Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

600 (+-100) liraya en iyi MTB hangisi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında happy_feet tarafından paylaşıldı.

1. happy_feet

happy_feet Aktif Üye

Seviye:
    Güzel bi MTB alayım dedim tabi bütçem kadarlığı (600 liranın 100 üstü yada altı) şimdilik yeter

Gönlümü fethedenden aşağı doğru sıralanmıştır. Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorummmm

Özgür! bunu beğendi.
  2. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    bence hussar al bende istiyom eğer durumun varsa banada alabilirsin bi tane .ama trek 3700 de güzel bir bisiklet ama ben yine hussar diyorum eğer fazla arazi yapmayacaksan!!!

happy_feet bunu beğendi.
  3. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben Trek 3700 tavsiye ederim...

happy_feet bunu beğendi.
  4. happy_feet

happy_feet Aktif Üye

Seviye:
    Evet hussar baya bi karizmatik ! ama Gencizmirli Trek 3700 diyosa vardır bi hikmeti .. bakalım bi süre daha yorumları okuyim :).. teşekkürler ..

5. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    katılıyorum...

happy_feet bunu beğendi.
  6. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    eğer hussardaki frenler hidrolikse ben hussarı tavsiye ederim maşası da daha üstün

happy_feet bunu beğendi.
  7. happy_feet

happy_feet Aktif Üye

Seviye:
    Amoeba Hussar mııı,, Trek 3700 mii hmmmm :eek: :7: :sonst1zde :unsure: :)
    Aslında şöyle merdivenlerden korkmadan insem , uzun yola (100km) çıkabilsem , taşlıklı yokuş bi araziden elime almadan indirebilsem ve bana uzun bi süre sorun çıkarmasa :) .. bu istekleri hangisi karşılar kim? :bilmiom: .. :eek:

8. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    valla ikiside karşılar ama alacağın 600 ytl lik hussar'da hidrolik olacagını sanmıyorum (donanımlarını bılmıyorum hussar'ların)
    mekanik te almaya değmez bence ağırlık yapar sadece..ama dedigim gibi hussar da disk olup olmadıgını ıyıce ogren bence.ona gore son kararını ver..
    ben disk olsada olmasada trek derim:)

happy_feet bunu beğendi.
  9. gencizmirli

Seviye:
    Özgür'e katılıyorum.Hussar'da hidrolik olsun zannetmem.En ucuzu zaten 250 lira hidrolik frenin neresinden kar edicekler bunun:)
    Yorumları takip et.Şimdiden hayırlı olsun alacağın bisiklet;)

happy_feet bunu beğendi.
  10. happy_feet

happy_feet Aktif Üye

Seviye:
    Evet hidrolik yok, sanırım hidrolik scud da bile yok :eek: ..
    Hussar'ın kadro tam bir sanat eseri (bunu herkes söylüyor:)) ayrıca dayanıklılıkta da Amoeba tercih edilmekteymiş, Trek e yetişirmi bilemem .. Trek en iyi markalardan ama Amoeba adını sonradan duyurdu ve emin adımlarla ilerliyor (gözümde :)) .. Teşekkürler gencizmirli , yorumları takip ediyorumm

11. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    ben araştırdım hussar'ı..
    650 € olanda bile 9'lu sistem deore var ve disk fren yok, üstünde rst omega air maşa var (1450 gr).
    senin baktığın hussarda ise (yani yaklaşık 600 ytl civarı olan) :
    8'li sistem acera,alivio karışık donanım var..maşa ise RST Capa T5
    trek 3700'le hussar'ın donanımları yakın birbirine ben olsam kadro dolayısıyla trek 3700 alırdım:)

happy_feet bunu beğendi.
  12. happy_feet

happy_feet Aktif Üye

Seviye:
    hmmm 9lu sistem ne demek ? geri kalanı anladım çat pat :D ben yeniyim galiba :D evet evet ben yeniyim :D .. dediğin gibi trek az bir farkla üstün .. araştırman için çok teşekkür ederim .. söylediklerini dikkate alacağım . yorumları izlemeye devam ediyorum :)..

Özgür! bunu beğendi.
  13. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu:)
    senin kıyasladıgın hussar'ın acera-alivio karısık modelıydı degıl mı?
    eger deore'yle kıyaslamaya kalkarsan hussar'ı tavsiye ederim:)
    9lu sistemi yazmayı unutmusum:D onuda Deniz acıklamıs zaten sagolsun..

happy_feet bunu beğendi.
  14. gencizmirli

Seviye:
    9'lu sistem arkadaki rublenin 9 lu olması.Arka dişlinin yani.O zaman bisikletinde 27 vites oluyor.;)

happy_feet ve Özgür! bunu beğendi.
  15. happy_feet

happy_feet Aktif Üye

Seviye:
    ha anladııııım sistemleriii :) :) .. benim kıyasladığımın hepsi acera .. Tıkla bak ! .. burdaki işte.. buna 9lu sistem taksam 27 vites olur sanırım ? .. :) bu arada gencizmirli sanada teşekkür ediyorum :) .

16. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    bence 8 li sistem sana hayli hayli yeterli gelecektir..gerek yok 9 luya:)

happy_feet bunu beğendi.
  17. biyani

biyani Aktif Üye

Seviye:
    merhaba
    Bisikletimi yeni aldım sizin gibi trek 3700 değil ama trek 3900 scott reflex 60,reflex 50 ve amoeba hussar ve bir çok bisikeletle ilgilendim.Trek 3700 ü baştan 21 vites olması,kısa ve kilitsiz maşasından dolayı elemiştim.Trek 3900 de kilitsiz bir maşaya sahip donanımı ise yanılmıyorsam arka arttırıcı dışında acera dan düşük donanımlı, bu bisikleti seçersemde bisiklete değil markaya ve kadroya para vereceğimi düşünmüştüm,bu benim düşüncemdi tabiki ve benim bütcem sınırlı idi eğer siz ben 3900 alırım üstünde değişiklik yaparım diyorsanız buna uygun bütçeniz varsa o zamanda bende derimki başka alternatifler var örneğin corratec motion yada amoeba scud.Scott reflex 60ın durumuda trek 3700 ile aynı kadrosu sağlam fakat bunun dışında donanımı düşük forumdan bi arkadaştan edindiğim bilgiye göre bir üst modelin jantı tek katmış sanırım reflex 50 de de durum farklı değildir, reflex 60 ın donanımıda arka vites dışında acera altı donanım,fakat ben markayı önemsiyorum ve marka güven duymamı sağlar derseniz bu bisikletin kadrosu da çok sağlammış trek ve scott bisiklette önemli ve dünya çapında önde giden markalar.Amoeba hussarı ise bende kullanıyorum forumda bu modelle ilgili olumlu yorumlar okudum ve paylaştım ve benim boyuma uygun 20 kadroyu bu fiyattaki bisikletlerin içinde hussarda buldum hussar aldım.Forumda okuduğum kadarı ile bu bisikletin kadrosunun sağlam olduğu sürekli belirtilmiş fakat ben bunu tecrübe edecek bilgi ve düzeyde değilim bisiklet hayatımda çok kısa süredir var.Bu nedenle sizin belirttiğiniz bisikletlerin hiçbiri hakkında kadro sağlamlığı ile ilgili bi yorum yapamıyacağım fakat sağlam olduğuna dair okuduklarım ve forumdan arkadaşlarla yazışmalarım sonucunda sağlam olduğunu düşünmem ile hussarın donanımının full acera olması ve kilitli maşası nedeniyle hussarı tercih ettim.
    Lütfen yazdıklarımı amatör bir bisikletçinin düşünceleri olarak okuyun
    umarım en kısa zamanda sonuca ulaşırsınız
    saygılar

happy_feet bunu beğendi.
  18. happy_feet

happy_feet Aktif Üye

Seviye:
    teşekkürler biyani abi :) ..
    trek : ünlü, meşhur bir marka
    hussar : aynı (hatta daha iyi) fiyata aynı (hatta daha iyi) kalite
    diyosun hmmm .. Regal reklamı gibi oldu :D .. yorumun için çok teşekkürler..

Özgür! bunu beğendi.
  19. biyani

biyani Aktif Üye

Seviye:
    sevgili kardeşim,
    yanlış yönlendirme yapmış olmıyayım yada yanlış anlaşılma olmasın
    trek ve scott markaları dünya çapında markalar bunun tersini sana kimse söylmez
    Fakat trek ve scott un senin belirttiğin modelleri donanımsal(fren takımları vitesler vs.) olarak alt sınıf donanıma sahip bisikletler fakat kadrolarının sağlamlığı ise ortada ömür boyu kadro garantileri var.Eğer ben ömür boyu kadro garantisi istiyorum dersen alırsın üstüne para harcar donanımını yükseltirsin,kadro bisikletin temeli.
    Kadro kalitesi ile kullanılan donanımın kalitesini karıştırmamak lazım.
    Hussar ise önceki mesajda belirttiğim gibi forumdan kullanan arkadaşların belirttiği kadarı ile sağlam bir kadroya sahip fakat scott yada trek gibi ömür boyu kadro garantili değil 2 sene garantisi var.Ve hussar kadrosunun dayanıklılığını kendim test edecek ne deneyime ne birikime nede bisiklet geçmişine sahibim.Hussarın kullandığı donanımı trek ve scott'un belirttiğin modellerinden daha ileri.
    Ben hussar kullanıyorum önceki mesajdada yazdığım gibi bütçeme uygun fiyatı ve hakkındaki olumlu yorumlar hussarı seçmemme neden oldu fakat hussarı seçerken açıkcası scott un kadrosunun görünümü duruşu daha hoşuma gitmişti fakat şu bi gerçekki bisiklet komple bi sistem kadrosunun sağlamlığı kadar kullanılan donanımda önemli bu nedenlede hussarı seçtim.
    saygılar

happy_feet bunu beğendi.
  20. happy_feet

happy_feet Aktif Üye

Seviye:
    anladımmm .. ben bisikletle doğru düzgün ön bile kaldıramazken, ömür boyu garantili kadrolara pek ihtiyacım olacagını sanmıyorum :D :) .. dediğin gibi donanım kalitesi o fiyata en iyi hussarda .. tekrar teşekkürler ..