Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

600TL'ye kadar Bisiklet önerisi (içerikte kafama yatan birkaç model bulunmakta)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında A. Alizade tarafından paylaşıldı.

1. A. Alizade

A. Alizade Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Merhaba arkadaşlar,

Aylardır bana uygun bisiklet modelini aramaktayım, oldukça bilinçsiz ve amatör olduğumdan dolayı karar vermekte oldukça zorlandım.

Aradığım özellikler, uzun şehir içi yol ve dayanıklık olmasıdır. Çok sert sürüş yapmıyorum ama yeri geldiğinde sert sürüş yapmayı severim. O yüzden sanırım MTB alacağım.

Kafamda kesinleştirdiğim model Salcano NG 650 29" idi fakat bunlar HD ve MD olarak geldiğinden şu an alternatiflere bakıyorum (bakımın zor olmasından ve pratik olmamasından dolayı tercihim disk fren değil V fren yönündedir)

Buna alternatif birşey bulamadım açıkcası, bir tek dün Decathlon'a gittim ve orada Rockrider 5.2 modelini gördüm. Rengi modeli bayağı bir hoşuma gitti aslında bakarsanız fakat ömrümde duymadığım bir marka ve nelere önem vermem gerektiğini tam olarak bilmiyorum.

Boyum 186 olduğu için 26" modellerini çok tercih de etmiyorum kadro boyu kısa geleceğinden dolayı. Yine de sizlere danışmak istedim. Başlangıç olacaktır bu, seneye biraz daha üst modellere geçeceğim o yüzden şimdilik yüksek bir para çıkartmak istemiyorum. 600TL dedim bu 650TL de olabilir ama 700 olamaz.

Çok şey istiyorum biliyorum ama salcano konusunda çok sıkıntı yaşıyorum, 29" modelini bana en yakın Ankara/Batıkent'de satıyorlar, resmen toplu taşıma ile 1 saat uzunlukta yolu ben bisiklet ile nasıl döneceğimi düşünüyorum bir yandan...

Şimdiden Çok ama çok teşekkür ederim. Yaptığım Türkçe kelime hatalarından dolayı şimdiden kusuruma bakmayınız, anadilim ingilizce olduğundan ancak bu kadar yazabildim.

2. berkay ulak

berkay ulak Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    iyi günler bende uzun araştırmalar sonucunda kron xc 150v moeline karar verdim bisikleti aldım ve gerçektende hiç bir sorun yaşamıyorum gerçekten rahat hafif ve dayanıklı ben 500tl ye kuşadasından aldım http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=121946&p=1524522#post1524522 bu linkte benm bisikletin fotoları var kron xc 150v almana kesinlikle tavsiye ederim pişman olmayacaksın 500tl fazla gelirsede internette daha uygunları var

3. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  4. A. Alizade

A. Alizade Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano

Çok teşekkür ederim, bende aynı modeli bayağı bir beğendim. Peki 5.2 modeli hakkında ne düşünüyorsunuz ? aralarındaki farkı çok çözemed
    http://www.decathlon.com.tr/Rockrider-52-Spor-Dag-Bisikleti,PR-27462.html