600 TL civarı başlangıç bisikleti

QEXEC

Aktif Üye
Tepki
47
İsim
Nurettin
Bisiklet
Mosso
@mehmet aşkın Bende 770 var lastikler aynı Mosso Tayvan markası lastikler Çin ama patlamaya dirençli üstelik Kevlar kaplama daha önce dediğim gibi İPhone'de çinde üretiliyor arkadaşım Çin malı olması kötü olduğu anlamına gelmez. Ben 1 aydır kullanıyorum sıkıntı yaşamadım hatta geçen gün işe gelirken bir cam batmış istesen o camı batıramazsın küp şeker gibi lastik üstünde dönüyor bir tarafı sivri sesine fark ettim o derece büyüktü çıkardım devam ettim hiç sıkıntı olmadı.

Scudo

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@QEXEC
Ben de Tayvan diye biliyorum ki bu ülke resmen bisiklet yuvası bir de Mosso'nun kadro kalitesi hakkında birçok yazı okumuştum. Ek olarak Çin demek kötü demek değil gerçekten bak adını duydum mu bilmiyorum ama bende Xiaomi marka cep telefonu var halis muhlis Çin malı ama gel bi kaliteyi gör yani bunu aldım alalı Samsung vd. bizi nasıl kazikladigini anladım.

QEXEC

Aktif Üye
Tepki
47
İsim
Nurettin
Bisiklet
Mosso
@crzypwrx yani ben teknoloji ile biraz sıkı fıkı olduğumdan o markayıda duydum ama çoğu çinin en büyük üreticilerinden olduğunu bilmez. adamlara ne üret dersen onu yapıyorlar 5 liralık lastik iste ona göre 50 liralık iste ona göre birde bu adamlar birbirlerini kolluyorlar arkadaş kan bağı mı soy bağımı vardır nedir :) çinde mosso nun fabrikası var zaten bisikletçilerin bazılarıda mosso ya italyan diyor kaymak olsun hesabı.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Benim öyle çin tayvan takındım yok, zırt pırt lastik patlamasın, çok ağır kütük gibi olmasın yeter bana da, avantajım satıcı ile aynı şehirdeyim, sadece kadronun görünüşü bana biraz acayip geliyor, üçgenimsi gibi, görüntü olarak salcano cs 40 da çok tatmin etmedi şuan görsellik olarak bakarsam en çok carraroyu beğendim bakalım bütçe işi hal olunca kesin kararımı verip alıp paylaşacağım ben de...

QEXEC

Aktif Üye
Tepki
47
İsim
Nurettin
Bisiklet
Mosso
@mehmet aşkın lastiklerden yana sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum dostum dediğin gibi gidip bizzat görme avantajın var git gör istersen bisiklet bence sık kullanılan teknoloji tabiriyle fiyat/performans lideri ayrıca bisiklette en aerodinamik yapı bu üçgen yapıdır.

• Beğen
Tepkiler: massaget

@rif

Üye
Tepki
34
Selamlar. Ben bu mosso ya sitesinden bakınca stok göremedim. Cepten baktım belki bulamamışımdır ama önceki sayfadaki linkten baktım. Ankarada mıymış mağazası? Ben de ankaradayım gidip kurdurarak alırım. Carraro sportive 224 te karar kılmıştım ki bu konuyu gördüm.

Bu arada forumdaki ilk mesajım olmuş oldu bu mesaj :)

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
evet hocam burada ben de bakmayı düşünüyorum...uzun zamandır araştırdım şuan bana da en yakın olan bu marka model oldu...

Hatta beraber alsak iyi pazarlık olur....:)

@rif

Üye
Tepki
34
Bo mosso 1521 şehir tur bisikleti mi mtb mi? Ben şehir bisikleti bakıyorum bi sitede mountain bike diye yazıyor.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@@rif evet hocam burada ben de bakmayı düşünüyorum...uzun zamandır araştırdım şuan bana da en yakın olan bu marka model oldu...

Hatta beraber alsak iyi pazarlık olur....:)

Ben de şehir bisikleti arıyorum şehir bisikleti evet...

@rif

Üye
Tepki
34
Mossobisiklet.net sitesine bakınca açıklama kafa karıştırıcı. Cepten linki kopyalayamıyorum kusura bakmayın. Neden olmasın Mehmet bey?

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@@rif Ben kaç gündür araştırıyorum, gezi bisikleti tur bisikleti olarak geçiyor hatta internet üzerinden alanlar oldu bizim şansımız görerek alırız ve iki tane alınca pazarlık şansımız daha iyi olur.......:)

Özelden haberleşelim hocam...

QEXEC

Aktif Üye
Tepki
47
İsim
Nurettin
Bisiklet
Mosso
Öncelikle ilk mesajın hayırlı olsun arkadaşım. Resmi sitesinde stok durumu yazmaz haliyle diğer link yetkili satıcı linki Ankaradaymış yeri arkadaş Hatay'da olduğu için mecburen internetten sipariş verdi ama sen gidip bizzat görebilirsin. Geçen sene için giriş seviyesine Salcano CF 60 f/p lideri diyordum ama 2015 için kesinlikle bu bisiklet f/p lideri.

@rif

Üye
Tepki
34
Mehmet bey forumun özel mesajlaşmasına pek aşina değilim siz bana yazın görürüm herhalde :) ordan konuşıruz konuyu kirletmeyelim.

Qexec hocam teşekkür ederim

@rif

Üye
Tepki
34
Arkadaşlar mosso 1521 ön maşa sabit mi kilitlenebilir amortisör mü?

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@@rif @mehmet aşkın Dostlar internetten alan benim ancak siteleri üzerinden almadim adamları aradım mail order üzerinden taksit yaptılar 9 ay 650tl MSM modeli. Eğer ankaradaysaniz adamın numarasını vereyim arayıp benden numarayi benden aldiginizi ve bana 650 te gönderdiğini söyleyin size de ayni indirimi yapacaktır. Ondan sonra gidersiniz mağazaya.

• Beğen
Tepkiler: massaget

QEXEC

Aktif Üye
Tepki
47
İsim
Nurettin
Bisiklet
Mosso
İki modeli var 1521 MSM V modeli masadan kilitlemeli ki biz ondan bahsedip onu tavsiye ediyoruz.

• Beğen
Tepkiler: M.Fatih

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@@rif
Hocam iki.modeli var MDM olan düz maşa, MSM olan kilit amortisörlü ancak tek farkları amortisör değil. Düz masanın artiricilari düşük model, MDM ninki Altus.