahil(19.95) alışveriş yaptım. 14 Haziran'da kargoya verildiği ve 15'inde gönderildiği yazıyor. Ayın 20'si oldu hala bir hareket yok. Neyse asıl konu geç gelmesinden ziyade bike24.de'nin posta anlaşmasının Deustche Post DHL ile yollamış olması. Bu Alman PTT'si olan DHL mi yoksa burada millete ızdırap olan DHL mi oluyor? Takip no ile PTT'den aratınca işlem geçmişini gösteriyor ancak aynı takip numarasını DHL'de aratınca takip no hatalı diyor. Bir ümit kargonun bana sadece gümrük vergisini ödeyip kurtulacağım PTT ile geleceğini düşünüyorum ama emin değilim. Konuyla ilgili bilgisi ve yardım edebilecek biri var mı? Teşekkürler.

pcmnyk

Üye
Tepki
25
@Melih Demir prtt olsa gümrük vergisi öder alırsın derdim ama diğer kargo şirketleri ek ücretler aldığını duydum.

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@Melih Demir PTT'de çıktığına göre size Alman devlet postası getiriyor.Rahat olun.

Ayrıca DHL'de işlemleri takip ederseniz ekstra masraf ödemeden kurtulabiliyorsunuz.Eğer özel DHL ile gelseydi takip edip İstanbul'a indiği an kargo DHL çağrı merkezini arayıp gerekli belgeleri onlara göndermek olacaktı.

Kutu içinde kişisel eşya varsa ve adeti aynı üründen 1'den fazla değilse ayrıca adres ev adresiyse hiç birşey yapamıyorlar kişisel gönderi diye gümrükten geçiyor limit üzerindeyse sadece vergi ödeniyor 75 euro altıysa hiçbir ücret ödemeden kapıya geliyor.

• Beğen
Tepkiler: amd

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hlksnrr Bu bayağı içimi rahatlattı, çok teşekkür ederim.

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@Melih Demir
Özel dhl express ile gelseydi kargoya verildiğinde itibaren en geç 1 günde gelirdi. Dhl alman devlet postası ptt ye teslim ediyor ordanda size geliyor. Bike24 3 gün içinde kargoya veriyor genelde

• Beğen
Tepkiler: amd

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kerim BEŞER Ayın 15'inden beri Almanya'dan çıkış yapacak. Alman postaı olduğuna mı sevineyim, yerel kargo firmalarından kötü olduğuna mı üzüleyim bilemedim :)

erdsde

Aktif Üye
Tepki
100
İsim
Yücel
Bisiklet
Specialized
@Melih Demir Alışveriş yaptığınız site paket üzerine fatura da koyacağı için PTT gümrük vergisini atlamaz diye düşünüyorum. Ebay gibi içinde fatura bulunmayan paketler gümrüksüz gelebilir.

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@Melih Demir
abi kargo ya 10 günde gelir yada 30 günde ama bi şekilde gelir.

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erdsde gümrük vergisi için olur da evde olmadığım zamanda gelirler diye tahmini bir parayı masamda hazır tutuyorum onda sorun yok ama forumda DHL ile ilgili hoş olmayan şeyler okuyunca biraz tırstım açıkçası. Ek ücretler biraz can sıkıcı açıkçası.

@Kerim BEŞER hayaller bike24, hayatlar aliexpress :)