Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

622-19 janta 29" lastik olur mu

Konu, 'Tekerlekler' kısmında özgür dal tarafından paylaşıldı.

1. özgür dal

özgür dal Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    arkadaşlar, uzun süredir ktm life one şehir bisikletime arazi şartlarına uygun lastik takmak istiyorum. internetten baktığımda arazi şartlarına uygun olanlar 29" başlığı altında toplanmış, ancak benim janta uygun mu nasıl anlarım? tavsiyelerinizi bekliyorum

2. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Race king 2.2 oluyor denendi :D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

özgür dal bunu beğendi.
  3. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    28" şehir bisikletleri de 29" dağ bisikletleri de 622mm çapındaki jantları kullanıyolar. Dağ bisikleti lastikleri daha yüksek yanaklı oldukları için onlara 28" değil, 29" deniyor (aslında ne şehir bisikleti lastiği ile tam 28", ne de mtb lastiği ile tam 29" oluyorlar). Çap olarak sorununuz yok, ikinci kriter ise jantın genişliği. 19mm, mtb lastiği takabilmeniz için yeterince geniş, kadronuza sığmaması gibi bir durum söz konusu değilse, 2.0 veya 2.2'lik XC lastiği takarak sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Ancak downhill lastiği alıp çok düşük basınçlarda kullanmanızı tavsiye etmem.

özgür dal bunu beğendi.
  4. alpdilgen

alpdilgen Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    özgür dal bunu beğendi.
  5. Metin Yakıcı

Metin Yakıcı Yeni Üye

Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    merhabalar bisiklet kullanmaya yenı başladım kısın gerı kalmamak ıcınde hometrainer aldım ve bunlar ıcın ozel lastık almam gerekıyormus.. benım bısıkletım 29'' mtb jant ebatları 622x19c traıner lastıgı ıcın genelde 700x23 buluyorum ınternet uzerınde 700 uyuyor ama 23 yanak olarak benım janta uyar mı bılmıyorum sızın koyduğunuz lınke de baktım bu durumda ben 700x28 veya 700x32 ebatlarında bı lastık alsam sorunu cozmus olabılırmıyım ? bıde ıc lastık olarak ne almalıyım eger yardımcı olabılırsenız sevınırım ıyı günler dılerım

6. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim jantlar 622x19 29x2.25 lastik var üstünde.dün 700x23c lastik taktık sorunsuz oturdu ama ben 700x28 alıcam. sorunsuz bi şekilde takıp kullanabilirsiniz