Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

650 x 23c ( 23-571 ) Yol Lastiği Hakkında

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Ufuk Demirtürk tarafından paylaşıldı.

1. Ufuk Demirtürk

Ufuk Demirtürk Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Herkese merhaba, 26" (571x13 c) jantlı yol bisikletimin dış lastiklerini değiştirmek istiyorum, ancak türkiyedeki bütün bisiklet firmalarını aradıktan sonra standart yol bisikleti ölçüsünden farklı olduğunu için bulamadım. Ebay den sipariş vermekten başka çarem kalmadı, sadece avrupadan gönderim yapan firmaları tercih ediyorum usa ve kanada kargo masrafı çok fazla olduğu için.
    bulabildiğim ürünlerin linklerini aşağıda görebilirsiniz
    650c VITTORIA RUBINO PRO 650x23c FOLDING CLINCHER ROAD BIKE CYCLE TYRE BARGAIN
    http://www.ebay.com/itm/650c-VITTOR...cycling_bikeparts_SR&var=&hash=item5b05695ebb
    Michelin Pro 4 Service Course Road Bike Tyre Pro4 650 x 23 Black
    http://www.ebay.com/itm/Michelin-Pr...sure_cycling_bikeparts_SR&hash=item485a3c0854
    iki lastik arasında görebildiğim fark ağırlıkları, Vittoria 210 gr. Michelin 190 gr. ayrıca Vittoria 145 psi max. basınç Michelin ise max. 87 psi müsade ediyor, şu an kullandığım lastikler ise 115 max. psi ben 100 psi şişiriyorum.
    Lastiklerdeki basınç farklarını dikkate alarak mı bir seçim yapmalıyım ? ve bu konuda tecrübesi olan arkadaşların tavsiye ve önerilerine açığım.
    teşekkürler

2. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Vittoria lar genelde daha yüksek basınca izin veriyorlar ama Michlen için 87 psi az bir değer. Ağırlıklarından da belli olduğu üzere her iki lastikte yarışta kullanmak üzere dizayn edilmiş. Günlük kullanımda çabuk aşınıyorlar. Performans şart demiyorsanız, ve varsa 25C alırsanız daha konforlu bir sürüş ve uzun süre dayanacak lastiklere sahip olursunuz.