Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

600 tl ye hangi marka?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında metalci123 tarafından paylaşıldı.

1. metalci123

metalci123 Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar
    Hem şehir içindeki asfaltta hemde şehir dışındaki şose (stabilze) yolda gerekirse de mesire yerlerindeki arazilerde kullanmak ve (25-30 km gibi) kısa turlara çıkmak kullanmak üzere maksımum 550-600 tl. fiyatla bisiklet almayı düşünüyorum.

Salcano alu ve astro arasında seçim yapmakta zorlandım forum daki yorumlarda da sedonaya olan ilgiyi fazla gördüm ve kafam karıştı.
    Diğer taraftan salcano nun formunda sedona borlaya göre daha kaliteli malzeme kullanıldığından bahsetmişler (alu için) ayrıca tedarik aşamasında fabrikayla görüşmenin daha faydalı olacağı önerilmiş.

Sizlerin tavsiye edebileceği marka ve modeller var mıdır.
    Bu modeller hakkında bilgi vermeniz mümkün mü?
    Şayet var ve mümkün ise bunların tedarik şekilleri hakkında da önerileriniz nedir (Kutahya için en yakın bayi adı servis vb..veya direk fabrikadan sipariş.... gibi) ?

Not:boyum 170cm ve kilom 82kg'dir.

2. herdem09

herdem09 Üye

Seviye:
    Sen de aşağı yukarı benimle aynı durumdasın. Ben bildiklerimi paylaşayım. 2008 model sedona borlalar kurun da düşüklüğüyle 450-500 gibi rakamlardaymış. Yani salcano alu-astro ya yakın fiyatlarda. Fakat bu yıl 300€ ya çıkmış fiyatlar. Bu aralar kur da arttığı için 600 tl yi rahatlıkla geçiyor.
    Kronların 09 modellerinin tipi hoşuma gitmediği için pek incelemedim. Ama xc500 de 600 e yakın bir fiyat sanırım.
    Açıkçası ben durum böyle olunca salcanoya yanaştım. Arkadaşla beraber 2 bisiklet alacağımız için mağaza indirim de yapar diyerek salcano bayilerine ulaşacağız direk. Sana kolay gelsin.

metalci123 bunu beğendi.
  3. metalci123

metalci123 Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar herhangi bir önerisi olan yok mu
    o zaman soruyu yeniliyorum
    salcano alu veya astro almayı düşünüyorum.
    Kütahya için bayi adı ve servis adı verebilecek varmı.
    Siz olsanız hangi modeli (alu veya astro ) alırdınız.Neden

msavsa bunu beğendi.
  4. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba,
    eğer peşin alım gücün varsa, o miktara çok güzel ikinci el bisiklet bulabilirsin.

dolar çok yüksek olduğundan, ikinci el bisiklet almak biraz daha mantıklı bence...

sevgilerle...

5. erzanaskin

erzanaskin Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bencede en iyisi ikinci el en azından kompenat olarak dah üst seviye bir bisiklete sahip olursun. Bu paraya aldığın sıfır bisikletin kompenantı bir mümdet sonra seni tatmin etmeyecek ve upgread süreci başlıyacak, bu senin için daha masraflı olacaktır.

msavsa ve Alp Aslan bunu beğendi.
  6. Mesut Gödek

Mesut Gödek Yeni Üye

Seviye:
    evet dolar 1.8 civarı bence 2. el mantıklı

7. Malik Toraman

Malik Toraman Misafir

Salcanoyu Alu yu tavsiye ederim.Bence harika bir bisiklet.Almak istersende yardımcı olurum.

www.bisikletcim.com

8. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    2008 model kron xc 1000lere bakın fiyatı 595 ytl. bu kalitede 2009 model bisiklet bulmanız çok zor ;)

9. omarek

omarek Yeni Üye

Merhabalar her ne kadar metalci arkadaşımla aynı durumda olsamda bu gün Salcano Alu'yu inceleme fırsatım oldu. Yeni bir başlangıç için kalbimde yatan bisiklet Bianchi Rain olsada Salcano Alu'nun yeni bir başlangıç için çok büyük bir farkının olmadığını gördüm. En azından başlangıç için bence yeterli.

10. msavsa

msavsa Üye

Seviye:
    http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2094,DeltaBisiklet,1580

Dostum bu linkte profesyonele en yakın amatör bisikletlerden biri var...
    600 - 700 arası bir rakama alınabileceği düşüncesindeyim ama unutma asla yeterli gelmeyecektir...

Mutlaka profesyonel bir bisiklete geçiş yapmak zorunda kalacaksın, sonradan eklemeler daima daha pahalıya malolur prensibinden hareketle, bu paraya ekleme yap üst bir model al...

Corratec olabilir Sedona olabilir, sonuçta BİSİKLETİN HER TÜRLÜSÜ BİSİKLETÇİNİN HER HALİ ÖZGÜRDÜR...

11. alisundu

alisundu Aktif Üye

Seviye:

bu kavram sadece dolar kuru üzerinden satılan markalar için gecerli .SALCANO,BİANCHİ MARKALARDA gecerli değildir çünkü satış listeleri tl üzerinden ..

SAYGILAR ;