Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

650 TL bütçe bisiklet seçimi (Yardım)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ozan Akdal tarafından paylaşıldı.

1. Ozan Akdal

Ozan Akdal Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba foruma yeni üye oldum. cumartesi günü bisiklet almayı düşünüyorum 650 lira civarı bütçem var. Şehirlerarası tur yapmak istiyorum araziye pek girmem fakat yol bisikletleri bayağı pahalı. O yüzden mtb almayı düşünüyorm. Aklımda Kron xc500 veya Carraro 419 Grunge var. sizce hangisini almalıyım. veya bunların dışında alabileceğim marka model önerebilir misiniz. İkinci el almayı düşünmüyorum.

2. H.ibrahim Erdemir

H.ibrahim Erdemir Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle aramıza hoşgeldin, Bütçen başlangıç için bence harika. İnsanın cebinde 600 lirası olupta almak istediği bisikletlerin rakamının 1000 TL üzeri olduğunu görünce morali bozuluyor. senin moralin bozulmasın, bu bütçeyle güzel bir bisiklet alabilirsin.

Şehirler arası tur yapmak istediğin için ben MTB tavsiyesinde bulunmayacağım çünkü bende Tur bisikletleri pahalı diye MTB almıştım sonra bin pişman oldum ve sattım, tur bisikleti aldım ve çok keyifli yollarda ilerlemek, aynı hataya düşmeni istemem. Şimdi bütçemize göre modellere bakalım. NOT: Düz maşalı alacağın zaman maşanın çelik olmamasına dikkat et

1. Salcano City Sport 21 VS M 28"
    Ürünün linki: http://bisikletcim.com/urun/salcano-city-sport-21-vs-m-28.aspx

2.Salcano City Sport 21 VR M 28" ( Düz maşa )
    ürünün linki: http://bisikletcim.com/urun/salcano-city-sport-21-vr-m-28.aspx

3. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    birde sedona borla var.sedonanın en cok tutulan modeli klasik.sorun cıkartmayan.ön maşası iyidir. xc-500-carraro 419-sedona hepsinin önsüspansiyon lock-out kitlenebilir süspansiyonmu onu sormalısın.agirliklarını ögrenmen lazim.kron kadrosu hafiftir hem saglam.garantisi uzun ömürlüdür.tek yerli bisiklet uzun kadro garantisi kronda.mekanik frenden uzak durmalisin cok sorunlu. v-fren tercihimdir.en hafif.avantajlar-dejevantajlar az-cok var.v -frenlide yagmurlu hava-çamurlu yollarda dikkatli surmek gerekiyor.özellikle yokuslarda.kriterleri su an aşar ama alincaksa hidrolik disk fren olması lazim.carraronun agirlıgı 15.82 gibi yazmislar cok abarti agirlik.eger oyleyse uzak kal derim.maximium normal agirlik 13-13.5 arası.fazlasi iyi degil. peşin fiyatla gayet indirimli alabilirsin.mesela 800 lira icin 650 gibi indirimli alinir.pesin fiyatlı olarak 100-150 lira ustü fiyatlı bisikletlere bakabilirsin.650 lira icin 100-150 inmek abarti gelir.sadece üstü fiyatlar icin diyorum.
    İbrahim tercihini gercekden yerinde gördüm.söyledikleri çok doğru.Yalnız bisikletcim.com sitesinden alisveris edenler olumsuz eleştiride bulunuyorlar tavsiye etmiyorlar.forumlarda olumsuz yazilar cok var.bu ne kadar dogru bilmiyorum.dağ bisikletinin çift avantajı var ama hybrid teker takmak asfalt-arazi.

4. T.Varol

T.Varol Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  5. H.ibrahim Erdemir

H.ibrahim Erdemir Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletcim 'den alması gerekmez, sadece bilgi olsun diye paylaştım. En doğrusu gidip deneyip karar vermesidir, 904 'ünde maşa çelik, ben farketmemişim. Çelik maşa işi sakat.

6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    alacak kişilerin duyarlı olması icin belirtmek istemistim.özellikle bende düsünüyordum olumsuz yaziları gorunce vazgecmistim.reklam yapmadigini biliyorum

7. Ozan Akdal

Ozan Akdal Yeni Üye

Seviye:
    Çok teşekkür ederim yardımlarınız için önerdiğiniz bisikletlere baktım

Salcano City Sport 21 VS 620 TL
    Carraro 904 604 TL
    Kron Tourer Sport 670 TL

donanım olarak hangisi iyidir. ilk bisikletim olacağı için hiç anlamıyorum bunlardan. krona vereceğim 70 liralık fark performansa etki eder mi yani değer mi o 70 lira.
    ayrıca yukarda arkadaşın dediği gibi mtb alıp ince teker takıp hybrid yapsam nasıl olur. şehirlerarası tur yapacam ama oldu da bi yerde araziye girmek zorunda kaldım yol bisikletleriyle rahat eder miyim? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

8. Ozan Akdal

Ozan Akdal Yeni Üye

Seviye:
    bunları da cevaplarsanız sevinirim

9. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Donanımları aynı düşünebilirsiniz aralarında fark yok sayılır. Kron alüminyum maşalı diğerleri çelik. Burada karar hangisi içinize sinerse hangisini daha güzel bulursanız onu alın şeklinde olacaktır.
    MTB alıp ince teker takarsanız hibrit olmaz ince tekerli MTB olur. İnce tekerli MTB ile şehirler arası tur yapılır mı? yapılır ama konforlu, rahat ve az yorucu olmaz.
    Bu örnek verdiğimiz bisikletler yol değil şehir bisikletleri. Giriş seviyesinde aynı maddi değerdeki MTBlerden daha zayıf ve dayanıksız değiller. Şehirler arası yollarda girebileceğiniz arazi, köy yolları, patikalarda sorun yaşamazsınız. Gerçek arazi yollarında aynı fiyattaki MTB ler ile aynı oranda risk taşıyor bu bisikletler.

10. Atıl Güven

Atıl Güven Forum Demirbaşı

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende sedona borla var önerebilirim.Ağırlığı 13.5 kg ve çok seri. carraro biraz ağır diye biliyorum ama carraroda güzeldir.Krona gelicek olursak onun ağırılığı konusunda pek bir bilgim yok ama Kron da oldukça iyidir.

11. Ozan Akdal

Ozan Akdal Yeni Üye

Seviye:
    Biraz daha araştırdım Geotech Life'a gözüm takıldı. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=75681 Burda incelemesini yapmışlar. Hasan söylemez bu bisikletle aldığı yolları da düşününce iyi bir seçim gibi geldi. delta bisikletin sitesinde 799 TL fiyatı var tabi bu pazarlıkla daha da düşürülebilir diye düşünüyorum. Sizce bütçemi biraz daha zorlayıp bunu almama değer mi? bi de bunu daha önce almış olanlar varsa kaça aldılar söylerlerse sevinirim ona göre pazarlığımı yaparım bende.