Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

60 Yabanci bisikletci Istanbula geliyor

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Ahmet Mumcu tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaslar
    Daha oncede yazmistim 60 kadar Avrupali bisikletci 28 Agustosta Bulgaristandan Turkiyeye geliyorlar. Eger eslik etmek isteyenler olursa asagidaki adresle yazissinlar. Cok mutevazi bir grup, genellikle benim iyi tanidigim arkadaslar organize ediyor.
    Ayrica yol guzergahi konusunda acil yardima ihtiyaclari var.
    Tesekkurler

http://www.bicycle.pl/

sigitas@gmpr.lt

H.Can DEMİREL bunu beğendi.
  2. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaslar,
    Brukselden yola cikip Turkiyeye bugunlerde gelecek grup sizlerden yardim bekliyor. Yardimsever millete duyrulur.
    25 agustosta Bulgaristan'dan Turkiyeye giris yapacaklar.
    Bana yazdiklari emaili gonderiyorum.

Dear Ahmet,

The information regarding the Turkish route from Bulgarian border to Istanbul:

August 25 afternoon ~ 16:00: crossing the Bu/Tr border at Azziye (5 km from Malko Tarnovo) and continue cycling to Derekoy. We plan to camp in wild camping near the lake.
    August 26: Derekoy - Cukurpinar - Kurudere - Sergen - Kiyikoy. Sleeping at the official campsite or at the beach.
    August 27: Kiyikoy - Yalikoy - Karacakoy - Ormani - Karaburun
    August 28: Karaburun - Akpinar - Istanbul ( the road to Istanbul depends where we will get a sleeping place in Istanbul. Preliminary we agreed to stay in Mavi guesthouse http://www.maviguesthouse.com/ .

Our group is ~ 50 people now. We stay in Istanbul from August 28 to August 31. On August 31 afternoon we take a ferry to Bodrum and continue along the Mediterranean Seacoast to Alanya. From Bodrum our group will be smaller: only 16 cyclists. I will send the schedule for Bodrum - Alanya part later.

For me is very important now to get info about the roads which I plan from Bulgarian border to Istanbul. The map I have is 1:500000. I could not get a map of better scale.
    I would appreciate any advice about the route in this part of Turkey. We would be very happy if some local cyclists could join us or guide us entering Istanbul.

Please put this info on Turkish forum.

Thanks a lot,

3. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Keşke Türkçe olsaydı:eek: ..Eminim eşlik ve yardım edecek birçok arkadaş olacaktır..

kalkmazdüşmez bunu beğendi.
  4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bulgar sınırından İstanbul’a kadar olan rotanın bilgisi:

25 Ağustos akşamüstü ~16:00: Aziziye’den sınırını geçiş ve Dereköy’e devam. Orada göl kenarında kamp yapmayı düşünüyoruz.
    26 Ağustos: Dereköy – Çukurpınar – Kurudere – Sergen – Kıyıköy. Kamp alanında ya da kumsalda geceleme.
    27 Ağustos: Kiyikoy - Yalikoy - Karacakoy - Ormani – Karaburun
    28 Ağusyos: Karaburun - Akpinar – Istanbul (İstanbul’a giden yol nerede yatacağımıza göre değişebilir. Şimdilik Mavi konuk evinde karar kıldık.
    http://www.maviguesthouse.com/

Şimdi grup yaklaşık 50 kişiden oluşuyor. 28-31 Ağustos arası İstanbul’da kalacağız. 31’inin akşamı feribotla Bodrum’a gidip, Akdeniz sahilinden Alanya’ya devam edeceğiz. Bodrum’dan devam edecek grup daha küçük, 16 kişi. Bodrum-Antalya arası programı daha sonra göndereceğim.

Bulgar sınırıyla İstanbul arasındaki yol hakkında bilgi gerekiyor. Elimdeki harita 1:500000. Daha iyisini bulamadım.

Bu kısımdaki yol ile ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum. Eğer o yörelerde oturan bisikletçiler de bize eşlik ederse çok memnun oluruz.

Bulunmaz ve gencizmirli bunu beğendi.
  5. nyx

nyx Kıdemli Üye

Seviye:
    istanbulda eger beşiktaş-ortakoy-sarıyer hattında bişiler yapmak isterlerse ben yardımcı olurum..
    dil sorunu da çekmeyiz...
    kumpir de yediririm onlara:)

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  6. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    kumpir konusunda iyi düşün bak 50 kişilermiş :D

7. nyx

nyx Kıdemli Üye

Seviye:
    yok artık ben ısmarlicam demedim ki..
    öğrenciyim ben be insaf edin:)
    şaka bi yana,durum kesinleşsin yardımım dokunabilir..

8. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Yardimlarin icin tesekkurler. Durum kesinden de kesin. Kalacaklari yer Sultanahmette Mavi Hostel, Linkini vermisler zaten. Eger arkadaslara bisikletli veya bisikletsiz bir istanbul turu yaptirabilirsek en azindan Turk misafirperverligini gostermis oluruz.
    Ha merak etme herkes kendi cebinden:)
    Tesekkurler

9. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Hostelin sitesinde "bisiklet kiralanabildiği" yazıyor. Sabah sabah güldürdü beni. Ayrıca 60 tane bisikleti nereye park edebilecekler acaba :)

10. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Ya gordun mu? Sen birde Bruksele tur organize etmeyi planliyorsun:) Adamlar taa oralardan herseyi planlamislar, bisikletlerini de herhalde bir yerlere birakirlar, sen merak etme:) Ama ufak da olsa bir katkin olursa senin gelecekteki turuna da onlar sana yardim eder.
    Tesekkurler

11. mdemir782

mdemir782 Aktif Üye

Seviye:
    cok güzel bir organizasyon yapmıs avrupalı arkadaslarımız istanbulda olsaydım seve seve yardımcı olurdum butarz etkınlıkler herzaman olmuyo emınım istanbuldaki tüm bisikletciler onlara yardımcı olacaktır turkiyeye gelmisken dunyada esı ve benzeri olmayan pamukkaleyi görmek istemezlermi acaba?

12. Ceyhun Pekuz

Ceyhun Pekuz Kıdemli Üye

Seviye:
    Keşke İstanbulda olsaydım da yardım edebilseydim :(

13. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Kesinlikle katılmak isterdim ama pazartesi günü ufak bir parça değişimim yapılacak ve bir hafta evde dinleneceğim ve sonrasında en az iki hafta bisikletten uzak kalacağım. Sağlık nedenleri..