Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

600 lirayı zorlamayacak mtb önerisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında assad tarafından paylaşıldı.

1. assad

assad Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, biliyorum çok tavsiye konusu vardır ama modeller sürekli yenilendinden ve piyasayı takip edemediğimden güncel bilgi açısından soruyorum. Bisikleti çocuklukta bıraktım, 30 yaşındayım, hiç bilgim yok teknik anlamda.

Bütçe maks 500 lira ama daha ucuz olsa daha iyi diyordum fakat baktım 500lira altına model yok. O yüzden maks 600lerde bakıyorum. Bisikletin çok önemi yok, arada keyiflik binerim anca. O yüzden çok üst düzey donanıma gerek yok, sadece:

kilolu bir insanım(90kg civarı) sıkıntı çıkarmasın
    ön amortisörlü, dağ bisikleti tipinde
    170cm boyundaki kişiye uyacak
    HAFİF olması önemli
    orası burası dağılmayacak, ileride modifiye ile geliştirmeye uygun

sıfır veya ikinci el model önerilerini yaparsanız sevinirim. Bir de boyuma uygunu 17lik kadro sanırım ama genelde 16 ve 18lik kadro bulunuyor, seleyi altlarda kullanmaya alışkın biri olarak bu durumda 16 mı almam daha iyi olur?

Sıfır olarak

salcano ng650
    salcano ng450
    mosso wildfire
    kron xc150
    carraro force 500

modellerini buldum. İkinci el olarak salcano astro önerildi ama gönül sıfırdan yana tabi. Sonuçta ciddi bisiklet sevdalısı değilim, aldıktan sonra ne kadar düzenli süreceğim şüpheli. O yüzden benim için gerekli olmayacak bir donanıma fazla para vermek istemem. Ne diyorsunuz?

Zamanında eşeklik edip almadığım çok beğendiğim sedona 761i şimdi ikinci el motor parasına satıyorlar...:utn:

2. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    mtblerde agırlık bıraz sıkıntı ng 650 nin 16 kılo olması gerekıyor .Zaten arada keyıflık ıcın bınerım demıssınız . Eger bulundugunuz yer cok daglık taslık degıl se sehır bısıkletı almanızı tavsıye ederım .Alumınyum alırsınız .Hafıf ve saglamdır .Eger abı sehır ıcınde kullanıcaksanız mtb bedavadan yuk. Çunku benım bısıklet 18 kılo sehır ıcınde uzun turlarda yoruyor . bısıklet olarak da btwın alırdım .kadro su omur boyu garantı. [​IMG][/url][/IMG] http://www.decathlon.com.tr/original-3-ehir-bisikleti-id_8245553.html

3. assad

assad Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sırf şehirciler için bu bisiklet derli toplu oldukça güzel görünüyor. Ama şöyle birşey var, büyük çoğunluğu şehirde olacak olmakla beraber arada sırada engebeli toprak arazilere, köy yollarına falan da giderim diye tahmin ediyorum. Ön amortisör şartım var. İkinci olarak ben arabayı, bisikleti sert sürtmeyi seven birisiyim, yani öyle dan dun kardırıma çıkar, kaldırımdan atlarım, merdivenden inerim acımadan. Bir de son olarak görüntü itibariyle bu bisiklet biraz fazla soft duruşlu bir bisiklet, tip olarak irice bir insan olduğumdan bu bisiklet altımda ciddi anlamda sırıtır. O yüzden sert kullanıma gelebilen ve maskülen görünüşlü bir şey arıyorum. Yukarıda sıraladıklarımın hepsi bu şekil.

Kron çok övülüyor ama iş yerimdeki arkadaşımda xc150 var, sürmedim ama incelediğim kadarıyla kalas gibi kaba bir bisiklet gibi geldi gözüme çok. Kadro üst kısmı çok kalın ve itici görünüyor. Hocalardaki scott ve whistle'lardan sonra özellikle itici geldi. Diğer bisikletleri yakından hiç görmedim o yüzden bilenlerden, kullananlardan değerlendirme bekliyorum.

4. Onur kurtuluş

Onur kurtuluş Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    mosso wıldfıre v veya xc 150 veya ng 450 24 vitest olsun derseniz

5. assad

assad Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bunlardan genel kalite ve sağlamlık adına en iyisi hangisidir? ng450deki vites sistemi ve kilitli maşa aradaki fiyat farkını vermeye değecek bir fark yaratır mı sürüşte veya uzun vadede?

6. UmAykut

UmAykut Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ng 650 14,350 kg dır..
    yanlış bilgi vermeyelim..

7. Ceyhun Özkan

Ceyhun Özkan Aşık Olmak Gibi

Adı:
    Ceyhun Özkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  8. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Listelenen bisikletler aşağı yukarı aynı yapı ve kalitede.

9. assad

assad Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye: